TOTAL COMMANDER

Používate OP Windows? Viete čo je Microsoft? Hovorí vám niečo program Total Commander. Ak ho vo svojom počítači máte, isto ho používate, ak nie, tak si ho čím skôr stiahnite – mohol by vám prácu na počítači a internete výrazne zjednodušiť.

 

Za jednoduchšou prácou s počítačovými súbormi a adresami je program, ktorý má názov súborový manažér. Týchto programov existuje niekoľko ale ak hľadáte ten naj mali by ste sa zamerať na Total Commander apk. Viac o tomto programe a jeho užitočnosti vám prezradíme teraz.

 

Čo je to súborový manažér?

Pojem súborový manažér vám možno nie je tak známy, ako pojem správca súborov. Dve pomenovania pre jeden program, ktorý váš počítač jednoducho potrebuje.

Súborový manažér má toho v každom počítači na starosti dosť veľa – práca so súbormi je vďaka nemu oveľa jednoduchšia.

  • Premenovanie súborov
  • Kopírovanie
  • Presúvanie
  • Mazanie
  • Synchronizácia adresárov
  • Ľahká manipulácia s rôznymi typmi archívov

Čím je tento program kvalitnejší tým menej iných aplikácií potrebujete na to, aby ste mohli so súbormi a adresami pracovať. V prípade potreby je ideálne ak je možné tento program rozšíriť o viacero funkcií – teda ak obsahuje zásuvné moduly (plug-ins). Jedným z najznámejších správcov súborov, ktorý všetko toto obsahuje (a aj niečo navyše) je program Total Commander. Ak práve teraz hľadáte odpoveď na otázku „Čo je Total Commander?“ v ďalších riadkoch máme pre vás odpoveď.

 

Ako rozbaliť ZIP súbor?

Možno sa aj vo vašej e-mailovej schránke objavil súbor s koncovkou ZIP. Pokiaľ nemáte vo svojom počítači príslušný program neotvoríte ho a nezistíte čo v ňom je. Program Total Commander vám s tým pomôže. Okrem už spomínaného ZIP súboru si poradí aj s inými (RAR, UC2, ARJ, TAR, CAB, ACE,…).

Zvládne kompresiu, ale aj dekompresiu týchto archívov, čím vám ušetrí množstvo pamäte v počítači. Má vstavaný FTP client s podporou FXP, http proxy,… podporuje sťahovanie na pozadí, premenujete s jeho pomocou aj viacero súborov naraz, vďaka nemu máte možnosť kliknúť na históriu, ale aj na obľúbené adresáre, prehliadať si bitmapové obrázky (rýchle vyhľadávanie), rozšírené vyhľadávanie, prehľadáva a synchronizuje adresáre, archívy, súbory, zobrazenie náhľadov a mnoho ďalšieho.

Total Commander zadarmo určite vo svojom počítači, a aj mobilnom zariadení využije každý.

 

Čo je to FTP klient

FTP klient, alebo FTP client vám umožní pracovať so súbormi. FTP protokol – file transport protocol (protokol prenosu súborov)– je protokol, ktorý sa používa pri prenosoch súborov. Ak chcete s týmto protokolom pracovať je vhodné mať program FTP klient, ktorý vám umožní vykonávať viacero operácií. Aj keď je možné niektoré z nich vykonať aj prostredníctvom webového rozhrania viac možností máte s FTP klientom. S ním môžete pokojne kopírovať, mazať, premenovávať súbory, nahrávať, alebo sťahovať súbory a dáta do počítača. V programe Total Commander tohto klienta nájdete.

V prvom rade je potrebné vytvoriť si FTP účet. Otvorte program Total Commander, nájdete tam kolónku Sieť a následne na Pripojiť sa na FTP server. Otvorí sa vám okienko s preddefinovanými spojeniami. Ak ste si ale Totalcmd práve stiahli bude prázdny. Stačí len kliknúť na tlačidlo Nové spojenie a vyplniť všetky údaje. Vytvorením FTP prístupu môžete aktualizovať internetové stránky. Z tohto hľadiska sa program Total Commander rozhodne oplatí aj pre majiteľov webových stránok.

 

Total Commander download (sk)

Ak ťa tento program zaujal čo najskôr Total Commander sťahuj. Teraz ho môžete mať aj vy a úplne zadarmo. Stačí si ho len stiahnuť a začať používať. Posledná aktualizácia Total Commander 2019 bola na konci roka 2019. Nemusíte sa obávať, v najnovšej verzii nájdete Total Commander 64 bit a aj Total Commander 32 bit

Total Commander freeware je program, ktorý je možné používať zadarmo. Môžete si ho stiahnuť v rôznych jazykových verziách a samozrejme aj v slovenčine. Stačí len kliknúť na Total Commander free a už vám nič nebráni v zisťovaní čo všetko v tomto programe je. Prehľadné rozhranie a jednoduché používanie vám umožnia preskúmať

  • Total Commander súbory
  • Total Commander príkazy
  • Total Commander sieť
  • A ďalšie políčka, ktoré pri práci s počítačom, súbormi, archívmi, adresármi, či webom určite využijete.

