GOOGLE CHROME

Surfovanie na internete nebolo nikdy jednoduchšie. Google Chrome – najlepší internetový prehliadač, ktorý vyniká rýchlosťou, flexibilitou, inteligenciou a jednoduchosťou. Vy ho ešte nemáte?

Internetový prehliadač

Na zobrazovanie webových stránok a surfovanie po internete potrebujete internetový prehliadač. Najznámejším a najpoužívanejším je Google Chrome. Tento prehliadač používa viac než 60% užívateľov a je špičkou medzi ostatnými softvérmi.

Google Chrome za svoj úspech vďačí mnohým plusom, ktoré ho dostali do popredia – rýchlosť, flexibilita, jednoduchosť a neustále pokračovanie v jeho vývoji.

Ak si sa ešte nerozhodol, ktorý internetový prehliadač si inštalovať do svojho počítača sťahuj Google Chrome – v jeho prospech hrajú milióny spokojných užívateľov, rokmi overená kvalita a konkurencia, ktorá je ďaleko za ním.

 

Google Chrome download sk

Môžete si Google Chrome stiahnuť zadarmo na viacerých  webových stránkach. V slovenskom jazyku si ho môžete stiahnuť práve tu, stačí len kliknúť na Google Chrome download a po inštalácii surfovať na internete.

Tento internetový prehliadač si môžete stiahnuť takmer v 50 – tich jazykoch. Ak ste si stiahli Google Chrome sk máte ho v slovenskom jazyku. Pokiaľ ale už tento prehliadač máte a je v cudzom jazyku môžete si ho jednoducho zmeniť v nastaveniach.

Okrem zmeny jazyka prehliadač Chrome toho ponúka oveľa viac. Zabezpečenie, ochrana pred škodlivými stránkami, preklad zahraničných webových stránok (Google Translate), … a mnoho ďalšieho.

 

Google Chrome 64 – bit

V závislosti od operačného systému s môžete stiahnuť Google Chrome 64, alebo 32 bit. Všeobecne ale platí, že 64 bitové verzie sú rýchlejšie a platí to aj pre Google prehliadač, ktorý je takmer o 25% rýchlejší než jeho 32 bitový náprotivok.

Najnovší Google Chrome má oproti ostatným prehliadačom výhodu – netreba ho manuálne aktualizovať. Automatická aktualizácia a synchronizácia dát (ak používate na surfovanie po internete viacero zariadení – notebook, mobil, počítač,…) sú výhodami, ktoré isto oceníte.

Zabudnite na otravné upozornenia typu „Aktualizuj Google Chrome“ , tento softvér sa o to postará sám. Kedykoľvek si môžete Google Chrome stiahnuť zadarmo a využívať všetky jeho funkcie. A tých nie je málo. Google Chrome apps sú inštalované aplikácie Googlu.  Po otvorení Googlu stačí len zadať do vyhľadávača chrome apps a rozbalí sa vám zoznam ponúkaných aplikácií. G-maily, Google Chrome Web Store,  Google Drive, YouTube a mnoho ďalších.

 

Google Chrome Windows

Google Chrome je najvhodnejším prehliadačom pre operačný systém Windows. Tvoria spolu pár už niekoľko rokov. Ako sa neustál vyvíja Windows tak sa vyvíja aj prehliadač Chrome. Nájdete v ňom množstvo noviniek a inovácií. Ak trávite väčšinu času na internete Google má pre vás projekt Google Chrome os,

Režim inkognito (v tomto režime sa vami navštívené stránky neukladajú do histórie), Google Chrome Dark mode  nájdete v najnovšom Google Chrome. Vďaka tomu si môžete zmeniť vzhľad v prehliadači Googlu  a obmedziť modré svetlo na minimum.

Modré svetlo je spektrum svetla, ktoré vplýva na ospalosť a kvalitný spánok. Odďaľuje ospalosť, zvyšuje bdelosť a zabraňuje tvorbe hormónu, ktorý v nás vyvoláva pocit únavy a ospalosti. Túto možnosť uvítajú ľudia, ktorí do neskorých večerov sedia pri počítačoch a následne majú problém so zaspávaním a spaním.

