Ako ZRUŠIŤ INSTAGRAM?

Chcete zrušiť Instagram? Dôvodov na zrušenie Instagramového profilu môže byť viacero. Máte dosť sociálnych sietí, Instagram vám nevyhovuje, máte tu dva profily, … Pokiaľ rozmýšľate ako zrušiť firemný účet na Instagrame, alebo ako vymazať druhý účet na Instagrame čítajte ďalej.

Instagram je ďalšou z množstva sociálnych sietí. Funguje podobne ako Facebook či Twitter. Instagram slúži hlavne na zdieľanie videí a fotografií z mobilných zariadení a keďže dnes má mobil každý, takmer každý má aj svoj profil na Instagrame. Ak patríte k jednému z užívateľov a máte dosť sociálnych sietí isto vás bude zaujímať ako zrušiť Instagram.

 

Ako zrušiť účet na Instagrame?

Instagram je stránka určená prevažne na zdieľanie fotiek a videí z mobilu. A keďže mobil máme stále pri sebe isto vás napadne otázka ako zrušiť účet na Instagrame cez mobil? V aplikácii, ktorú máte v mobile to nejde, ale pôjde to cez webový prehliadač, ktorý isto v mobilnom telefóne máte. Ak chcete vedieť ako sa odhlásiť z Instagramu môžete tak urobiť dvoma spôsobmi – na trvalo, alebo dočasne.

Trvalé odhlásenie začnite prihlásením sa do účtu, ktorý chcete zrušiť. Následne zadajte dôvod prečo chcete zmazať Instagram a kliknite na červené okienko. Váš účet bol definitívne zmazaný.

Ako dočasne zrušiť Instagram? Účet na Instagrame môžete zrušiť aj na istý čas. Tiež to ide len cez webový prehliadač a nie cez aplikáciu. Prihláste sa do svojho účtu, kliknite na políčko „upraviť profil“ a vyberte možnosť „dočasná deaktivácia vlastného účtu“. Vyplňte dôvod, napíšte heslo a potvrďte. Deaktivácia Instagramu bude do doby kým sa znovu do svojho účtu neprihlásite.

 

Ako stiahnuť fotky z Instagramu (zálohovanie fotiek)?

Ak sa pohrávate s myšlienkou či a ako natrvalo zrušiť Instagram mali by ste si svoj krok premyslieť poriadne. Fotky, ktoré na tomto účte máte, vaše komentáre aj lajky,…. všetko sa zmaže. Skôr ako začnete zisťovať ako odstrániť Instagram účet zistite si ako stiahnuť fotku z Instagramu.

Fotky môžete stiahnuť prostredníctvom zdrojového kódu. Vyberte si fotku, ktorú chcete stiahnuť, otvorte ju v novom okne (alebo zväčšite) a kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a vyberte „zobraziť zdrojový kód stránky“.  Stlačte CTRL + F a zadajte „jpg“. Skopírujte URL, ktorá sa vám zobrazí a vložte ju do novej záložky v prehliadači. Teraz stačí kliknúť na obrázok pravým tlačidlom myši a kliknúť na „uložiť obrázok ako…“. Druhou možnosťou je fotku  zväčšiť, skopírovať URL a vložiť ju na jednu z webových stránok, ktoré fotky z Instagramu stiahnu.

Takto môžete stiahnuť nie len svoje ale hocijaké fotky z Instagramu. Pokiaľ ale chcete zálohovať len svoje fotky, ktoré máte na svojom účte prv ako sa natrvalo odhlásite z Instagramu môžete tak urobiť priamo zo svojho účtu. Prihláste sa, autorizujte prihlásenie a vyberte čo všetko chcete zálohovať. Môžete zálohovať všetky fotky, alebo len tie o ktoré máte záujem.  Kliknite na „start export“ alebo „download only“.

 

Ako prípadne obnoviť účet na Instagrame?

Odpoveď na otázku „Ako zmazať Instagram na mobile?“ , či „Ako zmazať Instagram profil?“ máme. Ak ste si to po čase rozmysleli a chcete sa na túto sociálnu sieť vrátiť so svojim pôvodným účtom dá sa to. Ale len v prípade, že ste svoj účet zrušili dočasne. Stačí ak sa na svoj profil prihlásite a máte to.

Pokiaľ si ale nepamätáte heslo môže to byť menší problém. Ukladanie hesiel je dobrá vec, ak ste na zariadení, kde ste si heslo uložili. Ak nie bude prihlásenie, ale aj zrušenie Instagramu chvíľu trvať.

Obnoviť účet na Instagrame môžete prostredníctvom mailu, ktorý ste uviedli keď ste sa na sieť prihlasovali. Stačí kliknúť na „obnoviť pomocou e-mailu“ zadať svoj mail a postupovať podľa pokynov, ktoré vám prídu do schránky.

Pokiaľ ste uviedli v účte svoje telefónne číslo môžete si vybrať aj túto možnosť. Zadáte do priečinka svoje číslo mobilu, počkáte na sms s kódom. Po zadaní kódu si môžete heslo zmeniť.

Ide to aj prostredníctvom Facebooku, ale len v prípade, že údaje týchto dvoch aplikácií navzájom zdieľate. Postup ako zistiť heslo a obnoviť tak účet na Instagrame využijete aj v prípade keď chcete vedieť ako zrušiť Instagram keď nepoznám heslo.

Summary
Ako zrušiť Instagram?
Article Name
Ako zrušiť Instagram?
Description
Rozmýšľate ako zrušiť Instagram? Trvalo, či dočasne? Cez aplikáciu v mobile to nepôjde, ale úspešne to zvládnete cez prehliadač. Skôr ako účet na Instagrame zrušíte nezabudnite si stiahnuť a uložiť fotky.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako SPOJIŤ PDF súbor a ako ROZDĚLIŤ PDF súbor?
Ako na NAHRÁVANIE HOVOROV?