TP-Link: nastavenie routera

Zaobstarali ste si router TP-Link a rozmýšľate ako ho nastaviť? Nastavenie TP-Link nie je zložité a zvládnete to aj keď nemáte v tomto smere znalosti. Stačí len postupovať podľa nasledujúcich krokov a behom chvíle to máte hotové.

Ak ste si od niektorého poskytovateľa internetu v našej krajine zaobstarali internet a aj Wi-Fi router TP-Link nastavenie vás trápiť nemusí. Technici konkrétnej spoločnosti ho už isto nastavili za vás. Pokiaľ ste si ale Wi-Fi router kúpili v obchode nastaviť si ho musíte sami. Poradíme vám ako na TP-Link router nastavenie Wi-Fi, dozviete sa ako  TP-Link nastaviť a ako nastaviť TP-Link Archer c6

 

TP-Link nastavenie

Zapojenie routera TP-Link je celkom jednoduché. V prvom rade pripojte internetový kábel do portu WAN. Pre nastavenie modemu TP-Link ho je ešte potrebné prepojiť s počítačom alebo notebookom. Využite na to jeden z výstupov LAN 1, LAN 2, LAN 3,… Druhý koniec kábla zapojte do počítača.

Na konfiguráciu routera TP-Link je potrebné sa dostať na stránku routera. V počítači do prehliadača zadajte IP adresu routera. Nájdete ju na samotnom modeme alebo v TP-Link návode. Nemusíte adresu ale hneď hľadať. Stačí ak do prehliadača zadáte niektoré z čísel

  • 168.1.1
  • 168.0.1
  • 168.1.9

Po zadaní jednej kombinácie čísel kliknite na „Enter“. TP-Link IP adresu zistíte aj pomocou príkazového riadku. Použite pri tom príkaz „iqconfig“. Adresa je zobrazená ako „Východzia brána“ (Default gateway).

TP-Link konfigurácia si najskôr bude od vás pýtať prihlásenie. Ak máte nový router a nik ho nepoužíval pred vami použite

  • meno – admin
  • heslo – admin

 

Ako nastaviť router TP-Link

Pre rýchlu konfiguráciu TP-Link kliknite na políčko „Quick Setup“. Následným kliknutím na „Next“ spustíte nastavenie TP-Link routeru.

V nasledujúcom kroku si môžete nastaviť spôsob pripojenia na internet. Vyberte možnosť „Auto-Delect“. Všetko informácie, ktoré bude router potrebovať si zistí automaticky.

To ale inštalácia routeru TP-Link nekončí. Kliknite na políčko „Next“ a zobrazí sa vám ponuka „Mac Clone“. Tu vyberte možnosť „No, I am connected by another computer“. Kliknite na „Next“.

 

TP-Link nastavenie Wi-Fi

V ďalšej časti môžete nastaviť viac vecí. „Wireless Radio“ nemeňte a ponechajte ho na „Enable“. Môžete tu aj zmeniť názov siete. Vyberte si ľubovoľné meno či názov, pod ktorým sa bude vaša sieť dať nájsť.

Pri položkách „Channel, Mode a Channel Width“ nič nemeňte.

Ak ste už pri Wi-Fi TP-Link nastaveniach nastavte si aj heslo na sieť. Pri položke „Wireless Security“ vyberte časť „WPA/WPA2 – Personal“ a následne zadajte heslo.

Pre každý prípad si meno a aj nové heslo niekde poznačte. Keby ste náhodou heslo zabudli môžete TP-Link modem nastaviť znova. Najskôr ale dlhšie podržte tlačítko „reset“ na routeri čím obnovíte továrenské nastavenie zariadenia. Následne môžete nastavenie routeru TP-Link robiť od začiatku.

 

TP-Link nastavenie hesla

Ako nastaviť TP-Link už viete. Teraz by ste ale nemali zabudnúť ani na zabezpečenie nastavení. Prejdite do časti „System Tools“. Najskôr zadajte meno a heslo, pomocou ktorých ste sa do routeru prihlasovali. Ďalej zadajte nové meno a nové heslo, ktoré ešte potvrďte (zopakujte). Všetko uložte (kliknite na Save) a máte to.

TP-Link nastavenie rodičovskej kontroly – pri nastavovaní TP-Link modemu môžete nájsť aj sekciu rodičovskej kontroly – Parental Control. Môžete tu nastaviť zamietnutie pripojenia konkrétnych zariadení v dané hodiny. Vaše dieťa sa tak na internet v čase, ktorý nastavíte, nedostane na internet.

TP-Link pripojenie k internetu nie je k dispozícii – pravdepodobne bude problém u poskytovateľa internetu alebo v zlom pripojení kábla k routeru.

TP-Link O2 nastavenie – pravdepodobne hľadáte návod na nastavenie Archer MR 200. Pokiaľ vám nenastavili router v spoločnosti môžete návod na jeho nastavenie nájsť na stránkach O2 ( tu ).

Nastavenie routeru TP-Link by sa nemalo v podstate nijako líšiť v závislosti od typu routeru. Či už máte TP-Link M7200, rozmýšľate ako nastaviť router TP-Link Archer C6 alebo iný.

Summary
TP-Link: nastavenie routeru
Article Name
TP-Link: nastavenie routeru
Description
Zaobstarali ste si nový router a neviete ako ho nastaviť. Poradíme vám ako nastaviť TP-Link router a aj ako nastaviť rodičovskú kontrolu. Dozviete sa aj ako na TP-Link nastavenie Wi-Fi a ako zmeniť alebo nastaviť heslo a meno na Wi-Fi sieť.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
PREKLAD: UKRAJINČINA - SLOVNÍK do mobilu
Ako ZALOŽIŤ SKUPINU na Facebooku? NÁVOD