 

Google Chrome Windows XP

Pre používateľov operačných systémov Windows XP nemáme dobré správy. Najnovšie aktualizácie Google Chrome už nepodporujú tento operačný systém. Môžete si stiahnuť iný typ prehliadača, ale ak ste s Googlom spokojní bude pre vás ťažké si zvykať na nový.

Pokiaľ neplánujete prejsť na novší operačný systém Windowsu môžete si stiahnuť staršie verzie Googlu. Prídete ale o možnosť využívať všetky aplikácie, zabezpečenie a novinky, ktoré najnovší Google Chrome ponúka.

 

Google chrome Windows 7

Ak používate staršie operačné systémy ako Windows 7, či Windows 8 (prípadne 8.1) nemusíte sa obávať žiadnych obmedzení. Aktualizácie Google Chromu sa týkajú aj vás. Ak máte 64 bitový operačný systém môžete si pokojne Google Chrome stiahnuť. Surfovanie po internete bude tak pre vás rýchlejšie a bezpečnejšie.

 

Google Chrome windows 10

Spoločnosť Google vytvorila pre operačný systém Windows 64 bitovú verziu. Prečo práve Windows? Okrem toho, že ide o najpoužívanejší operačný systém na svete je bezpečnejší než 32 bitová verzia. Prehliadač Chrome využíva niektoré bezpečnostné funkcie Windowsu – váš počítač sa tak stane voči útoku hackerov odolnejší.

Google Chrome vás zároveň upozorní ak sa chcete dostať na podozrivé stránky. Automaticky vás ochráni pred phishingom a nebezpečnými webmi. Zároveň môžete využiť jeho najnovšie inteligentné funkcie – zapamätá si bezpečne heslá pre každý web, zapamätá si aké weby navštevujete a pri zadávaní slov do vyhľadávača vám napovie (doplní slová za vás, ponúkne vám možné alternatívy možného vyhľadávania).

 

Google Chrome Mac

Aj keď je prehliadač Google Chrome určení hlavne pre operačný systém Windows môžete si ho inštalovať aj ak dávate prednosť iným systémom. Mac je ďalším najrozšírenejším operačným systémom a preto by v ňom Google Chrome mal rozhodne byť.

Po kliknutí na Google Chrome download a inštalovaní nájdete tento internetový prehliadač v aplikáciách.  Po jeho spustení môžete hneď brázdiť po internete a využívať všetky novinky a funkcie Googlu.

Ak máte operačný systém Ubuntu môžete Google Chrome používať tiež. Musíte ale stiahnuť súbor deb. Ak to chcete jednoduchšie stiahnite si Google Chrome Ubuntu.

 

Google Chrome portable

Prenosné verzie rôznych aplikácií sa tešia čoraz väčšej obľube. Najpopulárnejší internetový prehliadač v tomto smere nijako nezaostáva a môže byť váš aj v tejto verzii.

Google Chrome portable si môžete stiahnuť na akékoľvek prenosné pamäťové zariadenie (USB, pamäťová karta, disk,…) a použiť v ktoromkoľvek počítači či notebooku. Výhodou portable verzie je nie len to, že ju máte vždy po ruke, ale aj to, že v počítači, ktorom ju použijete nezanechá žiadne stopy po jej použití. Ak ste si teda vybrali Google Chrome sk môžete tento internetový prehliadač v slovenskom jazyku používať aj v zahraničí (či už idete na dovolenku, alebo služobnú cestu).

 

Google Chrome store

Internetový prehliadač hrome má mnoho aplikácií. Nájdete ich v Google Chrome apps, ktoré, ako už bolo spomínaná isto využijete. Možno nevyužijete všetky a môže sa aj stať, že vám v tomto rýchlom a inteligentnom prehliadači bude niečo chýbať.

Google môžete doplniť ďalšími aplikáciami, ktoré získate v Google Chrome Web Store.  Nájdete tu stovky až tisíce rôznych aplikácií a programov, ktorými si prehliadač Chrome môžete vylepšiť.

