KOMPAS DO MOBILU

Kompas do mobilu je aplikácia, ktorú už väčšina mobilných telefónov má. Pokiaľ ju ale váš mobil nemá môžete si kompas do mobilu stiahnuť.

 

Ako funguje kompas v mobile? Rovnako ako klasický kompas – funguje na fyzikálnych základoch magnetu. Magnetické póly Zeme vytvárajú na celej zemeguli magnetické pole. Magnetometer (zariadenie, ktoré sa nachádza v mobiloch) tieto polia zanalyzuje a následne ti ručička kompasu ukáže kde je sever.

Nezabúdajte, že kompas v mobile funguje na princípe magnetu a magnetických polí. Ak budete kompas v mobile app používať vyberte mobil z obalu (ak obsahuje magnet. uzatváranie), buďte mimo dosahu Wi-fi a elektronických zariadení – mohli by rušiť magnetický snímač.

 

Kompas do mobilu download

Kompas do mobilu app obsahuje väčšina mobilných telefónov. Ak ju váš mobil nemá môžete kompas do mobilu stiahnuť zadarmo. Stiahnutie a aj kalibrácia vám zaberú minimum času. Po stiahnutí aplikácie kompas do mobilu zdarma a jej spustení je potrebné kalibrovať magnetický senzor. Jednoduchá záležitosť, pri ktorej stačí otáčať telefónom podľa návodu v aplikácii.

Kompas svetové strany – áno, s kompasom presne zistíte kde je sever. Okrem iného tieto aplikácie môžu obsahovať funkciu Zoom, ďalekohľad, alebo pri ich spustení sa zapne automaticky kamera. Vďaka kamere sa ako podklad kompasu ukáže okolie. Ak zamierite s mobilom na konkrétny smer na mobile sa zobrazí hodnota azimutu.

Ak máš rád turistiku a výlety v prírode kompas do mobilu na stiahnutie zdarma by si mal určite využiť. Ešte dnes kompas do mobilu sťahuj a už zajtra sa môžeš bezpečnejšie túlať po prírode.

 

Kompas do mobilu Android/iPhone

Existujú rôzne verzie aplikácie kompas do mobilu. Niektoré sú zadarmo, niektoré sú platené. Tie platené obsahujú viac funkcií napríklad ti zašlú GPS súradnice.

Kompas do mobilu Android download – najvhodnejšiu aplikáciu nájdete na Google Play. Ak ale používate iPhone je lepšie obhliadnuť sa v Apple Store a vyhľadať kompas do mobilu iPhone download.

Ako funguje Kompas v mobile? ✅

Aplikácia Kompas v mobile funguje na rovnakom princípe ako klasický kompas. Magnetometer, ktorý máte v mobilnom telefóne zmapuje magnetické pole a určí kde je sever. Ručička, ktorá a po zapnutí aplikácie zobrazí vám ukáže kde sa sever nachádza.

Je aplikácia Kompas do mobilu presná? 📱

Áno, ručička na kompase vám ukáže presne kde je sever. Nezabúdajte ale, že aj pri používaní aplikácie platia rovnaké pravidlá ako pri používaní klasického kompasu. V blízkosti mobilu by nemali byť žiadne magnetické predmety. Ak máte puzdro na mobil s magnetom môže to ovplyvniť meranie. Pri používaní aplikácie je preto dobré vybrať mobil z puzdra.

Prečo by som mal mať apku Kompas v mobile? 🍀

V dnešnom období moderných technológií sa môže zdať kompas do mobilu zbytočný. GPS, navigácie a ďalšie programy vám spoľahlivo zistia kde sa nachádzate a kam máte ísť. Problém ale môže nastať ak sa ocitnete na mieste bez signálu a takých máme aj tu na Slovensku dosť. V tomto prípade sa vám kompas na zistenie polohy určite zíde.

Je lepšia aplikácia Kompas do mobilu alebo Kompas online? 📡

Kompas online si nemusíte sťahovať, ušetríte tak miesto v mobile. Pokiaľ ale budete niekde na túre kde nie je signál online kompas nepoužijete. Pre tieto prípady je dobré mať v mobilnom telefóne aplikáciu Kompas do mobilu, ktorú môžete používať aj bez pripojenia na internet.

ZHRNUTIE
software image
Hodnotenia DownloadWik
1star1star1star1star1star
Hodnotenia užívateľov
4 based on 35 votes
Názov programu
KOMPAS DO MOBILU
Operačný systém
Android
Software Category
Mobilné app
Cena
FREE
Stránka výrobcu