5 Najlepších aplikácií pre turistov!

Turistika zaznamenala väčší rozmach počas pandémie koronavírusu. Možnosť vyjsť si do prírody využilo oveľa viac ľudí než pred pandémiou. Pre mnohých sa stala turistika novým koníčkom, ktorému zostávajú verní doteraz. Aby ste sa pri svojich potulkách prírodou nestratili príde vhod mať v mobilnom telefóne aplikácie na turistiku. Vďaka nim bude vedieť nie len to kde sa práve nachádzate ale môžete si pomocou najlepších aplikácií na turistiku aj túru naplánovať a vytvárať popri tom aj fotky.

 

Aplikácia pre turistov

Určite máte v mobilnom telefóne aplikácie s mapami, napríklad Mapy Google. Aj keď ide o naozaj dobrý program ako turistickú aplikáciu pre Android ju nevyužijete. Tento program zobrazuje len cesty, nie turistické chodníky.

Aplikácia Mapy.cz sa radí medzi tie najlepšie. Môžete ju používať ako hosť, ale ak sa do nej prihlásite získate naozaj presné a podrobné turistické mapy.

 

Mapy.cz

Ak hľadáte turistické trasy aplikácia Mapy.cz vás milo prekvapí. Ide o jednu z najlepších aplikácií pre pešiu turistiku. Podrobné mapy v aplikácii vám umožnia naplánovať si trasu. Nájdete tu aj označené turistické chodníky, vrstevnice a veľa ďalšieho.

Aplikácia Mapy.cz sa radí medzi tie najlepšie. Môžete ju používať ako hosť, ale ak sa do nej prihlásite získate naozaj presné a podrobné turistické mapy.

 

PhoneMaps

Nestačí vám len navigácia pre pešiu turistiku? Potom si stiahnite aplikáciu PhoneMaps. Aplikácia s turistickými mapami obsahuje aj cyklotrasy. V tomto programe je zmapovaná takmer celá Európa, takže sa nestratíte ani v zahraničí.

Po stiahnutí konkrétnych môžete používať aplikáciu, turistické mapy offline. Nemusíte tak míňať vlastné mobilné dáta. Môžete si v nej vytvárať priestorovo lokalizované fotografie, body záujmu, vyhľadávať konkrétne miesta,…

S touto aplikáciou získate najobľúbenejšie turistické mapy do mobilu zadarmo. Mapy si môžete zväčšiť až do 1:5 000, nahrávať si trasy a následne ich zdieľať s priateľmi. Ak hľadáte turistickú aplikáciu pre iPhone viac hľadať nemusíte. Nájdete ju aj vo verzii pre iPhone.

 

SmartMaps

Aplikácia SmartMaps je všestranná navigácia, ktorú využijete ako pri cestách autom tak aj pri turistike či cyklovýlete. Okrem možnosti použiť hlasovú navigáciu môžete používať mapy aj offline, naplánovať si trasu alebo zaznamenávať športové výkony. Nejde tak len o najlepšiu aplikáciu pre turistov ale aj pre športovcov. Či využijete tento program ako aplikáciu pre turistiku alebo ako navigáciu pre auto záleží len od vás. Tento program vás presvedčí, že kvalitná aplikácia pre turistov môže byť aj pre cyklistov či autá.

 

Relive

Môže sa zdať, že aplikácia Relieve je zameraná skôr na športové aktivity. Nie je tomu ale tak. Táto aplikácia spája ako turistiku tak aj zaznamenávanie športových výkonov. Môžete ísť aj o aplikáciu turistického denníka. Stačí len spojiť záznamy o trase s fotkami, ktoré počas túry urobíte.

Keďže aplikácia zaznamenáva aj športové aktivity, nemusíte si sťahovať Krokomer do mobilu. App Relive vám bude počítať ako kroky tak aj vzdialenosť, ktorú ste prešli a veľa ďalšieho.

 

Bikemap

Aplikáciu Bikemap môžete využiť na plánovanie cyklotúry ale aj ako navigáciu na pešiu turistiku. Tento mobilný program nájdete aj v App Store. Nemusíte tak hľadať turistické aplikácie iOS, ale môžete si stiahnuť Bikemap.

V aplikácii si môžete trasy naplánovať či zaznamenávať prejdenú trasu. Základná verzia programu obsahuje množstvo funkcií, ktoré ako navigáciu pre turistiku môžete plnohodnotne využiť. Ak si ale zakúpite vyššiu verziu získate v nej ak 3D mapy a ďalšie zaujímavé funkcie.

Ktoré sú najlepšie turistické mapy do mobilu musíte zistiť osobne. Každému vyhovuje iná. Kým niekomu vyhovuje aplikácia len s turistickými mapami, ďalší dá prednosť aplikácii, v ktorej si môže naplánovať aj cyklotúru. Na túru sa ale môžete vybrať aj s bežnou mobilnou aplikáciou Kompas. Pokiaľ budete chcieť vedieť koľko ste prešli Kompas v mobile vám to ale nepovie. V tomto prípade vám príde vhod Krokomer, aplikácia, ktorá bude zaznamenávať počet krokov, ktoré ste počas výletu prešli.

Summary
5 Najlepších aplikácií pre turistov!
Article Name
5 Najlepších aplikácií pre turistov!
Description
Ak dávate prednosť turistike pred iným športom môžete si do mobilných telefónov stiahnuť aplikáciu pre turistov. Nájdete v nich nie len turistické mapy ale aj ďalšie funkcie, ktoré na výlete v prírode určite využijete.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako odstrániť prázdnu stránku vo Worde? NÁVOD
NAJLEPŠÍ GENERÁTOR ONLINE CITÁCIÍ + Návod ako s ním pracovať