NEZNÁME ČÍSLO!? Ako zistiť, KTO MI VOLAL?

Aj vám sa často objaví na telefóne neznáme telefónne číslo? Zdvihnúť, alebo nechať tak je otázka, ktorú si isto kladú mnohí z nás. Ak máte šťastie môže ísť len o anketu, alebo predaj cez telefón.

Ak ale natrafíte na podvodníkov a vy telefón zdvihnete celý hovor ide na váš účet. Suma sa môže vyšplhať aj na stovky euro. Takéto „Nebezpečné telefónne čísla 2018“ (ale aj z iných rokov) môžete nájsť na internete. Určite na ne nevolajte a ani ich nedvíhajte.

Vyhnúť sa nechceným hovorom môžete ak budete hovor ignorovať, čo ale nie je vždy dobrá vec. Kto mi volal?  Kto to volá? Čie je to číslo? – otázky, na ktoré je dobré poznať odpovede. Ak viete ako na to, neznáme telefónne čísla už neznáme viac nemusia byť. Pokiaľ si kladiete otázku „Volalo mi číslo ….a neviem komu patrí“  máme pre vás pár nápadov ako to zistiť.

 

Ako zistiť kto mi volal podľa čísla?

Ak aj vám volajú neznáme čísla pár údajov môžete zistiť takmer hneď. Zo samotného telefónneho čísla viete zistiť odkiaľ hovor prichádza. Predvoľba na začiatku 0421 (alebo +421) znamená, že je hovor zo Slovenska. Číslo 0420 (alebo +420) značí, že hovor je z ČR. Z ďalších čísel viete zistiť či je hovor z pevnej linky alebo mobilného telefónu. Ďalšie čísla vám prezradia z ktorého mesta hovor prichádza (v prípade pevnej linky), alebo operátora. Stačí na internete vyhľadať:

  • kto mi volal SK
  • kto mi volal CZ
  • kto mi volal EU

a zistíte odpoveď na otázku kto mi volal z mobilu alebo pevnej linky konkrétne. Zmeškaný hovor z neznámeho čísla môže byť problém hlavne ak očakávate dôležitý hovor. Ako zistiť komu patrí telefónne číslo, alebo ako zistiť kto mi volal podľa čísla bez toho aby ste museli volať naspäť? Asi nik by nechcel zavolať naspäť a odpovedať na otázky anketárov, zistiť, že to bol omyl, alebo sa na konci zúčtovacieho obdobia zhroziť nad sumou, ktorú treba telefónnej spoločnosti zaplatiť. Hlavne v prípade ak sa snažíte hovory obmedziť a na komunikáciu s priateľmi a rodinou využívate Skype, alebo WhatsApp. Najlepšie je zistiť kto volal z neznámeho čísla. Vyhľadať číslo a zistiť tak kto volal môžete pomocou rôznych aplikácií, alebo webových stránok, ktoré vám pomôžu zistiť komu číslo patrí. 

 

Ako zistiť neznáme číslo – vyhľadať telefónne číslo?

Zistiť číslo telefónu ak poznáte meno je ľahké. Ak neviete ako zistiť telefónne číslo podľa mena stačí nahliadnuť do telefónneho zoznamu, alebo zavolať na informácie. Nájsť telefónne číslo majiteľa problém nie je. Pokiaľ ale poznáte číslo a neviete komu patrí bude pre vás problém zistiť to. Prelistovať celý zoznam a vyhľadať číslo sa asi nikomu nechce. Takže ako zistiť komu patrí telefónne číslo? …a vôbec dá sa zistiť komu patrí telefónne číslo? Dá sa to a ide to celkom jednoducho. Najjednoduchší spôsob je ak zadáte do prehliadača výraz volalo mi číslo (a vypíšete ho). Pokiaľ patrí nejakej spoločnosti isto vám ho Google zobrazí. Zistiť  čie je číslo môžete aj cez internetové stránky. Odpoveď na otázku Kto volal z čísla? zistíte behom pár sekúnd. Ak sa vám aj nepodarí zistiť kto vám volal, zistíte aspoň či išlo o spoločnosť, alebo súkromnú osobu. Stačí len na internete vyhľadať čo potrebujete. Ak viete podľa čísla zistiť ktorej telefónnej spoločnosti číslo patrí stačí si len nájsť príslušnú webovú stránku, napríklad Kto mi volal O2, kto mi volal cz alebo  Kto mi volal Orange či stránku www tel zoznam sk služby kto mi volal. Do políčka zadáte telefónne číslo a počkáte na výsledok. Pokiaľ ale volajúci nechcel byť uvedený v tel. zozname môže sa stať, že vám ho stránka nenájde. Tiež vám nepomôžu ak sa vám miesto čísla na mobilnom telefóne zobrazí len neznámy volajúci  Zistíte ale aspoň, či číslo nepatrilo nejakej spoločnosti, organizácii, alebo niekomu koho poznáte, ale nemáte jeho číslo. 

