Ako zablokovať telefónne číslo? NÁVOD!

Ak vám často vyzváňa neznáme telefónne číslo a neviete ako sa ho zbaviť riešením môže byť jeho zablokovanie. Zablokovať telefónne číslo nie je ťažké a nezaberie vám to ani minútu času. Zablokovať tel. číslo môžete ako neznáme tak aj to, ktoré máte uložené v kontaktoch a viete komu patrí.

V podstate je jedno či chcete zablokovať číslo T-mobile alebo rozmýšľate ako zablokovať číslo O2. Postup je rovnaký. Líši sa len v tom, či chcete zablokovať telefónne číslo v mobile s Androidom alebo v iPhone. Postup je ale v oboch typoch telefónov veľmi podobný.

 

Ako zablokovať telefónne číslo

Ako zablokovať číslo, ktoré ma obťažuje? Ak aj vás neustále otravuje vyzváňanie telefónu a stále vás obťažuje neznáme číslo, môžete ho zablokovať. V mobilnom telefóne otvorte aplikáciu s hovormi. Prejdite k číslu, ktoré chcete zablokovať a kliknite naň. Teraz kliknite na „Viac“ (tri bodky) a z ponuky vyberte možnosť „Blokovať“. Takto môžete zablokovať neznáme číslo, ale aj číslo, ktorého majiteľa máte uloženého v kontaktoch.

Ďalším spôsobom ako si zablokovať telefónne číslo je priamo v časti „Kontakty“. Tento spôsob môžete uplatniť len v prípade, že máte tel. číslo uložené medzi kontaktmi. Prejdite do „Kontakty“, nájdite číslo, ktoré chcete zablokovať a klepnite naň. Po otvorení kontaktu kliknite na „Viac“ a vyberte „Blokovať“.

 

Ako zablokovať SMS

V podstate je jedno či chcete zablokovať číslo Android alebo iPhone. Vykonáte to rovnakým spôsobom. Ak chcete zablokovať telefónne číslo SMS môžete to urobiť priamo vo vlákne, kde vám správy chodia. Kliknite na „Viac“ (tri body) a vyberte ponuku „Blokovať“ ak sa vám táto ponuka nezobrazila prejdite do položky „Podrobnosti“. V tejto časti možnosť zablokovať číslo nájdete. Tento spôsob sa vám zíde poznať ak vám do mobilu chodia rôzne reklamy.

Potrebujete zablokovať spoplatnené SMS? Prihlásili ste sa do nejakých súťaží, alebo si raz niečo prostredníctvom SMS objednali a teraz neviete ako sa spoplatnených či nechcených správ zbaviť? V tomto prípade zablokovať telefónne číslo aby vám nevolalo alebo neposielalo správy z mobilu nezvládnete. Musíte sa dohovoriť s odosielateľom správ alebo navštívte svojho operátora a požiadajte ho o zablokovanie týchto SMS správ.

 

Ako zablokovať číslo iPhone

Blokovanie telefónnych čísel v iPhone je podobné ako v Android. Otvorte si aplikáciu Telefón a kliknite na „Informácie“ vedľa čísla, ktoré chcete zablokovať. Z ponuky vyberte „Blokovať volajúceho“.

Pri zablokovaní čísla v mobile si dajte pozor. Na číslo, ktoré ste blokovali sa nedovoláte. Dovolať na blokované číslo sa vám podarí len z iného telefónu, alebo ak blokované číslo odblokujete.

 

Ako zablokovať súkromné číslo

Ako si zablokovať telefónne číslo, ktoré vidíte alebo poznáte už viete. Pokiaľ vám ale vyvoláva neznáme súkromné číslo môže to byť problém, ktorý sa ale dá vyriešiť.  V mobile môžete zablokovať všetky neznáme čísla. V aplikácii „Telefón“ kliknite na „Viac“ a vyberte časť „Nastavenie“. Vyberte z ponuky „Blokované čísla“ a kliknite na položku „Neznáme“. Takto zablokujete hovory zo súkromných alebo neidentifikovateľných čísel. Naďalej ale budete prijímať hovory z čísel, ktoré máte ale aj nemáte uložené v mobilnom telefóne.

 

Ako zablokovať číslo na WhatsApp

Komunikačné aplikácie sú čoraz populárnejšia a ľudia ich využívajú na komunikáciu častejšie než posielanie správ či volanie. Aj tu sa ale nájdu kontakty, ktoré by ste radi zablokovali. Zablokovať číslo na jednej z najpoužívanejších komunikačných aplikácií WhatsApp môžete celkom jednoducho.

Otvorte aplikáciu WhatsApp a prejdite do „Ďalšie možnosti – Nastavenia“. Prejdite do časti „Účet – Súkromie“ a vyberte „Blokované kontakty“. Teraz stačí už len klepnúť na „Pridať“ a vybrať kontakty, ktoré chcete zablokovať.

Zablokovať kontakt môžete aj priamo v chate. Otvorte chat a kliknite na „Ďalšie možnosti – Viac“. Teraz kliknite na „Blokovať“ a následne si môžete vybrať či chcete kontakt len blokovať alebo aj nahlásiť.

Summary
Ako zablokovať telefónne číslo? NÁVOD
Article Name
Ako zablokovať telefónne číslo? NÁVOD
Description
Radi by ste sa zbavili nechcených otravných telefonátov ale neviete ako na to? Poradíme vám ako zablokovať telefónne číslo a vieme aj ako blokovať súkromné čísla. Prezradíme vám aj ako zablokovať číslo na WhatsApp.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Najlepší program na rysovanie technických výkresov v roku 2022!
Najlepšie bezdrôtové slúchadlá 2022! Poradíme vám aké vybrať!