AKO ZABLOKOVAŤ STRÁNKU (Chrome, Firefox, Facebook)?

Ak sa náhodou (alebo schválne) dostanete na stránky, na ktorých nechcete byť môže nastať problém. Vďaka cookies sa vám na počítači budú stále zobrazovať stránky s podobnou témou.

Pokiaľ počítač používajú všetci členovia vašej rodiny, alebo ste na internete surfovali na pracovnom počítači všetci môžu zistiť ktorú stránku ste navštívili a čo na internete vyhľadávate. Aby ste tomu predišli je dobré niektoré stránky zablokovať. Zablokovať stránku je celkom jednoduché.

 

Ako zablokovať webovú stránku

Nech už je dôvod na blokovanie akýkoľvek postupov ako zablokovať stránky na internete je niekoľko. Ich zablokovaním zabránite ich zobrazovaniu v počítači. Obmedziť tak môžete prístup deťom k Facebooku, zabrániť prístupu k stránkam pre dospelých a pod.

Ak sa rozhodnete zakázať webové stránky konkrétnych webov nezobrazia sa vám. Zoznam blokovaných internetových stránok môžete nájsť vo svojom počítači, ak viete kde hľadať. Ako sme už spomenuli, existuje niekoľko spôsobov ako stránky blokovať. Môžete tak urobiť prostredníctvom internetových prehliadačov, operačných systémov, alebo aplikácií, ktoré stránky zablokujú.

Ak máte v počítači program ESET môžete blokovať webové stránky aj prostredníctvom tohto programu.

 

Ako zablokovať stránku

Pokiaľ rozmýšľate ako zablokovať nevhodný obsah na internete môžete tak urobiť prostredníctvom operačného systému Windows. Možnosť blokovať stránky nájdete v súbore „hosts“. Nájdete ho v priečinku Windows – system32 – Drivers – etc. Po rozkliknutí tohto súboru môžete na spodok dopisovať stránky, ktoré chcete blokovať. Môžete to využiť aj opačne. Ak sa vám nedá nájsť konkrétna stránky, môže sa stať, že ju majiteľ počítača zablokoval. V súbore hosts nájdete všetky blokované stránky. V prípade potreby môžete ich blokovanie zrušiť. Čo ale ak Windows nemáte?

 

Ako zablokovať stránku Chrome

Zablokovať stránky môžete aj prostredníctvom internetových prehliadačov. V najpoužívanejšom prehliadači Google Chrome môžete len povoliť, alebo blokovať povolenia konkrétnej webovej stránky, nie konkrétnu stránku. Ak chcete vedieť ako zablokovať webovú stránku na Google Chrome je dobré stiahnuť si program, či aplikáciu, ktorá vám to umožní.

Pre rodičov, ktorí chcú ochrániť deti pred náhodným otvorením stránok pre dospelých je dobrý program na blokovanie internetových stránok s názvom  „Rodičovská kontrola“. Ak ale chcete zoznam blokovaných stránok rozšíriť je dobré stiahnuť si program, ktorý vám umožní blokovať konkrétne stránky.

 

Ako zablokovať stránku Mozilla  Firefox

V prehliadači Mozilla Firefox nenájdete program, ktorý by vám umožňoval zablokovať konkrétne internetové stránky. Aj v tomto prípade sa budete musieť spoľahnúť na program na blokovanie webových stránok. Na internete ich nájdete dostatok, dôležité je, aby vami vybraná aplikácia bola kompatibilná s vašim počítačom a operačným systémom. Pokiaľ ale používate Windows môžete zakázať webové stránky v súbore hosts.

 

Ako zablokovať stránku na mobile

Zablokovať internetové stránky môžete na počítači a aj na mobilnom telefóne. Ak ale chcete zablokovať stránky v každom prehliadači a zariadení (mobilný telefón, počítač, notebook, …) isto rozmýšľate nad tým ako zablokovať stránky cez router. Dobré ale je aby ste ho mali chránený heslom, aby zablokované stránky nemohol ktokoľvek kedykoľvek odblokovať.

Ak aj vaše deti majú mobilný telefón v prehliadači Google môžete nastaviť „Filtre bezpečného vyhľadávania“. Takto máte ale vyriešenú len otázku „ako zablokovať stránky s nevhodným obsahom pre deti. Pokiaľ chcete blokovať konkrétne stránky je dobré nájsť a stiahnuť si vhodnú aplikáciu, pomocou ktorej zablokujete akékoľvek stránky.

 

Ako zablokovať Facebook

Kto nie je registrovaný na sociálnych sieťach ako keby ani neexistoval. Ak sa tohto nového pravidla drží aj vaše dieťa a stále je na FB prihlásené môžete mu túto stránku zablokovať. Pokiaľ neviete ako zablokovať prístup na Facebook čítajte ďalej.

Zablokovať prístup na Facebook môžete priamo v operačnom systéme cez súbor hosts. Následne keď do prehliadača zadáte výraz Facebook ten ju jednoducho nezobrazí. Nezabúdajte ale, že sa na Facebook môže prihlásiť prostredníctvom mobilného telefónu, alebo iného zariadenia, ktoré má prístup k internetovej sieti.

V tomto prípade vám môže pomôcť nájsť na internete návod ako zablokovať stránky cez router. Pokiaľ ale je v počítači aplikácia Messenger na PC na komunikáciu s priateľmi prístup na Facebook vaše dieťa nepotrebuje.

 

Program na blokovanie nevhodných stránok

Najlepší a asi aj najbezpečnejší spôsob ako zablokovať internetovú stránku s obsahom nevhodným pre deti je stiahnuť si program na blokovanie internetových stránok. Rodičovská kontrola nie je jedinou aplikáciou, ktorá je na to vhodná. V závislosti od druhu aplikácie môžete blokovať konkrétne webové stránky, môžete určiť slovo, alebo frázu, ktorú chcete blokovať (stránky, ktoré ju obsahujú sa zablokujú), umožnia vám vytvoriť blacklist a whitelist, kde budete ukladať ktorá stránka sa má zablokovať a ktorá odblokovať. Niektoré tieto aplikácie môžete nastaviť tak, aby sa v istý čas na určitú dobu blokovanie vyplo a vy tak získate prístup aj k inak zablokovaným stránkam. Po uplynutí doby sa blokovanie obnoví.

Tieto programy využijete aj v práci. Ak sa zamestnanci počas pracovnej doby rozptyľujú stávkovaním, pozeraním  videí a pod. isto vám príde vhod vedieť ako zablokovať stránku, pokojne aj viac. Nakoľko ale väčšina zamestnancov bude vedieť ako blokovanie obísť stiahnite si program na blokovanie internetových stránok, ktorý sa dá chrániť heslom (Web Blocker). Bez hesla nebude môcť nik odblokovať stránky. 

Na internete nájdete aj programy, ktoré pomáhajú pri blokovaní stránok s hrami, alebo zablokujú prístup na sociálne siete.

Summary
Blokovanie stránok
Article Name
Blokovanie stránok
Description
Ako zablokovať webové stránky sa zíde rodičom a aj zamestnávateľom. Stránky pre dospelých, sociálne siete, online hry, ... ak viete ako zablokovať internetová stránky zabránite vysedávaniu detí pri PC a zvýšite pracovnú morálku zamestnancov.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
TEPLOTA PROCESORA: Prečo je dôležitá a ako ji zistiť?
NEZNÁME ČÍSLO!? Ako zistiť, KTO MI VOLAL?