Ako napísať znamienko väčší, menší či rovná sa? Návod na klávesnicu

Pri písaní dokumentov alebo vyplňovaní tabuliek sa stretnete s rôznymi znakmi. Napísať ich na klávesnici môže byť niekedy náročnejšie. Nie všetky znaky a symboly majú na klávesnici aj prislúchajúci kláves. Ako napísať znamienko väčší, znamienko menší alebo rovná sa?

Ako napísať znak nerovnosti na klávesnici? Matematické znamienka väčší menší zadávate ak píšete nerovnice alebo ak chcete porovnať dve čísla. Výraz je väčší alebo je menší môžete napísať pomocou matematických znamienok. Prezradíme vám ako na to. Dokonca sa dozviete aj ako sa píše väčší alebo sa rovná pomocou ASCII tabuľky.

 

Väčší menší, <, >, =

Ak sa lepšie pozriete na klávesnicu nájdete na nej znamienka väčší, menší a aj rovná sa. Obyčajným kliknutím na kláves ale tieto znamienka do dokumentu nenapíšete. Využiť ale môžete kláves Alt Gr. Stlačte pravý Alt a kliknite na znamienko, ktoré potrebujete napísať.

  • Väčší než – stlačte Alt Gr a kliknite na klávesu zo znamienkom >. Hneď ako pustíte obe klávesy zobrazí sa znamienko na mieste, kde máte umiestnený kurzor – >
  • Menší než – postupujte rovnako, stlačte pravý Alt (Alt Gr) a kliknite na znamienko menší než. Akonáhle klávesy pustíte zobrazí sa vám znak – <
  • Rovná sa – pre znak rovná sa je na klávesnici kláves. Nájdete ho hneď vedľa písmena „é“. Na klávese sú aj ďalšie znaky (percentá, pomlčka). Stačí len kliknúť na kláves a znak sa zobrazí v dokumente – =

Znamienka väčší menší môžete napísať aj pomocou ASCII kódu. Tento spôsob môžete využiť len ak máte aj numerickú klávesnicu. Pre zadanie ASCII kódu sa používajú klávesy Alt alebo Alt Gr a kombinácia čísel, ktoré sa zadávajú na numerickej klávesnici.

Znak väčší – stlačte kláves Alt (ľavý Alt) a postupne stláčajte čísla 6 a 2 (Alt + 62) – >

Znak menší – stlačte kláves Alt a kliknite na číslice 6 a 0 (Alt + 60) – <

 

Väčší, menší, rovná sa

Ako sa píše väčší než alebo ako napísať menší už viete. Čo ale robiť ak potrebujete napísať väčší alebo sa rovná na klávesnici? Môžete na to využiť ASCII tabuľku.

Menší alebo sa rovná – Alt + 8804 – ≤

Väčší alebo sa rovná – Alt + 8805 – ≥

 

Využitie programov

Či už chcete vedieť ako napísať väčší v Excely, Worde alebo inom dokumente existuje ďalší spôsob ako symbol menšísymbol väčší napísať. Ak používate operačný systém Windows máte v ňom program „Mapa znakov“. Vyhľadajte ho prostredníctvom vyhľadávacieho poľa. Keď program otvoríte zobrazí sa tabuľka s veľkým množstvom znakov a symbolov. Vyberte znamienko viac, alebo menej a vložte ho do dokumentu.

Rozmýšľate ako napísať väčšítextovom editore? Vo Worde (alebo aj iných textových editoroch) nájdite položku „Symboly“. Vo Worde sa nachádza v časti „Vložiť“ na pravej strane hornej lišty. V tabuľke symbolov nájdete aj znaky viac akomenej ako.

 

Čo znamená ≠

Keď sme už pri tom ako napísať väčší, menší na klávesnici a aj rovná sa možno budete chcieť vedieť čo znamená a ako sa píše ≠. Ide o znak pre „nerovná sa“ a môžete sa s ním stretnúť v matematike.

Tento znak na klávesnici nenájdete ale môžete ho napísať pomocou ASCII kódu. Stlačte Alt (ľavý Alt) a na numerickej klávesnici kliknite postupne na čísla 8, 8, 0 a 0 (Alt + 8800). Dostanete znak nerovná sa – ≠

Summary
Ako napísať znamienko väčší, menší či rovná sa? Návod na klávesnicu
Article Name
Ako napísať znamienko väčší, menší či rovná sa? Návod na klávesnicu
Description
Neviete ako napísať väčší, menší či rovná sa na klávesnici? Aj keď ich máte na klávesnici nenapíšete ich len jedným kliknutím. Poradíme vám pár dobrých metód ako symbol menší než alebo znak väčší než napísať.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
NAJLEPŠÍ GENERÁTOR ONLINE CITÁCIÍ + Návod ako s ním pracovať
Ako zrušiť hlasovú schránku? Návod