Ako zmeniť heslo na FB (zabudnuté heslo)?

Zabudnuté heslá sú problémom, ktorý sa dotýka všetkých. Ak si v prehliadači ukladáte heslá a prihlasovanie do sociálnych sietí, hier, na mailový účet či rôznych programov je automatické nie je dôvod si heslo pamätať. Čo ale v prípade keď potrebujete vedieť ako zmeniť heslo, alebo sa prihlasujete na svoj účet z iného zariadenia, ktoré si nepamätá vaše údaje?

Dobré je tiež vedieť ako si zmeniť heslo na FB. Možno aj vo svojom okolí poznáte niekoho kto mal problém dostať sa na svoj Facebook s pôvodným heslom. „Niekto mi zmenil heslo na Facebooku“ – ak sa vám nepodarí prihlásiť na svoj účet možno sa niekto dostal aj na váš FB a zmenil vám heslo.

 

Ako na zabudnuté heslo na FB?

Keď ste si už založili účet na Facebooku asi naň budete chodiť. Pokiaľ sa prihlasujete stále zo svojho počítača je všetko v poriadku. Ak sa ale potrebujete prihlásiť z iného počítača môže nastať problém. Ako zistiť heslo na FB?

Zabudnuté heslo na FB môžete nájsť v mobilnom telefóne, ak z neho chodíte na Facebook. Stačí len dostať sa na svoj účet kde otvoríte nastavenia a kliknete na heslo.

Pokiaľ sa nemôžete dostať k svojmu účtu vôbec môžete požiadať o nové heslo. Stačí len kliknúť na položku „Zabudol som heslo“ a na mail, ktorý ste uviedli pri zakladaní účtu vám príde link cez ktorý sa môžete do svojho účtu dostať. Takto ale vykonáte len zmenu hesla na FB, s ktorým sa odteraz môžete prihlasovať na svoj účet.

Heslá máte uložené aj v počítači, konkrétne v prehliadači cez ktorý na FB chodíte. Ak používate Google Chrome stačí kliknúť na „tri bodky“ a dostať sa do „Nastavenia“. Zobrazte rozšírené nastavenia a kliknite na „Spravovať uložené heslá“. Tu by ste mali nájsť heslo k svojmu účtu na FB. Rovnako ho môžete nájsť aj v mobilnom telefóne v Google Chrome.

Na vyhľadávanie hesiel môžete použiť aj program na heslá, ktorý prehľadá celý váš počítač a prehľadne zobrazí všetky heslá, ktoré ste niekedy v pc použili. Program Facebook Password Decryptor je na hľadanie hesla na FB priam stvorený.

 

Ako zmeniť heslo na Facebook?

Zmena hesla na FB môže mať viacero dôvodov.

  • podozrenie, že niekto pozná vaše heslo a chodí na váš účet
  • prevencia pred útokmi hackerov (pravidelná zmena hesla môže znížiť riziko, že sa niekto dostane na váš účet)
  • dali ste niekomu svoje heslo a teraz ho chcete zmeniť.

Dôvodov môže byť samozrejme viac. Najlepšie je zmeniť heslo priamo v účte. Ak neviete kde zmeniť heslo na FB stačí kliknúť na šípku (vpravo hore), vybrať si „Nastavenie a súkromie“ a následne kliknúť na „Nastavenie“. V ďalšom okienku kliknite na „Zabezpečenie a prihlásenie“ a môžete zmeniť heslo. Potrebujete ale poznať svoje staré heslo, to zadáte do jedného políčka a do druhého zadáte nové heslo. Rovnakým spôsobom môžete zmeniť FB heslo na mobile.

Ak sa na svoj FB nedostanete môžete heslo resetovať (Reset password facebook). Požiadate o zmenu (obnovu) hesla. Link vám príde na mailovú adresu. Stačí naň len kliknúť a zmeniť si heslo. Hneď ako ho zmeníte môžete sa prihlásiť na FB.

