UTORRENT

uTorrent je program, s ktorým sa sťahovanie a vymieňanie aj veľkých dát a súborov stane hračkou. Je jedno aký veľký súbor sťahujete, koľko ľudí ho zároveň s vami sťahuje  – uTorrent je na to ako stvorený. 

 

Rýchle a jednoduché sťahovanie súborov je snom mnohých internetových užívateľov. S vhodným internetovým protokolom bude takéto sťahovanie každé. Internetový protokol Torrent je P2P nástroj. Prostredníctvom torrentov je vymieňanie či sťahovanie veľkých súborov rýchle, bez ohľadu na to, koľko ľudí v danom momente súbor sťahuje. Základom, na ktorom tento protokol funguje je sieť so vzájomným sprístupňovaním.

 

uTorrent download

Ak ste sa rozhodli vyhľadať torrenty na stiahnutie isto sa vám zobrazí značné množstvo programov. Na to aby ste mohli získať torrenty zadarmo musíte vedieť ako na to.

V prvom rade potrebujete torrent client (o tom trochu nižšie)  takže by ste si mali stiahnuť ten najlepší. Skúste uTorrent, alias microTorrent. Prečo micro? Preto, lebo tento program vám zaberie minimum miesta vo vašom počítači. Svojimi funkciami a výkonom sa rovná oveľa väčším torrent klientom a to, že práve niečo sťahujete nijako vašu prácu na počítači neovplyvní.

Pokiaľ sa obávate jazykovej bariéry a chcete mať tento program v slovenskom jazyku stačí si stiahnuť príslušnú verziu, teda uTorrent download sk, alebo uTorrent cz. Ak sa vám podarilo uTorrent stiahnuť v inom jazyku nemusíte sa trápiť s jeho odinštalovaným a hľadaním uTorrent sk cz. Pokiaľ máte v programe nainštalovaný jazykový balíček môžete si jazyk zmeniť.

 

Torrent client

Ak ste natrafili na ponuku uTorrent stiahnuť, alebo Torrent download pravdepodobne ste hľadali program na sťahovanie súborov či dát z internetu – torrent program. Pokiaľ chcete používať tento spôsob sťahovania potrebujete dve veci. Mať prístup na torrentovú stránku a mať Torrent client-a .

Torreent client je aplikácia, ktorá  beží vo vašom počítači a prostredníctvom nej sťahujete torrenty. Bez nej by ste torrenty na stiahnutie hľadali zbytočne. uTorrent je najlepším a práve preto najpoužívanejším a najobľúbenejším programom na sťahovanie torrentov. Cez túto aplikáciu sa dostanete k BitTorrentu, ktorý sa už o prenos súborov (torrentov) do vášho, ale aj z vášho počítača postará.

uTorrent je malý softvér, ktorý vo vašom počítači nezaberie veľa miesta. Obsahuje množstvo výkonných, jednoduchých a užitočných funkcií. Jednou z nich je aj uTorrent web. Cez túto funkciu môžete uTorrent ovládať na diaľku prostredníctvom internetového prehliadača.

 

Ako na sťahovanie zadarmo („Ako to funguje?“)

Sťahovanie Torrent je celkom jednoduché. Ak ste si stihli uTorrent stiahnuť stačí len dvojklikom spustiť inštaláciu a chvíľu počkať kým sa program nainštaluje.

Teraz do vyhľadávača zadajte adresu torrentovej stránky. Stačí ak zadáte Torrent cz či Torrenty sk. Otvorte stránku a do vyhľadávacieho políčka zadajte názov súboru, ktorý chcete stiahnuť. Z ponuky si vyberte pre vás najvhodnejší súbor. Pri výbere berte ohľad na políčka S a L.

  • S – seeds – počet užívateľov, ktorí majú daný súbor stiahnutý celý (kompletný)
  • L – leech – počet užívateľov, ktorí majú stiahnutú len časť daného súboru – súbor práve sťahujú.

Vyberte si odkaz, ktorý má vyššie číslo pri písmene S. Po výbere súboru kliknite na torrent download a vyberte či ho chcete otvoriť, alebo uložiť. Vyberte políčku Otvoriť pomocou a stlačte OK. Následne vyberte čo všetko sa má stiahnuť a potvrďte do tlačidlom OK. Po skončení sťahovania (100%) stlačte tlačidlo Del a vyberte políčko Áno (áno, odstrániť torrent). Nemusíte sa báť, že by ste o stiahnutý súbor prišli. Odstránite len torrentový súbor – zastavíte zdieľanie.

Nezabúdajte, že pokiaľ torrent neodstránite stávate sa aj jeho šíriteľom. Ktokoľvek iný si môže tento súbor od vás stiahnuť a nie len to. Každý kto je k tejto sieti pripojený má prístup k vašim informáciám.

 

 Sťahovanie hudby

S uTorrnent môžete sťahovať jednotlivé pesničky, alebo celé albumy. Stačí ak do vyhľadávača zadáte názov nejakej torrentovej stránky, torrent hudba a pod. Vyhľadajte na nej čo potrebujete a stiahnite si pre vás najvhodnejší súbor.

Sťahovanie filmov

Rozmýšľate aký film by ste si pozreli večer? Stačí sa obzrieť po torrentoch. Torrent filmy – každý film môže byť váš rýchlejšie než si myslíte. Ak viete aký film chcete vidieť stačí ho len vyhľadať v torrentovej stránke a stiahnuť.

