Ako preložiť PDF dokument zadarmo? NÁVOD

Nie všetci majú talent na cudzie jazyky preto príde každému vhod vedieť ako preložiť webové stránky či rôzne dokumenty. V súčasnosti sa čoraz častejšie stretávate s PDF dokumentmi. Preklad PDF dokumentov je možný, ak viete ako na to. Pokiaľ neviete ako preložiť súbor v PDF prezradíme vám niekoľko postupov. Otázkou „Ako preložiť PDF dokument do slovenčiny?“ či „Ako na preklad PDF zadarmo?“ sa už nemusíte trápiť.

 

Ako preložiť PDF

Prišiel vám dokument vo formáte PDF v cudzom jazyku a vy neviete čo sa v ňom píše? Na preloženie PDF môžete využiť aj aplikácie a programy, ktoré už možno máte v počítači.

Rozmýšľate ktorý je najlepší prekladač dokumentov? Hľadáte konkrétne len prekladač súborov PDF alebo by mal program zahŕňať aj prekladač Word dokumentov? PDF prekladač si môžete stiahnuť do počítača ako program alebo na preklad využiť webové stránky, ktoré preklad textu PDF ponúkajú.

 

Google Prekladač

Najlepším a aj najpoužívanejším programom na prekladanie je Google Prekladač. Môžete si ho stiahnuť do mobilného telefónu ale aj do počítača. Google Prekladač PDF? Áno, tento program môžete použiť výborný program na preklad PDF.

Otvorte si Google Prekladač a kliknite v hornej lište na „Dokumenty“. Vyberte jazyk z ktorého a do ktorého sa má dokument preložiť a nahrajte ho (kliknite na „Prehliadať počítač“). Kliknite na „Prekladať“ a počkajte pár sekúnd, kým sa preklad PDF dokončí. Teraz len kliknite na „Stiahnuť“ a vyberte položku, kde sa má preklad PDF súboru uložiť. Hotovo.

 

Word preklad

Prekladač PDF Google nie je jediným programom na preklad. Preložiť PDF môžete aj vo Worde. Áno, program Microsoft Office môžete využiť aj ako prekladač dokumentov PDF. V tomto prípade musíte otvoriť PDF vo Worde. Program dokument skonvertuje a zobrazí vám ho ako bežný dokument Word. Teraz z hornej lišty Wordu kliknite na položku „Kontrola“ (alebo Revízia) a v časti „Jazyk“ kliknite na „Preložiť“. Vyberte vstupný a výstupný jazyk a kliknite na tlačidlo „Preložiť“.

Ako vidíte prekladač PDF súborov možno už vo svojom počítači máte inštalovaný. Preložiť PDF do slovenčiny tak nie je žiadny problém.

 

Online prekladač PDF

Program na preklad PDF si nemusíte sťahovať. Na internete nájdete množstvo stránok, ktoré vám preklad z PDF zabezpečia. Na internete vyhľadajte výraz „preklad PDF online“ a zobrazí sa vám množstvo stránok, ktoré túto službu zadarmo poskytujú. Je jedno či chcete preklad PDF z angličtiny alebo iného jazyka, či chcete preložiť PDF do slovenčiny alebo češtiny preloženie PDF budete mať zadarmo.

Jednou zo stránok, kde môžete preložiť PDF z angličtiny do slovenčiny (či inej kombinácii jazykov) je aj DocTranslator. Niektoré stránky umožňujú zadarmo preložiť len časť dokumentu. V tomto prípade vám stačí PDF súbor rozdeliť a preložiť ho postupne.

 

Ako preložiť PDF v mobile

Ak máte v mobilnom telefóne Google Prekladač máte aj prekladač textov PDF. Postupujte rovnako ako keby ste prekladali PDF v počítači.

Preložiť text v PDF v mobile môžete aj s využitím webových stránok. Prekladač dokumentov PDF online nájdete na internete. Otvorte stránku a nahrajte do nej dokument, ktorý chcete preložiť. Počkajte pár sekúnd/minút (v závislosti od veľkosti súboru) a preklad dokumentu online si stiahnite do zariadenie.

Preloženie PDF súboru nie je náročné. Či už na to využijete prekladač dokumentov Google, Word, alebo sa rozhodnete preložiť PDF dokument online záleží od vašich preferencií a toho aké programy máte v zariadení.

Summary
Ako preložiť PDF dokument zadarmo? NÁVOD
Article Name
Ako preložiť PDF dokument zadarmo? NÁVOD
Description
Preložiť PDF nie je ťažké ak viete ako na to. Poradíme vám ako zvládnuť preklad PDF v Google aj ako preložiť tento formát vo Worde. Okrem toho môžete využiť aj služby internetových stránok, ktoré preklad dokumentu PDF umožňujú zadarmo.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako preložiť www stránku do slovenčiny? NÁVOD
Ako zmazať cookies? NÁVOD