VLC MEDIA PLAYER

VLC Media Player je program na prehrávanie hudby a videí v rôznych formátoch. Funguje takmer na všetkých známejších platformách a hravo prehrá aj poškodené či neúplné súbory. Mať v počítači program na prehratie takmer akýchkoľvek súborov s videom či hudbou by bolo isto výhodné. VLC Media Player je presne to čo hľadáte. Produkt spoločnosti VideoLAN je najpopulárnejším a najpoužívanejším programom na prehrávanie audio a video súborov .

Tento multimediálny prehrávač je k dispozícii od roku 2001 zadarmo a teraz ho môžete mať aj vy. Prehrávač DVD, VCD, Audio CD,… podporuje aj streamovanie do digitálnych prehrávačov médií spoločnosti Google (Chromecast).

 

Prehrávač videa

Výhodou VLC Media Player je, že ide o prehrávač bez kodekov (dekódery). Všetko čo na prehratie podporovaných formátov potrebuje už je v ňom.

Môžete si na ňom pozrieť nie len videá, ale aj audio súbory v takmer akomkoľvek formáte:

 • Prehrávač videa mp3
 • Prehrávač videa mp4
 • Prehrávač videa BluRay
 • Prehrávač videa DivX
 • Prehrávač videa mkv
 • Prehrávač videa mpeg
 • Prehrávač videa WebM
 • Prehrávač videa WMV
 • Prehrávač videa ogg

Okrem širokého spektra formátov, ktoré dokáže spracovať a prehrať vie prehrať aj poškodené, neúplné či čiastočné audio a video súbory. To, že ide o najlepší prehrávač sa môžete presvedčiť aj osobne. Má najkompletnejšiu sadu funkcií na prehrávanie videa, synchronizáciu titulkov a aj audio filtre.

Funkcie VLC Media Player

 • Zmeniť hlasitosť, jas
 • Nastaviť rýchlosť prehrávania (prehrať, zastaviť, preskočiť, zrýchliť)
 • Môžete vložiť titulky do videa (stačí pridať súbor SRT do priečinka videa)
 • Grafický ekvalizér
 • Špeciálne efekty

Okrem spomenutých formátov prehrá aj digitálne satelitné stanice, televízne stanice a aj živé video v sieťach unicast, či multicast.

 

VLC download free

Nemusíte si sťahovať niekoľko programov na prehratie rôznych formátov súborov. Video aj audio súbory si môžete prezrieť s pomocou jedného programu.

Vybrať si ten najlepší prehrávač videí zdarma môže byť celkom jednoduché, ak viete ktorý to je. VLC Media Player je zadarmo a môžete si ho stiahnuť do svojho počítača. Ušetrí vám nie len čas, ale aj miesto na disku, ktoré by ste inak zaplnili aplikáciami prehrávačov na rôzne formáty audio video súborov.

Windows, Mac, Linux, … je úplne jedno aký operačný systém používate. Tento multimediálny prehrávač funguje na takmer akomkoľvek operačnom systéme.

 

VLC Media Player 64-bit

Ak radi počúvate hudbu a hľadáte ten najlepší prehrávač hudby nemal by vašej pozornosti uniknúť VLC Media Player 64 – bit. Či už máte vo svojom počítači operačný systém Windows, Mac, alebo iný tento program vám bez problémov pôjde.

Tak ako všetky iné aplikácie a programy aj VLC Media Player sa stále zlepšuje. Tými hlavnými inováciami pre VLC Media Player v súčasnosti sú

 • Lepšia podpora zvuku
 • Hardvérové dekódovanie a kódovanie
 • Portable verzia – pre mobilné zariadenia
 • Zmena veľkosti titulkov
 • A mnoho ďalšieho

Ak si stiahnete najnovšiu verziu VLC Media Player môžete využiť aj jeho pokročilé nastavenie, ktoré z počúvania hudby, či pozerania videa urobí perfektný zážitok.

 

VLC Media Player sk

Tento program si môžete stiahnuť v rôznych jazykových verziách. Momentálne je dostupný vo viac ako 40 jazykoch. Práca v tomto programe je jednoduchá a isto by ste to zvládli aj v angličtine. Teraz si ale môžete VLC stiahnuť aj v slovenskom jazyku.

