Najlepšie cloudové úložiská zadarmo!

Ukladanie údajov, súborov či dokumentov na cloudové úložiská je čoraz populárnejšie. Veľkou výhodou týchto úložísk je zálohovanie súborov bez toho aby ste manuálne kopírovali na externé nosiče. V prípade straty zariadenia (telefónu či notebooku) o údaje, ktoré máte uložené na cloude neprídete a ľahko ich získate. Výhody cloudových úložísk sú v tomto smere bezkonkurenčné. Ich nevýhodou je, že musíte byť pripojení na internet. Bez neho sa k svojim súborom v cloude nedostanete.

 

Cloudové úložiská

Čo je cloudové úložisko? Úložisko je služba, kde si môžete ukladať svoje súbory. Je to niečo ako virtuálny hard-disk. Svoj ukladací priestor máte na zabezpečenom serveri poskytovateľa tejto služby. Online úložisko dát je vám tak prístupné z akéhokoľvek zariadenia. Stačí sa len prihlásiť do svojho účtu.

Za poskytnutie tejto služby a priestoru na ukladanie súborov si musíme čoraz častejšie priplácať. Preto vás bude isto zaujímať akú má úložisko cloudu cenu. Stále ale existujú cloudové úložiská kde dostanete priestor zadarmo.

 

Apple iCloud úložisko

Vybrať najlepšie cloudové úložisko nemusí byť problém. Môžete si ho vybrať podľa zariadenia, ktoré používate. Výborné cloudové úložisko pre majiteľov zariadení Apple je iCloud. Ak vás zaujíma akú má iCloud úložisko cenu tak vedzte, že do 5 GB máte úložisko zadarmo. Ak potrebujete viac môžete si ho zakúpiť.

iCloud cena úložiska sa pri väčšom priestore pohybuje od 0,99 centov vyššie. V závislosti od veľkosti priestoru môžete mať až 2 terabajty za 9,99 euro mesačne.

 

Mega úložisko

Cloudové úložisko Mega vám ponúka až 15 GB priestoru zadarmo. Pokiaľ by vám tento priestor nestačil ponúka úložisko Mega ďalších 35 GB ak si do 30 dní od registrácie stiahnete a inštalujete aj aplikáciu. Pokiaľ potrebujete priestoru viac musíte si ho zakúpiť.

 

Google Drive (Google Disk)

Cloudové úložisko Google je asi všetkým užívateľom Google Chrome dobre známe. Osobné cloudové úložisko sa viaže k vášmu účtu. Zadarmo získate 15 GB. Dajte si ale pozor. Ukladá sa sem všetko, mailová korešpondencia, Google fotky a aj údaje, ktoré si zálohujete v smartfóne. Ide o najpoužívanejšie a aj najlepšie zdielané online úložisko. Toto cloud úložisko slúži pre všetky aplikácie Google. Súbory, ktoré chcete môžete zdieľať s inými ľuďmi, upravovať ich a otvárať priamo v Google Drive.

 

OneDrive úložisko

Pri porovnávaní cloudových úložísk isto natrafíte aj na cloudové úložisko Microsof OneDrive. Isto vás bude zaujímať aká je OneDrive veľkosť úložiska. Zadarmo máte k dispozícii 5 GB priestoru. Ako domáce cloudové úložisko vám to postačí. Pokiaľ ale hľadáte viac priestoru, niečo ako firemné cloudové úložisko môžete získať viac priestoru. Až 5 TB k Office 365 pre 5 počítačov, tabletov a mobilných telefónov len za 10 euro mesačne. Úložisko OneDrive je tak dobrou voľbou pre menšie firmy.

 

Dropbox

Najlepšie cloudové úložisko môže byť aj Dropbox. Zadarmo síce získate 2GB priestoru ale používaním mobilnej aplikácie a odporúčaním priateľom môžete získať až 20 GB zdarma. Pokiaľ vám tento priestor nebude stačiť môžete si ho zakúpiť.

 

Ako vybrať cloudové úložiská? 

Najlepšie cloudové úložiská môžu byť pre každého iné. Kým niekomu bohato postačí 15 GBMega úložisku zadarmo, niekto potrebuje priestoru viac. Fotky Google sú najlepším online úložiskom fotiek zadarmo nemusí vám to stačiť. Ak hľadáte vhodné cloudové úložisko pre firmy zamerajte sa na možnosť zdieľania a pri porovnávaní nevynechajte ako ceny cloudových úložísk. Zdieľané online úložiská vám umožnia zdieľat pracovné dokumenty s kolegami, pracovať na nich či ich upravovať. Niektoré úložiská cloud ponúkajú drahšie platený priestor ale aj viac priestoru zadarmo. Pri iných zas síce získate menší priestor zadarmo ale pri zakúpení väčšieho priestoru môžete zaplatiť menej.

Summary
Najlepšie cloudové úložiská zadarmo!
Article Name
Najlepšie cloudové úložiská zadarmo!
Description
Cloudové úložiská sú veľmi obľúbené. Poradíme vám ako vybrať to najlepšie. Môžete si v nich uložiť dokumenty, videá, fotky či ďalšie súbory a údaje, ku ktorým chcete mať vždy prístup. Okrem toho si v online úložisku súbory bezpečne zálohujete.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako zmazať cookies? NÁVOD
Ako nájsť stiahnuté súbory v mobile? NÁVOD