HISTÓRIA VYHĽADÁVANIA: Ako VYMAZAŤ HISTÓRIU VYHĽADÁVANIA

História vyhľadávania – viete čo všetko si váš prehliadač ukladá? Často surfujete na internete, otvárate množstvo stránok, prezeráte weby a podobne? Internetové prehliadače si vaše návštevy stránok pamätajú. Uschovávajú každú stránku ktorú ste navštívili. História vyhľadávania má svoje výhody ale každý si nájde dôvod prečo ju vymazať. Vymazať históriu vyhľadávania môžete tam, kde sa ukladá, teda v prehliadači.

História vyhľadávania Google má pár svojich výhod. V histórii vyhľadávania nájdete stránky, ktoré ste navštívili a chcete sa na ne vrátiť. História vyhľadávania vám umožní aj zistiť aké stránky navštívili vaše deti. V tom prípade sa vám zíde vedieť ako zobraziť históriu vyhľadávania. Ak boli na nevhodných stránkach môžete tieto stránky zablokovať.  

 

Ako vymazať históriu vyhľadávania Google

Zmazanie histórie vyhľadávania nie je ťažké. Nepotrebujete na to žiadne programy. Stačí len vedieť kde v Google Chrome hľadať.  Takže, ako zmazať históriu  google?

Otvorte prehliadať a kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu.  V položke !História“ nájdete google históriu prehliadania. Aby ste ju mohli vymazať kliknite na položku „Ďalšie nástroje“  kde sa vám zobrazí možnosť „Vymazať dáta prehliadania“. Vyberte  ktoré dáta a obdobie za ktoré chcete dáta vymazať. Môžete zmazať dáta za posledných 24 hodín, 4 týždne alebo zmazať všetko – celé obdobie.

Ako úplne vymazať históriu? V Google môžete nastaviť čo všetko chcete vymazať. Môžete vymazať históriu prehliadania, súbory cookies, údaje webov, licencie médií, obrázky a súbory vo vyrovnávacej pamäti,  históriu sťahovania,  automatické dopĺňanie formulárov, nastavenie obsahu alebo údaje z hostených aplikácií.

 

Ako zmazať históriu?

Dajte si pozor čo všetko zmažete. Zmazať históriu môžete rýchlo, ale môžete tak prísť aj o obsah (hudbu, filmy) ktoré ste si stiahli, môžete tiež prísť o automatické dopĺňanie adries či povolenia, ktoré ste webovým stránkam udelili.

Ak je moja história Google (alebo vaša) synchronizovaná s ďalšími zariadeniami vymažete históriu aj na zariadeniach.

 

Moja aktivita

Ak ste vymazali históriu prehľadávania neznamená to, že ste zmazali celú svoju aktivitu. Aktivita zaznamenáva nie len všetko čo ste na internete pozerali ale aj uchováva aj históriu polohy a YouTube.  Vymazať aktivitu môžete na tejto stránke https://myactivity.google.com/myactivity?pli=1. Ak hľadáte výraz „moja aktivita mazanie“ na tejto stránke to všetko môžete zmazať.

Vaša, ale aj moja aktivita na Google sa zaznamenáva.  Vďaka tomu vám prehliadač môže ponúknuť na prezeranie stránky, ktoré často hľadáte a nemusí ich zdĺhavo načítavať. Pokiaľ nechcete aby sa vami navštívené stránky ukladali v histórii vyhľadávania stačí surfovať na internete v režime Inkognito.

História hľadania, história Google či vymazanie histórie Google sú výrazy pre jeden úkon. Zmazať históriu vyhľadávania Môžete vymazať všetko ale z histórie môžete odstrániť aj konkrétne stránky. Otvorte položku „História“ a zaškrtnite políčka pri položkách, ktoré chcete zmazať.  Kliknite na „Odstrániť“ a máte to.

Ako vymazať históriu na PC alebo ako vymazať celú históriu (či len jej časť) už viete. Ako ale na vymazanie histórie v mobilnom telefóne?

 

História vyhľadávania v mobile – ako vymazať históriu Google v mobile

Ak ste si zmazali záznamy o návšteve stránok v počítači a máte ho synchronizovaný s mobilom zmažú sa tieto záznamy aj v mobile. Ak toto zariadenie nemáte synchronizované história sa ukladá v mobile. Vymazať históriu Google v mobile môžete podobne ako na počítači. Otvorte prehliadač, kliknite na tri bodky a položku „História“. Tu zvoľte vymazať dáta prehliadania. Vyberte čo a za aké obdobie chcete vymazať a kliknite na „Vymazať dáta“. Rovnako ako na PC aj tu môžete vymazať všetko alebo si vybrať aké časové obdobie sa má zmazať.

Ako vypnúť populárne vyhľadávania? Otvorte v mobile prehliadač, prejdite na google.com a vyberte možnosť „Nastavenia“. V tejto časti nájdite položku „Automatické dopĺňanie s populárnym vyhľadávaním“ a zvoľte možnosť „Nezobrazovať populárne vyhľadávania“.

A ako odstrániť populárne vyhľadávanie v počítači? Podobne. Kliknite v prehliadači na profilovú fotku (iniciály) prejdite na „Nastavenia“ a „Všeobecné“. V tejto časti vypnite „Automaticky dopĺňať populárne vyhľadávania“.

 

Zmazanie histórie Google 

Záznamov o tom, ktoré stránky ste navštívili môžete odstrániť aj pomocou počítačových programov alebo aplikácií. Program ako Ccleaner alebo Avast Cleanup.  Tieto programy vedia ako zmazať históriu vyhľadávania a okrem toho zbavia váš počítač aj ďalších nepotrebných súborov, zvyškov programov atď.

Prečo je dobré vedieť ako vymazať históriu vyhľadávania Google? Možno si aj vy kladiete túto otázku. Pravdou je, že tento úkon môže zrýchliť váš počítač. Zároveň sa vám prestanú zobrazovať ponuky na stránky, ktoré ste otvorili v minulosti.

Druhým dobrým dôvodom je ak surfujete na internete počas pracovnej doby. Zmazaním Google história vyhľadávania  nepríde zamestnávateľ tak ľahko na to, že ste sa počas pracovného času práci nevenovali. Môže to ale zistiť inak a preto sa radšej v zamestnaní venujte svojej práci.

Prehliadač Google, ale aj ostatné známe prehliadače si pamätajú vašu aktivitu na internete. Sú tak nastavené aby vám mohli ponúkať to, čo vás zaujíma. Zbierajú o vás informácie a cielene vám tak ponúknu to, čo vás zaujíma. Vyhľadávanie na Google je tak rýchlejšie a pohodlnejšie. Nie každému to ale vyhovuje. V tomto prípade môžete len vymazať históriu vyhľadávania Google.

 

Ako často mažete históriu vyhľadávania?  Viete kde a ako sa história vyhľadávania dá zmazať?  Viete prečo je dobré históriu prehliadania pravidelne mazať? Veľa otázok, na ktoré vám dáme odpoveď. Vieme ako na históriu vyhľadávania.

Summary
História vyhľadávania: Ako Vymazať históriu vyhľadávania
Article Name
História vyhľadávania: Ako Vymazať históriu vyhľadávania
Description
Ako často mažete históriu vyhľadávania? Viete kde a ako sa história vyhľadávania dá zmazať? Viete prečo je dobré históriu prehliadania pravidelne mazať? Veľa otázok, na ktoré vám dáme odpoveď. Vieme ako na históriu vyhľadávania.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako NAPÍSAŤ ZNAK AND/AMPERSAND? (klávesová SKRATKA)
Ako zosilniť Wifi signál? NÁVOD

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *