Ako POSLAŤ SMS Z INTERNETU ZADARMO?

V súčasnej dobe plnej komunikačných aplikácií sa posielanie klasických SMS správ vytráca do úzadia. Každý z nás má v mobile minimálne jednu aplikáciu, cez ktorú môže komunikovať s priateľmi alebo rodinou. Stále sa ale nájde dôvod prečo poslať SMS. Či už potrebujete poslať správu obchodným partnerom, osobe, ktorú nemáte v kontaktoch alebo ak rozmýšľate ako poslať SMS bez kreditu. Poslať SMS zadarmo môžete ak viete ako na to. Stačí len mať pripojenie na internet.

Potrebujete vedieť ako poslať hromadnú SMS iPhone, čo je to SMS brána do všetkých sietí prípadne ako poslať SMS z internetu? Na odoslanie SMS online môžete využiť rôzne webové stránky, ale aj chatovaciu funkciu, ktorú nájdete v mobilnom telefóne v priečinku, kde odosielate správy bežne.

 

Poslať SMS z internetu

Väčšinou ste boli zvyknutí posielať SMS klasicky z telefónu. Stačilo si otvoriť SMS správy, napísať text vybrať komu ju chcete poslať a odoslať. Ak nemáte ale paušál, ktorý vám umožňuje posielať správy zadarmo zaplatíte si za ne. Poplatok sa líši v závislosti od siete, do ktorej správu posielate.  Ak chcete poslať SMS z T-mobile do Orange, či O2 je jej spoplatnenie vyššie než keby ste chceli poslať SMS z Orange do domovskej siete, teda na číslo, ktoré má Orange. Ak ste ale počuli o tom ako poslať SMS zdarma online nemusíte sa trápiť koľko vás to bude stáť.

 

SMS zdarma do všetkých sietí

Poslať SMS zdarma na T-mobile či do inej siete nie je žiadny problém. Potrebujete len pripojenie na internet kde nájdete webové stránky, cez ktoré môžete poslať SMS zdarma do všetkých sietí. Týchto stránok je ale dosť veľa a väčšina z nich nefunguje, prípadne nemajú pokrytie (prípadne dohodnutú spoluprácu) s operátormi na našom území.

Takže, ako poslať SMS zdarma? V prvom rade nájsť stránku, ktorá takéto služby ponúka. Jednou z nich je aj stránka wiko.io. Stačí ak si ju otvoríte, napíšete tel. číslo kam sa má poslať zdarma SMS a do prázdneho poľa napísať SMS zadarmo.  Teraz stačí len potvrdiť, že nie ste robot ( zaškrtnúť captcha) a kliknúť na odoslať SMS. Takto môžete poslať SMS na O2, T-mobile či Orange ale aj do zahraničia.

Poslať SMS online môžete aj priamo z priečinka, kde posielate SMS správy. Nastavte si v nich miesto odosielania textových správ chatové funkcie. V tomto prípade je ale dôležité aby chatovanie podporoval aj váš operátor a mal túto funkciu zapnutú aj adresát vašej správy.

Chatovaciu funkciu môžete zapnúť ale aj vypnúť. Otvorte si „Správy“ a kliknite na tri bodky (Viac). Tu zvoľte ponuku „Nastavenia“. V tejto sekcii môžete zapnúť alebo vypnúť chatové funkcie.

 

Poslať SMS z počítača

Ako poslať SMS z PC? Existujú programy, ktoré prepoja váš mobilný telefón s počítačom. Najčastejšie sa používajú ak chcete preniesť medzi PC a mobilom niektoré súbory, urobiť si poriadok v dokumentoch a obrázkoch v mobile či v kontaktoch. Medzi tieto programy patria napríklad Nokia Suite alebo iPhone PC Suite.

SMS správy môžete z PC posielať aj cez program PC Messenger. Aj keď budete správy písať a posielať z počítača budú odoslané z vášho mobilu.  Takto môžete poslať SMS z PC zadarmo len do siete T-mobile, prípadne aj do ďalších sietí ak máte vhodný mesačný paušál.

 

Ako poslať hromadnú SMS?

Ak rozmýšľate ako poslať anonymnú SMS, alebo ako poslať tajnú SMS najlepšie bude ak si utajíte mobilné číslo. Využiť môžete aj služby niektorých internetových stránok.,, tzv SMS brána. Niektoré z nich sú spoplatnená, do niektorých sa musíte registrovať a niektoré vám umožnia poslať SMS do všetkých sietí zadarmo a bez registrácie. Využitie týchto stránok je najlepšie ak chcete poslať SMS z netu.

Väčšina platených služieb na internete vám umožní poslať ako hromadnú tak aj anonymnú SMS. Miesto telefónneho čísla sa príjemcovi SMS správy môže zobraziť vaše meno, alebo názov spoločnosti. Takto môžete poslať SMS na T-mobile, poslať SMS na Orange či poslať SMS na O2.

Ako poslať hromadnú SMS z mobilu? Ak si chcete posielať SMS s viacerými ľuďmi naraz môžete na to využiť nástroje, ktoré máte v mobilnom telefóne. Choďte do „Kontakty“ kde kliknite na ikonu „Pridať skupinu“. Skupinu pomenujte a uložte ju. Hneď potom môžete do nej pridať kontakty. Ak budete chcieť poslať SMS všetkým kontaktom v skupine prejdite do „Správy“ a v políčku príjemca vyberte skupinu. Správa, ktorú napíšete a pošlete sa zobrazí všetkým, ktorých máte v tejto skupine.

Služby webových stránok môžete použiť aj v prípade ak potrebujete poslať SMS pod iným číslom, alebo chcete poslať anonymnú SMS zadarmo. Pozor, túto možnosť nemusia poskytovať všetky SMS brány. Ak nájdete niektorú, ktorá to ponúka zadarmo nemusí fungovať. Jednoducho musíte hľadať a mať aj trochu šťastia, aby ste našli stránku, ktorá funguje.

V prípade potreby sa zíde vedieť aj ako poslať sos SMS. V tomto prípade vám môže byť nápomocná aplikácia 155.sk. V podstate nepošlete SMS správu, ale aplikácia vás dokáže behom pár sekúnd prepojiť s operátorom tiesňovej linky. Vďaka GPS môže zistiť kde sa nachádzate a poslať vám pomoc.

 

Poslať SMS zadarmo

Aj keď hľadáte spôsob ako poslať SMS cez internet najlepšie urobíte ak si stiahnete nejakú komunikačnú aplikácie. Medzi tie najpoužívanejšie patria Viber, WhatsApp alebo Messenger. Prostredníctvom nich vyriešite problém ako poslať SMS zadarmo O2, ako poslať SMS zadarmo Orange prípadne T-mobile. Stačí ak má rovnakú aplikáciu v mobile aj príjemca správy a môžete si zadarmo písať.

Tieto mobilné aplikácie nájdete na internete aj vo verziách kompatibilných s počítačom, napríklad Viber pre PC. Stačí si ich stiahnuť a môžete komunikovať aj cez počítač.   

Summary
Ako poslať SMS z internetu zadarmo?
Article Name
Ako poslať SMS z internetu zadarmo?
Description
Nemáte kredit a potrebujete poslať SMS? Poradíme vám ako poslať SMS zadarmo do všetkých sietí. Chcete vedieť ako poslať SMS z počítača, alebo ako na SMS online? A dá sa to vôbec? Ak neviete ako na to prezradíme vám to.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako SPUSTIŤ/VYPNÚŤ NÚDZOVÝ REŽIM na Windows
Ako skenovať do PC či do mobilu? Jednoduchý návod