Keď už viete ako zmeniť heslo na Facebooku isto vás zaujme aj užitočná funkcia „jednorazové heslo na Facebook“. Jednorazové heslo je dobré použiť ak sa na FB prihlasujete z verejnej siete v reštaurácii alebo z cudzieho počítača a obávate sa, že by niekto mohol zistiť vaše heslo.

Jednorazové heslo získate ak odošlete sms správu na číslo, ktoré nájdete v tomto zozname pri svojej krajine. Následne vám príde sms – ka alebo mail (v závislosti od toho čo ste prepojili so svojim FB účtom) so 6 miestnym kódom. Tento kód slúži ako dočasné heslo na váš účet a môžete ho použiť len raz. 

 

Ako zmeniť heslo na Messengeri?

Ak ste si stiahli do mobilu app Messenger, ktorá nie je prepojená s vašim FB účtom stačí požiadať o nové heslo. Problém nastane keď zmeníte telefón. Aplikácia je viazaná na mobilný telefón. Pokiaľ chcete mať stále svoj Messenger aj napriek zmene telefónu je lepšie urobiť si na FB účet.

Či už chcete zistiť alebo zmeniť heslo na Facebooku j dobré aby ste mali pri prihlasovaní na FB udávali aktuálne údaje (mail, telefónne číslo). Ak ste zmenili tel. číslo, alebo používate iný mail mali by ste túto zmenu zaznamenať aj vo svojich prihlasovacích údajoch vo Facebooku. Nikdy neviete, kedy sa nebudete môcť dostať na facebook a budete potrebovať zmeniť heslo.

Ako zmením heslo na Facebooku? ❓

Na Facebooku môžete zmeniť heslo celkom jednoducho. Potrebujete sa prihlásiť do svojho účtu a vykonať zmenu v nastaveniach. Heslo je dobré si čas od času zmeniť pre prípad, že sa niekto pokúša dostať na váš profil. Tiež venujte pozornosť údajom, ktoré máte v profile (mailová adresa, tel. číslo). V prípade zabudnutia hesla sa vám môžu zísť.

Zabudol som heslo na FB? Ako ho zistím? 👍

Ak sa nemôžete dostať na svoj účet, lebo si nepamätáte heslo môžete požiadať o zmenu hesla. Facebook vám pošle mailom link, v ktorom zmeníte heslo. S novým heslom sa môžete prihlásiť na svoj účet. Heslo na FB môžete nájsť aj v prehliadači. Stačí ak si prezriete v časti Nastavenia uložené heslá. Ak ste pri cudzom počítači heslo v prehliadači nenájdete. V tomto prípade musíte požiadať o vytvorenie nového hesla.

Čo je jednorazové heslo na FB? ✅

Jednorazové heslo je výborný spôsob ako sa bezpečne prihlásiť na FB ak ste pripojení na verejnú sieť. Jednorazové heslo získate po odoslaní sms na číslo vašej krajiny. Zoznam tel. čísel nájdete na internete. Následne vám formou sms príde heslo, ktorým sa môžete prihlásiť do svojho profilu. Toto heslo sa dá použiť len raz. Druhý krát sa do účtu na FB dostanete svojim pôvodným heslom, prípadne musíte požiadať o zaslanie ďalšieho jednorazového hesla.

Dá sa zmeniť heslo na FB z mobilu? 📱

Áno, aj z mobilného telefónu môžete zmeniť heslo na Facebooku. Potrebujete sa dostať na svoj účet a postupovať rovnako ako pri zmene hesla v počítači. Prejdite do Nastavene a súkromie, potom do Nastavenie a Zabezpečenie a prihlásenie. V tejto časti môžete zmeniť heslo.

Summary
Ako zmeniť heslo na FB (zabudnuté heslo)?
Article Name
Ako zmeniť heslo na FB (zabudnuté heslo)?
Description
Zmeniť heslo na Facebooku nie je žiadna veda. Môžete tak urobiť priamo zo svojho účtu, alebo heslo resetovať. Dôležité ale je, aby bol účet prepojený s vašim mailom alebo telefónnym číslom. Ak chcete vedieť ako na to čítajte.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako ZISTIŤ IP ADRESU?
Ako NAINŠTALOVAŤ SKYPE?