Snapchat chatovacie skratky! NÁVOD

Písanie správ na sociálnych sieťach či v komunikačných aplikáciách je dnes bežnou záležitosťou. Keďže ale všetko ide rýchlo aj písanie si vyžiadalo zrýchlenie. Vo svete internetu sa udomácnili chat skratky, ktorými nahradíte pokojne celú vetu. Snapchat skratky sa používajú dnes všade a je v podstate jedno ako správu posielate, natrafíte na ne.

 

Snapchat

Snapchat je populárna aplikácia na odosielanie správ, fotografií a videí. Hneď ako si adresát v aplikácii fotku pozrie stratí sa, pokiaľ si ju neuloží. V aplikácii môžete odfotiť čokoľvek čo práve robíte, vylepšiť fotku, pridať filtre, šošovky, efekty,… a zdieľať fotku s priateľmi. Spolu s fotkami si môžete v aplikácii vymieňať aj správy. A keďže sa dnes často používajú skratky môže byť problém zistiť čo sa v správe píše (ak sa v skratkách nevyznáte).

 

Snapchat skratky

Väčšinou sa v komunikácii používajú skratky slov alebo tzv anglické skratky – prvé písmená anglických slov. Nemusíte vedieť perfektne angličtinu aby ste vedeli čo najpoužívanejšie skratky znamenajú. Napríklad Snapchat skratka LOL je vytvorená zo slov Laughing Out Loud, a znamená veľmi sa smejem (hlasný smiech, smejem sa až sa chytám za brucho,….). Skôr ako sa začnete pýtať „čo znamená SSSS?“ alebo „čo je to TF?“ prečítajte si náš zoznam najpoužívanejších chatovacích skratiek.

Pri používaní skratiek v komunikácii vždy vychádzajte z témy. Napríklad skratka Ga je chemická značka gália, GA je značka pre okres Galanta. Ak ale chcete vedieť čo znamená GA skratka snapchat môže ísť o Go Ahead (pokračuj, choď do toho).

 

Najpoužívanejšie Snapchat skratky

Okrem už vyššie spomínanej skratky LOL sa v komunikácii na internete môžete pomerne bežne stretnúť aj s ďalšími často používanými skratkami.

Snapchat skratky OMG (Oh My God) – Oh môj bože

Snapchat skratky WTF (What the Fuck) – Čo do p… (vulgarizmus) alebo Čo to ku..a je?.

Snapchat skratky ASAP (As Soon As Possible) – Čo najskôr

Snapchat skratky THX (Thanks) – Vďaka

Snapchat skratky PLS (Please) – Prosím

Snapchat skratky ROFL (Rolling On Floor Laughing) – Váľam sa po zemi od smiechu alebo Zvíjam sa od zemi po podlahe

Snapchat skratky IMHO (In My Humble Opinion) – Podľa môjho skromného názoru

Snapchat skratka GN (Good Night) – Dobrú noc

Snapchat skratka 4U (For You) – Pre teba

Zaujímavosťou je snapchat skratka STRX. Ide o skratku pre slovo streak čiže pruh, pás a pod. Streak na Snapchate začína ak si s niekým v aplikácii píšete bez prerušenia tri dni. Niektorí užívatelia sa takto snažia udržať komunikáciu s iným užívateľom čo najdlhšie. Koľko dní prebieha vzájomná komunikácia zobrazuje emodži ohňa. To isté čo STRX znamená aj samotné písmeno S. Ak vám ho niekto pošle, zo slušnosti by ste mali odpovedať, pokojne môžete poslať len písmenko S.

 

Ďalšie chatovacie skratky

Natrafiť môžete aj na skratky, ktoré pochádzajú zo slovenského či českého jazyka. Najznámejšou a aj často používanou je TJ. Ak chcete vedieť čo znamená TJ nenájdete to v celosvetovo používaných skratkách. Je to len skratka pre „to je“. Väčšinou sa ale píše s malými písmenami ako „tj“.

Často sa v komunikácii používaj aj ďalšie skratky, ktoré majú pôvod u nás a cudzinci by im asi nerozumeli.

Snapchat skratka EE – Nie. Používa sa aj skratka nn

Snapchat skratka NJN – No Jo No. Niekedy sa môžete stretnúť aj so skratkou nj (no jo).

Chatovacie skratky môžete použiť kdekoľvek, nemusíte sa obmedzovať len na aplikáciu Snapchat.  Pokojne sa s nimi stretnete aj v aplikáciách ako WhatsApp, Skype, na Messengeri a vlastne v každej komunikačnej aplikácii. Sú tak bežné, že im bude väčšina užívateľov aplikácií rozumieť.

Summary
Snapchat chatovacie skratky! NÁVOD
Article Name
Snapchat chatovacie skratky! NÁVOD
Description
S chatovacími skratkami sa už isto každý z nás stretol. Nie vždy ale vieme o čo ide. Snapchat skratky sa používajú všade. Stretnete sa s nimi na sociálnych sieťach, SMS alebo v rôznych komunikačných aplikáciách.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako stiahnuť konverzáciu z Messengeru? NÁVOD
Najlepšia NAVIGÁCIA DO MOBILU 2022 ZADARMO