Ako SPOJIŤ PDF súbor a ako ROZDĚLIŤ PDF súbor?

Popri dokumentoch vo Worde sa čoraz častejšie objavuje v mailových schránkach aj PDF súbor. Ako ich otvoriť a stiahnuť už asi vieme všetci. Čo ale úprava PDF?

Práca s PDF súbormi nie je až tak náročná ako sa zdá. Ak napríklad neviete ako zlúčiť PDF, alebo rozdeliť na viac dokumentov môžeme vám v tom pomôcť.

 

Spájanie PDF zadarmo

Dokumenty vo formáte PDF môžete spájať zadarmo. Stiahnutím bezplatných aplikácií, online, alebo prostredníctvom vhodného operačného systému, ktorý to dokáže. Spojenie PDF súborov do jedného môžete v operačnom systéme Windows len prostredníctvom aplikácie, ktorú si stiahnete – napríklad PDF Creator.

Užívatelia operačných systémov Mac sa so sťahovaním aplikácií trápiť nemusia. Program na spojenie PDF súborov je už v systéme. Stačí len pravým tlačidlom myši kliknúť na PDF súbor, otvoriť ho v aplikácii Preview. V menu otvoriť Miniatúry a označiť súbor, ktorý chcete pripojiť. Pretiahnite ho myškou tam, kde ho chcete v prvom súbore uložiť. V operačnom systéme Mac vloženie PDF do PDF nie je vôbec ťažké.

Rovnako ľahko docielite spojenie PDF aj s aplikáciami, ktoré si môžete stiahnuť zadarmo. Spojiť, alebo rozdeliť PDF súbor môžete aj v platených aplikáciách – Adobe Acrobat a pod. Pokiaľ ale nepotrebujete PDF viac upravovať (zmenšiť PDF a pod.) postačia vám aj aplikácie zadarmo.  Ďalšou možnosťou ako získať z dvoch, alebo viacerých súborov jeden dokument PDF je spojiť ich online.

 

Zlúčiť PDF online

Najľahší spôsob ako vykonať zlúčenie PDF je využitie služieb webových stránok.  Spájanie PDF online je zadarmo. Otázkou „ako spojiť PDF do jedného súboru“ sa trápiť nemusíte. Postup je takmer všade rovnaký. Stačí otvoriť stránku, ktorá spájanie PDF súborov online ponúka a postupovať podľa inštrukcií.

Do internetového prehliadača zadajte výraz Spájanie PDF online FREE a zobrazí sa vám množstvo stránok, ktoré vedia ako spojiť dva PDF súbory do jedného.

Pokiaľ ale potrebujete spojiť PDF súbory, ktoré sa týkajú práce a je ich viac je lepšie stiahnuť si aplikáciu, ktorá vám to umožní. Webové stránky nie sú práve najbezpečnejšie. Vďaka nim môžete spojiť viac PDF do jedného.

 

Rozdeliť PDF súbor

Ako zlúčiť PDF dokumenty už vieme. Čo ale v prípade, keď PDF súbor potrebujete rozdeliť? Viete ako rozdeliť PDF súbor? Split PDF, alebo rozdelenie PDF súborov môžete vykonať online podobne ako ich spojenie. Webové stránky ponúkajú viacero možností ako upraviť PDF súbor zadarmo. Takže, ak neviete

  • ako rozdeliť PDF na stránky
  • ako rozdeliť strany v PDF
  • ako vytiahnuť, vložiť, zmazať niektoré stránky v PDF
  • ako vložiť JPG do jedného PDF (alebo viacerých)
  • a pod.

navštívte niektorú zo stránok, ktoré vám umožnia upraviť PDF súbor podľa vašich požiadaviek. Rozdeľovač PDF online je najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom ako PDF súbor rozdeliť.

Zlúčenie PDF dokumentov a aj rozdelenie PDF súborov môžete vykonať aj prostredníctvom aplikácií, ktoré si stiahnete do počítača. Väčšina z nich je bezplatná a okrem spájania a rozdeľovania vám umožnia aj vkladanie iných súborov, otáčanie stránok či iné úpravy. Všetko záleží od toho akú aplikáciu ste si stiahli a inštalovali.

 

Summary
Ako spojiť PDF súbor/ rozdeliť PDF súbor?
Article Name
Ako spojiť PDF súbor/ rozdeliť PDF súbor?
Description
Spojiť či rozdeliť PDF súbor už nemusí byť problém, ak viete ako na to. Na zlúčenie PDF, rozdelenie, vyňatie, či vloženie stránok a iné úpravy nemusíte hneď sťahovať platené aplikácie. Dá sa to aj bezplatne a online.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
NEOBMEDZENÉ DÁTA - Vyberte si najlacnejší internet!
Ako ZRUŠIŤ INSTAGRAM?