Ako PREPNÚŤ KLÁVESNICU na PC? Zmeniť klávesnicu – jednoduchá skratka

Určite aj vy používate na počítači slovenskú klávesnicu. Ak ale občas potrebujete prepnúť klávesnicu na anglickú klávesnicu príde vhod vedieť ako na to. A ešte lepšie je vedieť ako prepnúť klávesnicu naspäť. Je jedno či chcete vedieť ako prepnúť klávesnicu na notebooku, alebo ako na prepnutie klávesnice na PC, v tomto prípade je postup rovnaký.

Prepnutie jazyka na klávesnici nie je náročné. Ako prepnúť klávesnicu na slovenskú, ako prepnúť jazyk klávesnice či ako na prepínanie klávesnice Windows 10? Všetko sa dozviete v tomto článku.

 

Ako zmeniť klávesnicu na PC

Existuje niekoľko spôsobov ako prepnúť klávesnicu. Ten najrýchlejší je použitím ikony, ktoré sa nachádza vo Windows 10 v pravom dolnom rohu na panely úloh.  Zmena klávesnice sa takto vykoná rýchlo a jednoducho. V podstate tu môžete prepnúť anglickú klávesnicu na slovenskú a opačne. Ak túto ikonu nemáte možno je vypnutá. Zapnete ju ak pravým tlačidlom myši kliknete na panel úloh a následne na „Nastavenia“. V „Panel úloh“ kliknite na „Oblasť oznámení“ a na „Zapnúť alebo vypnúť systémové ikony“. Ďalej nájdite políčko „Indikátor vstupu“ a zapnite systémové ikony.

Teraz už prepínanie klávesnice bude pre vás hračkou. Aby vám prepínanie klávesnice vo win 10 nerobilo žiadne problémy a nezdržovalo vás to od práce môžete si anglickú klávesnicu nastaviť (a nie len tú. Vybrať si môžete z viacerých rozložení klávesnice).  Prepnutie klávesnice na notebooku urobíte rovnako.

 

Ako prepnúť klávesnicu na anglickú?

Niekedy sa môže stať, že potrebujete pridať anglickú klávesnicu. Ako nastaviť anglickú klávesnicu vo Windows 10 ale aj starších operačných systémoch? V systémových nastaveniach prejdite do časti „Čas a jazyk“ kde vyberiete „Jazyk“. Prejdite do sekcie „Preferované jazyky“ kde kliknite na „Aktuálne používaný jazyk“. Cez položku „Možnosti“ sa dostanete na „Možnosti jazyka: Slovenčina“. Tu vyberte možnosť „Klávesnice“ a „Pridať klávesnicu“. Z ponuky vyberte anglickú klávesnicu (alebo inú) a potvrďte.

Následné prepínanie klávesnice už bude naozaj jednoduché. Zmena klávesnice na anglickú alebo slovenskú sa bude dať urobiť rýchlo prostredníctvom ikony.

 

Zmena klávesnice skratka

Existuje aj skratka na prepnutie klávesnice. Pomocou nej môžete prepínať klávesnice bez toho aby ste potrebovali ikonu. 

Ako sa prepína klávesnice pomocou skratky?  Ak ste začali v prehliadači hľadať výraz „prepnutie klávesnice skratka“ môžete nájsť dva spôsoby.

  • Win + medzerník
  • Shift + Alt

Oba spôsoby sú vhodné na prehodenie klávesnice. Je jedno ktorú skratku na prepnutie klávesnice použijete. Klávesová skratka na zmenu jazyka klávesnice sa vám zíde hlavne počas písania. Nemusíte chytať myš aby ste použili ikonu a môžete plynule písať dokument ďalej.

Ako prepnúť jazyk na klávesnici? Ako písať azbukou na PC? Na písanie v azbuke si môžete stiahnuť do počítača program, ktorý zmení vašu klasickú klávesnicu na PC na azbuku. Program Ruská klávesnica vám umožní písať v azbuke na klávesnici celkom pohodlne.

Ako prepnúť klávesnicu na PC alebo notebooku už viete. Stačí si len pridať rozloženie anglickej klávesnice (či inej) a zmeniť klávesnicu môžete viacerými spôsobmi.

Neviete ako prepnúť klávesnicu z čísel na písmená? Často sa stáva, že chcete napísať písmená s mäkčeňom alebo dĺžňom. Miesto nich sa vám ale zobrazí číslo a neviete ako to zmeniť. Problém s počítačom? Nie. S najväčšou pravdepodobnosťou máte zapnutú anglickú klávesnicu. Prepnutie na slovenskú klávesnicu váš problém vyrieši. A to ako zmeniť klávesnicu z anglickej na slovenskú je popísané vyššie.

 

Ako prepnúť klávesnicu na mobile?

Ako nastaviť klávesnicu na notebooku či PC už vieme. Občas sa ale stane, že potrebujete vykonať prepnutie klávesnice na mobilnom telefóne. Ako prvé si stiahnite do mobilu aplikáciu Gboard. Po nainštalovaní otvorte apku, v ktorej môžete písať. Hneď ako sa zobrazí klávesnica v hornej časti nájdete možnosť „Otvoriť ponuku funkcií“. Kliknite na „Viac“ a „Nastavenia“. Tu ťuknite na „Jazyk“ a „Pridať klávesnicu“ . Zvoľte jazyk, ktorý chcete, vyberte rozloženie klávesnice a potvrďte svoju voľbu.

Následne môžete meniť klávesnicu vždy keď budete potrebovať. Zmena klávesnice v mobile nie je žiadna veda. Stačí podržať medzerník a prepnutie na anglickú klávesnicu či inú urobíte jedným kliknutím.

 

Ako prestaviť klávesnicu

Písmenká Y a Z sa dajú prehodiť. Ak sa vám náhodou stalo, že sa prepli chyba bude v zmene klávesnice. Prestaviť klávesnicu sa vám nepodarí, ale môžete prepnúť klávesnicu Qwertz a Qwerty. Stačí ak viete ako si prepnúť klávesnicu a problém s vymenenými písmenami máte vyriešený.

Možno si aj hovoríte, že vás sa prepnutie klávesnice netýka. Píšete len v slovenskom jazyku a inú nepotrebujete. Pravdou ale je, že v anglickej klávesnici môžete zadávať do textu znaky stlačením klávesy. Inak by ste ich museli vyhľadávať na internete. Vyhľadávanie vám zaberie oveľa viac času než prepnutie anglickej klávesnice

Summary
Ako prepnúť klávesnicu na PC? Zmeniť  klávesnicu - jednoduchá skratka
Article Name
Ako prepnúť klávesnicu na PC? Zmeniť klávesnicu - jednoduchá skratka
Description
Ako prepnúť klávesnicu je otázka, na ktorú budete potrebovať skôr či neskôr odpoveď. Ako zmeniť klávesnicu? Ako prepnúť anglickú klávesnicu na slovenskú a opačne? A ako zmeniť klávesnicu na mobile? Otázky, na ktoré nájdete v článku odpoveď.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Čo je NFC?
Ako VYTVORIŤ BOOTOVACÍ USB pre WINDOWS?

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *