LIBREOFFICE

LibreOffice je balík kancelárskych programov, ktoré môžu smelo konkurovať gigantom ako Office a pod. Tento kancelársky balík zadarmo môže byť aj vo vašom počítači. Stačí ho len stiahnuť a môžete začať tvoriť dokumenty, tabuľky, prezentácie a pod.

 

Kancelárske programy sú vhodným programom do každého počítača. Občas nejaký dokument, alebo tabuľku potrebujeme vytvoriť aj doma, alebo v škole. Kancelárske programy na stiahnutie sú preto ideálnou voľbou pre každého z vás. Balík Office isto využijete nie len v domácnosti, ale aj v škole, pri štúdiu alebo v práci. Možno práve pre vás je výzva „LibreOffice sťahuj“.

 

LibreOffice (kancelársky program)

Kancelárskych programov je na trhu značné množstvo. Okrem asi najznámejšieho Microsoft Office si môžete stiahnuť iné programy, ktoré ho plnohodnotne nahradia. LibreOffice je jedným z nich a oproti konkurenčným produktom vyniká hlavne svojou cenou. LibreOffice cena je…. grátis.

LibreOffice je bezplatný open source softvér, na ktorom stále pracuje veľká komunita vývojárov a aj užívateľov. Najnovšia verzia LibreOffice, ktorá vyšla v tomto roku môže byť aj vo vašom počítači.

LibreOffice vs OpenOffice – LibreOffice je podobný programu OpenOffice. Niet divu. Pracujú na ňom vývojári, ktorí pracovali na OpenOffice. LibreOffice vychádza z OpenOffice. LibreOffice je ale dynamickejším a stále sa vyvíjajúcim programom. Programami a funkciami môže smelo konkurovať akémukoľvek inému balíku Office. V kompletnom balíku nájdete šesť programov.

  • LibreOffice Writer – písanie dokumentov. Je kompatibilný s rôznymi formátmi dokumentov vrátane Microsoft Word, Excel, PowerPoint,… (LibreOffice Word)
  • LibreOffice Calc – tabuľky – tento program zvládnu aj začiatočníci, ktorí s tabuľkami nemajú žiadne skúsenosti. Pokročilé funkcie zas milo prekvapia užívateľov, ktorí s tabuľkami pracujú každý deň. (LibreOffice Excel)
  • LibreOffice Impress prezentácie – široká škála nástrojov na kreslenie, alebo tvorbu diagramov, efekty a animácie urobia z každej prezentácie jedinečnú originálnu prácu (LibreOffice PowerPoint).
  • LibreOffice Draw – grafika – či už tvoríte grafické výkresy, alebo len skice tento program je ideálny na výrobu brožúr, plagátov ale aj technických výkresov.
  • LibreOffice Math – program na tvorbu matematických vzorcov. Tento program môžete spustiť priamo, alebo ho otvoriť v iných aplikáciách tohto kancelárskeho balíčku (Impress, Draw, Writer,…)
  • LibreOffice Base – rýchla správa databáz uspokojí nároky bežných užívateľov ale aj podnikateľov či firiem.

Ak hľadáte v internetovom prehliadačí výrazy ako LibreOffice Word, LibreOffice Excel, prípadne LibreOffice PowerPoint asi nič konkrétne nenájdete. Jednotlivé programy majú odlišné názvy. Stačí si len zvyknúť na nové názvy.

 

LibreOffice download

Ak hľadáte balík kancelárskych programov LibreOffice je tou najlepšou možnosťou. Stiahnutie a aj používanie tejto aplikácie je zadarmo a nik od vás nebude požadovať platbu aby ste ho mohli ďalej využívať. LibreOffice 64bit je kompatibilný s viacerými operačnými systémami: LibreOffice Windows, Libre Office Windows XP, LibreOffice Mac.

LibreOffice zdarma si môže stiahnuť ktokoľvek, kto potrebuje napísať dokument, prezentáciu, alebo urobiť tabuľku. Kancelársky balík toho dokáže oveľa viac, preto je vhodný nie len pre fyzické osoby, ale aj pre prácu na profesionálnej úrovni. Ak ste niekedy v minulosti pracovali s kancelárskymi balíkmi práca s LibreOffice bude pre vás jednoduchá. Prehľadné rozhranie a jednoduché ovládanie sú tým, čím tento program vyniká. Nebudete potrebovať žiadny LibreOffice návod. Pokiaľ ale predsa na internete nájdete množstvo návodov a aj videonávodov na prácu s jednotlivými programami.

Takmer všetky kancelárske programy na stiahnutie je možné zadarmo používať len istú dobu. Ak hľadáte kvalitný, prehľadný, rýchly a spoľahlivý balík office zadarmo stiahnite si LibreOffice free. Obsahuje všetko čo potrebujete.

 

LibreOffice SK

Najčastejšou obavou, s ktorou sa pri zmene kancelárskych programov pasujete je jazyková bariéra. Pri aplikácii LibreOffice zdarma sa tohto obávať nemusíte. Tento kancelársky program je dostupný v mnohých jazykových verziách a jednou z nich je aj LibreOffice SK. Ak by ste ale chceli program v českom, alebo inom jazyku stačí si len stiahnuť LibreOffice CZ a pod.

Získať môžete aj LibreOffice online. Je to serverová služba, ktorá bola vytvorená z hlavného kódu LibreOffice. Môžete ju mať tiež zadarmo, ale je určená len na domáce a vývojové použitie. Takže ak prekročí 10 súbežných dokumentov, a 20 pripojení zobrazí sa vám oznam o nepodporovanej verzii.

LibreOffice zadarmo je balík najpoužívanejších kancelárskych programov, ktoré nájdu uplatnenie nie len v práci, ale aj doma. Tento balík office obsahuje všetky dôležité programy a oproti rovnakým programom vyniká hlavne tým, že je zadarmo. Jeho stiahnutím, inštaláciou a používaním sa k ničomu nezaväzujete a je len na vás ako dlho ho budete používať. Pokiaľ ešte váhaš, či si LibreOffice free stiahnuť niet nad čím. Pokiaľ nebudeš s aplikáciou spokojný stačí ju len odinštalovať. Je to zadarmo, takže … LibreOffice sťahuj. A pokojne aj cez správcu sťahovania.

ZHRNUTIE
software image
Hodnotenia DownloadWik
1star1star1star1star1star
Hodnotenia užívateľov
4.5 based on 19 votes
Názov programu
LibreOffice
Operačný systém
Windows 7, Windows 8, Windows 10, Mac OS X
Software Category
Podnikanie & Kancelária
Cena
FREE TRIAL