Ako STIAHNUŤ FOTKY z INSTAGRAMU?

Instagram je jednou z množstva sociálnych sietí, ktorá sa o prvé priečky obľúbenosti delí s Facebookom. Dnes nájdete na Instagrame nie len bežných užívateľov ale aj väčšie a menšie spoločnosti, firmy a podnikateľov. Okrem nich tam často natrafíte na obrázky a fotky, ktoré by ste si radi stiahli do počítača, alebo mobilného telefónu. Ak neviete ako stiahnuť fotky z Instagramu máme pre vás pár spôsobov ako na to.

 

Ako stiahnuť fotku z Instagramu

Samotná sociálna sieť vám ponúka len možnosť fotky zdielať na Facebooku, alebo prostredníctvom URL adresy. Ak viete ako na to, môžete si fotky stiahnuť do počítača či mobilu bez toho aby ste ich museli zdielať. Fotky z Instagramu môžete stiahnuť viacerými spôsobmi.

 

Webové stránky

Na stiahnutie fotky z Instagramu vám stačí navštíviť webové stránky, ktoré vám to umožnia. Jednou z nich je aj stránka dinsta.com. Stačí sa prihlásiť na svoj účet v Instagrame, otvoriť fotografiu, ktorú chcete stiahnuť a skopírovať URL adresu. Adresu vložte do políčka na stránke a kliknite na políčko „go“. Kliknutím na „download“ fotku stiahnete do počítača.

 

Google Chrome

Druhým spôsobom ako stiahnuť fotky z Instagramu je prostredníctvom Google. Obrázok alebo fotku, ktorú chcete stiahnuť otvorte v novom okne a kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a zvoľte „zobraziť zdrojový kód stránky“. Otvorí sa vám ďalšie okno. Teraz stlačte CTRL + F a napíšte „jpg“.  Prvý riadok, ktorý sa objaví  ( začína http a končí jpg)  skopírujte a vložte do adresného riadku. Následne by sa vám mal otvoriť obrázok, ktorý chcete stiahnuť. Pomocou kontextového okna a možnosti „uložiť obrázok ako…“ si ho uložíte do počítača.

 

Ako stiahnuť fotky z Instagramu do mobilu?

Instagram sociálna sieť zameraná hlavne pre mobilné telefóny. Isto väčšina z vás používa túto aplikáciu v mobile. Výhodou je, že sa jedným kliknutím dostanete hneď do svojho účtu a môžete si prezerať všetky nové obrázky, fotky či videá. Ak si chcete uložiť fotku z Instagramu do mobilu budete na to potrebovať vhodnú aplikáciu. Na Google Play, alebo App Store nájdete viacero aplikácií, ktoré fotky a obrázky zo sociálnych sietí pohodlne stiahnu.

Jednou z nich je napríklad FastSave pre Instagram. Hneď ako otvoríte Instagram a túto aplikáciu vyberiete fotku, ktorú chcete stiahnuť. Teraz stačí len skopírovať  adresu fotky – tá sa začne hneď sťahovať do mobilu.

Týmto spôsobom môžete tiež sťahovať videá z Instagramu.

Na stiahnutie fotky môžete využiť aj webové stránky, ktoré fotku stiahnu a uložia do mobilu. Oplatí sa to v prípade, že z Instagramu sťahujete fotky zriedka. V tomto prípade si nemusíte inštalovať žiadnu mobilnú aplikáciu, ktorá to umožní.

Ako stiahnuť profilovú fotku z Instagramu

Ako stiahnuť fotku z Instagramu už viete. A viete ako stiahnuť profilovku  z Instagramu? Prihláste sa na svoj účet, zvoľte fotku a kliknite na ňu. Zvoľte možnosť „kopírovať“ . Otvorte si nové okno, vložte do neho adresu a skôr ako ju potvrdíte ju upravte. Zmažte z nej časť „s150x150/“. Teraz stránku otvorte a profilovku stiahnite ako klasický obrázok.

Summary
Ako stiahnuť fotky z Instagramu?
Article Name
Ako stiahnuť fotky z Instagramu?
Description
Ak rozmýšľate ako stiahnuť fotky z Instagramu môžete tak urobiť niekoľkými spôsobmi. Poradíme vám ako ich stiahnuť a aj uložiť.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
SERVER DNS NEODPOVÍDÁ! Čo to znamená a čo robiť?
AKTUALIZÁCIA OVLÁDAČOV. Ako to urobiť správne?