 

Identifikátor telefónnych čísel

Druhou možnosťou ako zistiť majiteľa telefónneho čísla sú aplikácie, ktoré vám s identifikovaním neznámeho čísla pomôžu. Týchto aplikácií je niekoľko a ak rozmýšľate nad tým ako zistiť neznáme číslo môžu vám byť nápomocné a neznáme číslo identifikujú. Môžete do nich presunúť svoje kontakty a osoby, ktoré veľmi nemusíte môžete blokovať. Ak vám volá neznáme číslo môžete sa o ňom dozvedieť viac. V týchto aplikáciách nájdete aj hodnotenia telefónnych čísel. Ak sú negatívne nemusíte volať naspäť. Ak ale žiadne hodnotenie nemá môžete naspäť zavolať a prípadne hodnotenie k číslu napísať osobne. Ako vidíte zistiť kto mi volal podľa čísla nie je až také ťažké. Ak sa aj konkrétne meno nedozviete získate o tom kto mi volá aspoň pár informácií. Potrebujete zistiť kto volal, alebo overenie mobilného čísla? Je viacero možností ako zistiť kto mi volal podľa telefónneho čísla. Niektoré aplikácie vám poskytnú informácie o telefónnom čísle, niektoré vám umožnia neznáme čísla len blokovať a niektoré majú funkcií viac. Sú aplikácie, ktoré si môžete stiahnuť zadarmo, ale aj za mierny poplatok. V závislosti od toho vám poskytnú rôzne množstvo informácií

  • zistiť majiteľa telefónneho čísla
  • z ktorej krajiny hovor prichádza
  • aké hodnotenie má
  • akému operátorovi číslo patrí

 

Kto mi volal aplikácia

Ak chcete vedieť čie je telefónne číslo vyhľadajte si v prehliadači kto volal aplikácia. Kto mi volal nie je len webová stránka, ale aj aplikácia, v ktorej databáze je obrovské množstvo tel. čísel. bánk, firiem, poisťovní, agentúr a pod. Môžete ju nájsť aj na Google Play. Ak vás neustále vyzváňaním vyrušujú hneď zistíte kto to je a na rozdiel od webovej stránky môžete tieto čísla v aplikácii blokovať. Reklamné hovory, marketing, alebo rôzne vypĺňanie ankiet prostredníctvom telefónneho hovoru môžete blokovať aj podľa hodnotenia. Takže ak si budete nabudúce klásť otázku „ môžem to zdvihnúť?“ zistite si,  aké má telefónne číslo hodnotenie a na tom základe sa rozhodnite Keďže tieto aplikácie umožňujú automaticky zablokovať čísla s negatívnym hodnotením, alebo obťažujúce čísla telefón vám zbytočne vyzváňať nebude. Vďaka aplikácii v telefóne nemusíte na internete vyhľadávať výrazy ako telefónne čísla, kto mi volá, alebo nájsť číslo len aby ste zistili od koho máte zmeškaný hovor. Pokiaľ vám stále vyzváňajú neznáme čísla môžete ich zablokovať. Ak budete chcieť vedieť kto mi volá? či kto to volal napíšete číslo do aplikácie a tá vám poskytne o čísle informácie (odkiaľ hovor bol, názov operátora, krajina odkiaľ hovor prichádzal a pod.). Trápi otázka kto mi to volal vždy keď zbadáte na mobilnom telefóne zmeškaný hovor? Čím viac informácií o čísle máte tým menej sa touto otázkou budete zaoberať. Vyhľadať číslo a zistiť o ňom čo najviac je ľahké a nestojí vás to ani veľa času. Aplikácie, webové stránky,  databázy telefónnych čísel a hodnotenia môžu byť dobrým riešením na otázky kto mi volá, kto mi volal, čie je číslo… a pod.

Mám zmeškaný hovor z neznámeho čísla 📞

Zistiť kto vám volal nie je problém, vždy môžete na uvedené číslo zavolať a zistiť kto vám volal. Pozor ale na rôzne hovory z cudziny, kedy sa môže hovor výrazne predražiť. Najlepšie je ak si číslo, ktoré vám volalo preveríte na niektorých webových stránkach alebo na zistenie identity volajúceho využijete niektoré webové služby.

Existujú zlaté stránky podľa telefónneho čísla? 📒

Nie, neexistujú. Podľa telefónneho čísla nezistíte kto vám volal. Telefónne spoločnosti túto službu neposkytujú (len polícii v prípade keď je potrebné zistiť majiteľa tel. čísla). Na internete ale nájdete stránky, kde osoby, ktorým dané číslo volalo píšu o koho išlo. Väčšinou ide o rôzne telefonické prieskumy.

Ako zistím kto mi volal/volá? 📱

Podľa telefónneho čísla môžete o volajúcom zistiť pár informácií aj vy bez toho aby ste potrebovali aplikáciu Kto mi volal či využili webové stránky. Predvoľba tel. čísla vám napovie z ktorej krajiny hovor prichádza (predvoľba pre Slovensko je ;421). Ďalšie čísla vám napovedia či ide o hovor z pevnej linky alebo mobilu. Na základe týchto čísel by ste mohli vedieť odhadnúť z ktorého mesta, alebo ktorému operátorovi číslo patrí.

Summary
NEZNÁME ČÍSLO!? Ako zistiť, KTO MI VOLAL?
Article Name
NEZNÁME ČÍSLO!? Ako zistiť, KTO MI VOLAL?
Description
Aj vám sa často objaví na telefóne neznáme telefónne číslo? Zdvihnúť, alebo nechať tak je otázka, ktorú si isto kladú mnohí z nás. Ak máte šťastie môže ísť len o anketu, alebo predaj cez telefón. Ak ale natrafíte na podvodníkov a vy telefón zdvihnete celý hovor ide na váš účet. Suma sa môže vyšplhať aj na stovky euro. Takéto „Nebezpečné telefónne čísla 2018“ (ale aj z iných rokov) môžete nájsť na internete. Určite na ne nevolajte a ani ich nedvíhajte.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
AKO ZABLOKOVAŤ STRÁNKU (Chrome, Firefox, Facebook)?
Čo je to príkaz PING?