Flexibilný prehrávač videa zadarmo je v ponuke už viac ako 15 rokov a neustále sa zlepšuje. Jednoduché použitie a množstvo funkcií, ktoré ponúka ho stále držia na prvých priečkach obľúbenosti spomedzi všetkých zvyšných prehrávačov.

 

VLC Media Player Windows 10

Veľkou výhodou VLC Media Player je, že funguje na viacerých operačných systémoch. V podstate je jedno či máte Windows 10, Mac, alebo používate iný, prípadne starší operačný systém.

Ak máte najnovšiu verziu Windows nemusíte hľadať najnovší prehrávač. Prehrávanie filmov či hudby si môžete uľahčiť inštalovaním prehrávača VLC. V závislosti od veľkosti vášho operačného systému si môžete vybrať 32 bitovú, alebo 64 bitovú verziu.

V podstate platí, že 64 bitová verzia beží rýchlejšie než 32 bitová.

 

VLC Media Player Windows 7

Ani majitelia starších verzií Windows nemusia hľadať prehrávač hudby, či program na prehrávanie filmov, ktorý by si stiahli do svojho počítača. VLC Media Player môže byť váš zadarmo.

Spoločnosť Microsoft má množstvo programov pre operačný systém Windows – napr. Windows Media Player. V porovnaní s VLC Media Player ale predsa len zaostáva. Multiplatformový a multimediálny prehrávač VLC prehrá viac formátov súborov. Ak si k tomu prirátate ďalšie funkcie, ktoré ponúka, nie je nad čím uvažovať. Perfektne pôjde aj v operačnom systéme Windows 7.

 

VLC Media Player Mac

Nájsť prehrávač videa na internete pre konkrétny operačný systém nemusí byť vôbec ťažké. VLC Media Player je ideálny program na prehrávanie a podporu súborov v takmer všetkých formátoch.

Ak si myslíte, že systém Mac je problém a tento program nemôžete mať mýlite sa. Zo zachovaním všetkých funkcií si ho môžete stiahnuť a hneď používať.

 

VLC portable

Medzi obľúbené verzie aplikácií a programov patria verzie portable. Kompletnú verziu programu tak môžete bez nutnosti inštalácie použiť v ktoromkoľvek počítači. Tento typ programu môžete stiahnuť na CD, USB pamäťovú kartu,.. a mať ho tak vždy pri sebe.

VLC Media Player nie je v tomto smere žiadnou výnimkou a aj tento program nájdete v ponuke vo verzii portable. Môžete si ju stiahnuť napr. na USB a použiť vždy keď budete chcieť. Všetky funkcie najlepšieho prehrávača zostávajú zachované a vy môžete aplikáciu použiť bez jediného obmedzenia v každom počítači.

 

Ďalšie prehrávače médií

Na trhu existuje niekoľko výborných prehrávačov videa. Môžete si ich stiahnuť za poplatok, alebo zadarmo. VLC Media Player ale rozhodne vedie pred všetkými. V jeho prospech hovorí nie len jeho bezplatné stiahnutie, ale aj schopnosť prehrať veľké množstvo rôznych formátov, poškodených súborov či možnosť sledovať digitálnu televíziu alebo live vysielanie.

Windows media player je síce určený pre operačné systémy Windows, a je s ním plne kompatibilný, ale nedokáže prehrať tak veľa typov súborov. Napríklad prehrávač DVD tu nenájdete. Skôr, či neskôr si pre prehratie videa či hudby VLC Media Player budete musieť stiahnuť.

KMPlayer je kvalitný multimediálny prehrávač! Prehrává video a hudbu v rôznych formátoch!  Stiahnite a vyskúšajte tu.

ZHRNUTIE
software image
Hodnotenia DownloadWik
1star1star1star1star1star
Hodnotenia užívateľov
3 based on 9 votes
Názov programu
VLC Media Player
Operačný systém
Windows, Mac
Software Category
Video, Audio
Cena
FREE