 

Stahovanie hier

Myslíte si, že torrent program je vhodný len na sťahovanie torrent hudby, či filmov? Koľko krát ste si chceli zahrať nejakú dobrú hru? Hry na stiahnutie nájdete aj vo formáte torrent. Je to rovnako jednoduché ako pri predchádzajúcich súboroch – torrent hudba či torrent filmy.

Torrent hry získate do svojho počítača pomerne rýchlo a následne už vám nič nebráni v hraní. Ak vás omrzí jedna hra, môžete si stiahnuť ďalšiu a ďalšiu.

 

Torrenty SK , Torrenty CZ

Ak hľadáte torrentové stránky, z ktorých by ste si mohli stiahnuť film, či hudbu stačí zadať do vyhľadávača Torrenty sk, alebo Torrentcz . Google vám ponúkne niekoľko stránok. Stačí ich len otvoriť a sťahovať. Kým hudbu či hry si môžete stiahnuť z akýchkoľvek torrentových stránok s filmom to bude asi menší problém.

Torrent filmy s českým, alebo slovenským dabingom by ste mali hľadať na stránkach týchto dvoch krajín. Pri sťahovaní súborov buďte opatrní a zvážte čo sťahujete. Ochrana autorských práv sa týka aj súborov na internete. Aj keď torrentový súbor môžete stiahnuť zadarmo, zároveň ste aj jeho šíriteľom (kým ste pripojený do siete P2P.

 

uTorrent Windows

uTorrent program je kompatibilný s viacerými staršími a aj novými operačnými systémami. Ak hľadáte uTorrent pre Windows nemusíte dlho hľadať. Veľkou výhodou tohto programu je automatické nastavenie šírky pásma, takže môžete na počítači pokojne sťahovať a aj bez obmedzenia pracovať.

V závislosti od operačného systému je vhodná stiahnuť si vhodnú verziu uTorrentu. Aj keď pôvodná verzia uTorrent má 32 bitov, existuje aj verzia uTorrnet 64 bit. Dôvod je jednoduchý –  vo svete sa čoraz častejšie používajú 64 bitové operačné systémy.

 

uTorrent Mac

Ak je váš obľúbený operačný systém Mac nemusíte sa najlepšieho torrent klienta vzdávať. uTorrent mac je práve pre vás. Nemusíte meniť operačný systém, ani hľadať torrent program, ktorý by bol pre vás vhodní.

uTorrent si aj v tomto operačnom systéme zachováva svoju rýchlosť, prehľadnosť a môžete využiť všetky jeho inteligentné funkcie. Okrem sťahovania súborov môžete tie svoje prostredníctvom uTorrentu posielať známym a priateľom.

 

uTorrent Linux

Ako už bolo spomínané uTorrent je kompatibilný s Windowsom, ale aj s ďalšími operačnými systémami – Linux nevynímajúc.  Názov tejto verzie je uTorrent Server a ovládať ho môžete cez webové WebUI užívateľské rozhranie.

uTorrent môžete mať aj vo svojom mobilnom telefóne. uTorrent mobil je optimalizovaný pre mobilné telefóny s androidom.

 

uTorrent portable

Obľúbenej prenosnej verzie sa dočkal aj tento program. Stiahnete si ho na USB flash disk, alebo pamäťovú kartu a ak ste niekde na cestách, alebo mimo domova môžete si stiahnuť torrent filmy, alebo torrent hry na skrátenie dlhej chvíle.

uTorrent portable je prenosná verzia torrent client-a. Budete ju mať stále pri sebe a použiť vždy keď budete chcieť. Portable verzia obsahuje verziu uTorrent 2.2.1.

 

Bittorrent

BitTorrent je protokol, ktorý rozdelí torrentový súbor na malé časti (torrenty). Tie rozpošle do počítačov, ktoré daný súbor sťahujú. V isto okamihu má každý počítač nejakú časť súboru. Aby ste získali celý súbor, sťahujete torrenty z ostatných počítačov až získate 100% súboru.

Torrenty, ktoré pri sťahovaní sú vo vašom počítači sa zároveň zdieľajú a môže si ich stiahnuť ktokoľvek kto chce tento súbor. Torrenty na stiahnutie vyhľadáva mnoho užívateľov. Čím viac užívateľov konkrétny torrnent súbor sťahuje, tým rýchlejšie je sťahovanie.

 

uTorrent verzie

Pri uTorrente sa môžete stretnúť s dvoma často spomínanými verziami. Ak hľadáte najnovšiu verziu stiahnite si uTorrent 3.5.5. Táto verzia ale obsahuje aj reklamy čo mnohým užívateľom prekáža. Ďalšou nevýhodou uTorrent 3.5.5 je, že je dlhodobo chybová. Obsahuje rozšírené funkcie ( plánovanie, nastavenie rýchlosti,…)  a ak si priplatíte získate prístup k ďalším funkciám. Otázkou ale je, či to za to stojí.

Ak hľadáte torrent program s poriadnym výkonom a stabilitou stiahnite si uTorrent 2.2.1. Dlhodobo je táto verzia považovaná za to najlepšie čo v ponuke s torrent klientmi existuje. Ak dávate prednosť funkčnosti pred množstvom funkcií je táto verzia pre vás.

Ak už  uTorrent 2.2.1 vlastníte odolajte pokušeniu uTorrent update. Nie všetko najnovšie je aj najlepšie.

ZHRNUTIE
software image
Hodnotenia DownloadWik
1star1star1star1star1star
Hodnotenia užívateľov
2.5 based on 13 votes
Názov programu
uTorrent
Operačný systém
Windows, iOS
Software Category
Utility & Ostatné
Cena
FREE