Prehľad v súboroch a archívoch vďaka ikonám, usporiadanie a sťahovanie súborov, komprimovanie a dekomprimovanie archívov,… s Total Commander zdarma bude toto všetko pre vás hračkou. Vyskúšajte program na 30 dní zadarmo a následne sa rozhodnite, či si ho zakúpite.

 

Total Commander portable

Najnovšia verzia tohto programu má názov Total Commander 9.22. Je kompatibilný s operačným systémom Windows. Total Commander cena sa pohybuje okolo 40 e, ale skúšobná verzia na 30 dní je zadarmo. Táto verzia obsahuje vlastného FTP klienta s podporou FXP (server to server) a umožní vám aj dokončiť sťahovanie súborov, ktoré ste prerušili z FTP.

Stiahnuť na USB či iný nosič si môžete aj prenosnú verziu – portable Total Commander. Takto budete mať správcu súborov vždy po ruke. Aj najnovšiu verziu Total Commander 9.22 nájdete ako portable.

 

Total Commander Windows

Pôvodný názov programu Total Commander bol Windows Commander z čoho jasne vyplýva, že je prednostne vhodný do počítačov s operačným systémom Windows. Ak používate Windows 95/98/ NT/ME/2000/WP/8/ alebo Windows 10 či Vista program Total Commander bude perfektne fungovať v každom z nich.

Pomocou Wine môžete tento program používať aj na Linuxe. Bez tejto podpory budete výraz Total Commander Linux zadávať do internetového vyhľadávača zbytočne.

Totalcmd (Total Commander) má rozhranie podobné prieskumníkovi vo Windowse. Miesto jedného má ale dve okná s adresármi (súbormi). Pri každom súbore je zobrazených niekoľko informácií – názov, koncovka, veľkosť, dátum a čas vytvorenia súboru,…. Tieto informácie vám poskytne nie len z počítača, ale aj z nosiča (napr. USB). Práca so súbormi je práve vďaka dvojitému oknu jednoduchšia a prehľadnejšia.

 

Total Commander Mac

Pokiaľ na počítači pracujete s operačným systémom Mac budete sa musieť obzrieť po inom správcovi súborov. Ak do internetového vyhľadávača zadáte výraz Total Commander for Mac, alebo Total Commander Mac dozviete sa len, že verzia tohto programu pre operačný systém Mac nie je.

Majitelia mobilných telefónov s Androidom si môžu program Total Commander stiahnuť a používať všetky jeho funkcie. Dajte si ale pozor aby ste si stiahli verziu pre mobilné telefóny.

 

Ďalšie programy na prácu so súbormi

Aj keď je program Total Commander najobľúbenejším a aj najlepším súborovým manažérom nie je to jediný program tohto zamerania. Práca so súbormi môže byť jednoduchšia aj s aplikáciami

 

Winrar

WinRAR je archivačný program, ktorý poskytuje úplnú podporu nie len najpoužívanejším súborom RAR a ZIP, ale aj CAB, TAG, UUE, JAR, a ďalšie. V tejto aplikácii môžete nastaviť aj samorozbaľovanie súborov.

Okrem kompresie a rozbalenia súborov WinRAR skenuje vírusy a zvládne aj obnoviť poškodené súbory. Môžete si ho stiahnuť a inštalovať do počítačov s operačným systémom Windows a aj Mac.

 

7 – Zip

Prehľadný a jednoduchí archivačný program stvorený pre prácu so súbormi. 7–ZIP je konkurenciou programom ako WinZip či WinRAR. Je dobrou voľbou ak si z nejakého dôvodu nemôžete stiahnuť iné podobné programy.

7-Zip je kompatibilný s operačnými systémami Windows a aj Mac. Pokiaľ ho ale chcete používať aj ako správcu súborov bude bežať len v operačnom systéme Windows.

 

FreeCommander

FreeCommander je alternatívnym program ku klasickému správcovi súborov systému Windows. Rozhranie je podobné rozhraniu v programe Total Commander – dvojité okno, práca s kartami,… Synchronizuje priečinky, premenuje viac súborov naraz, kopíruje, presúva, vyhľadáva súbory,… Poradí si so súbormi ZIP a aj inými.

Tento program môžete mať aj v prenosnej (portable) verzii, ktorá vám umožní použiť FreeCommander všade, kde ho budete potrebovať.

ZHRNUTIE
software image
Hodnotenia DownloadWik
1star1star1star1star1star
Hodnotenia užívateľov
5 based on 17 votes
Názov programu
Total Commander
Operačný systém
Windows
Software Category
Utility & Ostatné, súborové manažérov
Cena
FREE