 

Google Chrome update

Google Chrome je výnimočný tým, že sa aktualizuje automaticky. Nemusíte sa o nič starať. Hneď ako je aktualizácia Google Chrome k dispozícii dôjde k automatickej aktualizácii.

Pri niektorých aktualizáciách sa vzhľad Google prehliadača môže trochu zmeniť – viete, že aktualizácia prebehla. Ak si nie ste istí, že sa váš Google automaticky aktualizuje môžete si to jednoducho overiť. Kliknite v pravom hornom rohu na tri bodky. Objaví sa vám menu, v ktorom ak bude priečinok Aktualizuj Google Chrome kliknite naň. Najnovšia verzia prehliadača sa vám hneď aktualizuje. Pokiaľ tam tento priečinok nemáte máte v počítači aktuálnu verziu Googlu.

 

Google Chrome mobile

Mobilný internet postupne ovláda svet. Mobilné telefóny dnes neslúžia len na telefonovanie, ale aj na prehliadanie internetových stránok. Google Chrome Mobile je internetový prehliadač pre mobilné zariadenia, ktorý si zachoval najobľúbenejšie a najpopulárnejšie funkcie pôvodnej (počítačovej) verzie.

 

Google Chrome Android

Najnovší Google Chrome Mobile si môžete stiahnuť do mobilných zariadení so systémom Android. Nakoľko mobilné zariadenia majú rôzne operačné systémy dajte si pozor na to, aby ste pre svoj Android stiahli príslušnú verziu – Google Chrome Android. Zároveň s prehliadačom Google získate aj Google mapy, YouTube pre Android, hlasové vyhľadávanie, režim inkognito a ďalšie funkcie Googlu.

 

Google Chrome iOS

Google Chrome iOS je verzia internetového prehliadača určená pre mobilné zariadenie s operačným systémom iOS. Ak ste majiteľom takéhoto zariadenie nemusíte sa obľúbeného prehliadača vzdávať. Ak vaše mobilné zariadenie spĺňa systémové požiadavky môžete si Google Chrome stiahnuť aj do iPad-u, iPhon-u, …

 

Google Chrome extension

Google Chrome extension sú malé programy, pomocou ktorých si môžete prispôsobiť prehliadač. V internetovom obchode (Google Chrome Web Store) nájdete veľké množstvo ďalších funkcií, ktoré vám v tom pomôžu.

Vyberte si položku, ktorú chcete pridať do svojho prehliadača a jednoducho na ňu kliknite. Niektoré programy môžu od vás vyžadovať isté údaje, alebo povolenia.

Vašej pozornosti by nemal ujsť program Google Chrome remote desktop, vďaka ktorej získate vzdialený prístup do svojho počítača, prípadne môžete povoliť prístup do počítača inej osobe.

 

Google Chrome flags

Google Chrome sa stále vylepšuje a neustále vyvíja. Aj keď je sám o sebe jednoduchý a rýchly ukrýva množstvo zaujímavých programov a funkcií, ktoré môžu surfovanie po internete ešte viac zjednodušiť a urýchliť. Ide o tzv experimentálne funkcie, na ktorých sa stále pracuje a sú v testovacej fáze.

Tieto funkcie nájdete celkom ľahko, ak viete kde ich hľadať. Stačí ak Google prehliadač otvoríte a do panela s adresou (musí byť prázdny) zadáte text „chrome://flags“. Teraz len stlačte Enter a otvorí sa vám zoznam Chrome Flags. Vybrať si môžete akýkoľvek program, ktorý zlepší váš prehliadač, nezabúdajte ale, že ide len o testovacie programy teda môžu kedykoľvek z ponuky zmiznúť.

ODPORÚČAME vyskúšať aj ďalšie internetové prehliadače, veľmi obľúbený je prehliadač Opera, môžete stiahnuť tu.

ZHRNUTIE
software image
Hodnotenia DownloadWik
1star1star1star1star1star
Hodnotenia užívateľov
4 based on 9 votes
Názov programu
Google Chrome
Operačný systém
Windows, iOS
Software Category
Internetové prehliadače
Cena
FREE