Ako VLOŽIŤ TITULKY do filmu či videa? Jednoduchý NÁVOD

Vložiť titulky do filmu je pomerne jednoduchý úkon, ktorý vám zaberie len pár minút. Potrebujete mať len stiahnutý film a stiahnuté titulky. Vloženie titulkov do videa je už potom hračkou. Či už potrebujete vedieť ako vložiť titulky do filmu mkv alebo ako na vloženie titulkov do filmu MP4 poradíme vám ako na to.

Stiahli ste si film a zistili ste, že je v pôvodnom znení? Chcete si pozrieť film, ale nikde ste ho nenašli so slovenským, českým dabingom alebo aspoň s titulkami? Nemusíte sa trápiť. Vieme ako pridať titulky do filmu a aj ako vložiť titulky do filmu v mobile.

 

Ako stiahnuť titulky k filmu

Pridať titulky do videa alebo filmu nie je náročné. Väčší problém je nájsť vhodné titulky do filmu, ktorý ste si stiahli. Jeden film môžete na internete nájsť v rôznych formátoch a po pravde aj v rôznej dĺžke. Aby titulky s formátom vášho videa dobre pasovali mali by ste ich vyhľadávať na fanúšikovských stránkach, na stránkach, ktoré sa zameriavajú na titulky alebo môžete vyhľadať titulky konkrétne pre váš film.

Posledný spôsob vyhľadania titulkov je najlepší. Stačí ak do prehliadača zadáte presný názov filmu, ktorý máte stiahnutý. Okrem názvu filmu by mal vyhľadávaný pojem obsahovať aj rok vydania, formát, rozlíšenie atď. Na konci dopíšte výraz „titulky/subtitles“.

Zobrazia sa vám odkazy na titulky do filmu, ktorý máte stiahnutý. Teraz si môžete pokojne stiahnuť aj titulky.

Ako vložiť titulky do filmu

Ak ste si stiahli titulky do videa vo formáte rar alebo zip nezabudnite ich najskôr rozbaliť. Môžete na to použiť program 7-ZIP alebo WinRAR. Titulky sú najčastejšie vo formáte .str.

Ďalší program, ktorý potrebujete je prehrávač. Najvhodnejším je VLC Media Player. Ide aj o výborný program na titulky do videa. Po spustení filmu v tomto programe môžete do neho vložiť titulky dvoma spôsobmi:

  • vyhľadať súbor s titulkami vo Windowse a pretiahnuť ich myšou do okna prehrávača.
  • Kliknúť na interface VLC a z možností, ktoré sa vám rozbalia vybrať „Video“ a „Stopa titulkov“ Teraz už len nájdete umiestnenie titulkov v počítači.

Ak si chcete prezrieť film na televízore, pomocou napr. USB flashu isto rozmýšľate ako vložiť titulky do filmu v televízii. V tomto prípade je potrebné aby boli titulky aj film v jednej zložke a rovnako sa aj označovali. Dobrý spôsob je premenovať titulky na rovnaký názov ako má film. Po spustení sa oba súbory začnú prehrávať naraz.

 

Vložiť titulky do filmu napevno

Vložiť titulky do filmu napevno môžete pomocou programu AVI ReComp. Otvorte ho a kliknite na „Zdroj a výstup“. Teraz kliknite na „Otvoriť AVI“ a zvoľte výstupný súbor kliknutím na „Uložiť AVI“. Teraz prejdite do položky „Prídavky“ a zaškrtnite „Povoliť/zakázať titulky“ a kliknite na „Nahrať titulky“. Pridajte do fronty a máte to. Za chvíľu sa pridajú titulky do videa.

Pozor, ak chcete vytvoriť titulky do videa ide o inú činnosť ako o pridanie titulkov k filmu. Pri vytváraní titulkov budete veľa písať a musíte klásť aj dôraz na časovanie, aby titulky sedeli s filmom.

 

Ako vložiť titulky do videa YouTube

Ak sa povie titulky najčastejšie vás napadnú nepočujúci ľudia. Pravdou ale je, že titulky pre nepočujúcich môžu zvýšiť sledovanosť vašich videí aj u počujúcej časti obyvateľstva. Zlá výslovnosť vo videu, alebo nedostatočná znalosť cudzieho jazyka sú dobrý dôvod prečo si pridať titulky do videa na YouTube.  

Využiť na to môžete samotný YouTube. Prihláste sa do svojho účtu a kliknite na „Štúdio YouTube“. Teraz kliknite na „Prepisy“ a vyberte video kde chcete vložiť titulky. Následne už postupujte podľa pokynov.

Vložiť titulky do filmu v mobile môžete podobne ako v počítači. Potrebujete len mať v mobile VLC prehrávač. Ďalej postupujte rovnako ako keď chcete pridať titulky do filmu v počítači.

 

Problém s titulkami

Problém môže nastať ak titulky s filmom nesedia. Nie je to ale problém, ktorý by sa nedal riešiť. Ak je rozdiel medzi filmom a titulkami len pár stotín sekúnd, maximálne sekundu môžete to vyladiť. V programe VLC stláčajte klávesu H alebo G. Týmito klávesmi sa titulky pretáčajú dopredu alebo dozadu  v milisekundách. V inom prehrávači môžete na posunutie titulkov použiť iné klávesy (F1, F2, ú, ä,…).

Ak je ale rozostup medzi filmom a titulkami čoraz väčší asi ste si stiahli zlé titulky do videa. Nájdite a stiahnite si iné.

Summary
Ako vložiť titulky do filmu či videa? Jednoduchý návod
Article Name
Ako vložiť titulky do filmu či videa? Jednoduchý návod
Description
Vložiť titulky do videa nie je náročné. Potrebujete len stiahnuť film a súbor s titulkami. Väčší problém je stiahnuť si tie správne titulky. Poradíme vám aké titulky stiahnuť a aj ako ich vložiť do filmu v počítači či v mobile.
Author
Publisher Name
„DownloadWik.com“
Ako ODINŠTALOVAŤ PROGRAM z PC? Návod pre Windows aj Mac
Ako otestovať DISK (HDD/SSD)? Ako OBNOVIŤ DÁTA z poškodeného disku?