Ako jednoducho preložiť text do slovenčiny? NÁVOD

Ak často prichádzate do styku s dokumentmi v cudzom jazyku, alebo ste natrafili na internete na stránku v jazyku, ktorý neovládate isto príde vhod vedieť ako preložiť text do slovenčiny. Pokiaľ chcete vedieť ako preložiť text z obrázku alebo ako preložiť text v PDF čítajte ďalej.

 

Ako preložiť text

Cestovateľom sa zíde v mobilnom telefóne aplikácia, ktorá dokáže preložiť text z fotky.  Jednou z nich je aplikácia Google Prekladač. S touto aplikáciou môžete preložiť text na fotke ale pokojne stačí ak nasmerujete kameru na nápis a hneď zistíte čo je na ňom napísané. Aplikácia sa vám zíde ak hľadáte reštauráciu, obchod, … a reklamným tabulám nerozumiete. Ak teda hľadáte aplikáciu na preklad vyfoteného textu Google Prekladač by ste mali mať v mobile.

Ak rozmýšľate ako preložiť text v mobile využite na to tiež aplikáciu Google Prekladač. Jednoducho do nej naťukajte text a kliknite na preložiť. Prekladať môžete z a do viac ako 100 jazykov. Stačí si len nastaviť jazyk z ktorého chcete prekladať a jazyk do ktorého chcete text preložiť.  

 

Ako preložiť text v PDF

Hľadáte dobrý program na preklad PDF? V súčasnosti sa dokumenty vo formáte PDF používajú čoraz častejšie. Preklad PDF z angličtiny do slovenčiny alebo z a do iného jazyka môžete vykonať rôznymi spôsobmi. Najznámejším, najspoľahlivejším a aj najpoužívanejším je program Google Prekladač, ktorý si môžete stiahnuť aj do počítačov. Ako na preklad PDF dokumentu Google? Otvorte program a kliknite na políčko „Dokumenty“. Nahrajte dokument, ktorý chcete preložiť a máte to.

Preklad PDF do slovenčiny online? Áno, aj tento spôsob prekladu môžete využiť. Existuje množstvo webových stránok, kde môžete preložiť z angličtiny do slovenčiny aj dokumenty v PDF. Jednou z nich je napríklad DocTranslator. Na stránke si vyberiete aký formát dokumentu chcete preložiť, kliknete na konkrétne tlačidlo a nahráte súbor, ktorý chcete preložiť (kliknutím na oranžové tlačidlo). Teraz zvoľte jazyk, v ktorom je dokument napísaný a zvoľte aj jazyk do ktorého sa má dokument preložiť. Preklad, ktorý si môžete aj stiahnuť, sa vám zobrazí na stránke.

 

Ako preložiť text vo Worde

Vedeli ste, že Word preklad do slovenčiny zvládne bez problémov? Stačí ak si vo Worde otvoríte dokument v cudzom jazyku a v hornej lište kliknete na položku „Revízia“ (alebo Kontrola). V tejto časti si nájdite políčko „Jazyk“ a kliknite na ponuku „Preložiť“. Týmto spôsobom môžete preložiť text do slovenčiny celý, časť textu alebo len jedno slovíčko.

 

Ako preložiť naskenovaný text

Na skenovanie textov môžete využiť aj mobilný telefón, samozrejme s vhodnou aplikáciou, napríklad s aplikáciou Adobe Scan.  V tejto aplikácii môžete hneď naskenovaný text uložiť vo formáte PDF. Ako preložiť tento formát už viete.

Preložiť do slovenčiny naskenovaný text môžete aj s pomocou programu Free OCR to Word. Odfotený textový dokument tento program prevedie do formátu s koncovkou doc., ktorú ľahko otvoríte v programe Word či iných textových editoroch.

Ako preložiť dlhý text? Dlhé PDF súbory môžete rozdeliť a nie len tie. Ak vám program alebo webová stránka nechce preložiť text lebo je dlhý rozdeľte ho na viac častí.

Nemusíte hľadať program, ktorý vám bude prekladať len z jedného jazyka do druhého. Väčšina aplikácií a programov zvládne preklad z a do viacerých jazykov. Prekladač z angličtiny do slovenčiny vymeňte za program, ktorý si poradí s viacerými jazykmi.

Summary
Ako jednoducho preložiť text  do slovenčiny? NÁVOD
Article Name
Ako jednoducho preložiť text do slovenčiny? NÁVOD
Description
Potrebujete preložiť text do slovenčiny ale neviete ako na to? Poradíme vám ako preložiť text v počítači aj ako preložiť text do slovenského jazyka v mobilnom telefóne. A viete ako preložiť dokument vo formáte PDF z jedného jazyka do druhého?
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako prepojiť telefón s autom? NÁVOD
Ako správne zálohovať fotky? NÁVOD