Ako zrušiť účet na Facebooku? NÁVOD

Na Facebooku má účet asi každý. Nie každý je ale s touto sociálnou sieťou spokojný. Ak ste jedným z nich aj vy a rozmýšľate ako zo siete odísť a ako zrušiť účet na Facebooku poradíme vám. Zrušenie facebookového účtu nie je ťažké a dokonca máte na výber. Zrušenie Facebooku bez messengeru (budete môcť komunikovať cez Messenger) alebo zrušenie facebooku úplne. Je len na vašom rozhodnutí či chcete zrušiť facebook účet natrvalo alebo dočasne.

 

Ako zrušiť Facebook

Chcete vedieť ako zrušiť účet na FB? Účet môžete zrušiť natrvalo alebo ho len dočasne deaktivovať. Dočasná deaktivácia vám umožní vrátiť sa na sociálnu sieť neskôr. Ak ale zrušenie facebookovej stránky bude nastálo už sa k nej nemôžete vrátiť.

Ak už viete prečo zrušiť účet na Facebooku môžete tak urobiť kedykoľvek. Dôležité ale je aby ste si rozmysleli čo chcete účet len deaktivovať alebo zrušiť. Dobré je aj vedieť ako zrušiť účet na Facebooku zomrelému.

 

Ako zrušiť Facebook navždy

Prejdite do svojho profilu FB a kliknite na profilovú fotku. Z ponuky vyberte „Nastavenia a súkromie“ a vyberte „Nastavenia“. Následne kliknite na „Súkromie“ a prejdite do „Vaše informácie na Facebooku“. Úplne dole prejdite do sekcie „Deaktivácia a odstránenie účtu“. Ak chcete odstrániť účet na facebooku kliknite na „Odstrániť – Pokračovať v odstraňovaní účtu – Odstrániť účet“. Posledným krokom je zadanie hesla a kliknutie na „Pokračovať.

Ako zrušiť FB profil na sociálnej sieti už viete. Ak si to ale v priebehu 30 dní rozmyslíte môžete obnoviť zrušený Facebook. Stačí sa len prihlásiť na svoj účtu a kliknúť na „Zrušiť odstránenie“.

Zrušiť účet na FB nie je ťažké. Vymazaním účtu natrvalo dôjde aj k zrušeniu Messengeru.

Zrušiť účet na FB môžete aj prostredníctvom Centra účtov. V profile prejdite do „Nastavenia a súkromie – Nastavenia“. Vľavo kliknite na položku „Centrum účtov – Osobné údaje – Nastavenia účtu“. Z ponuky vyberte „Vlastníctvo a ovládanie účtu“ a nájdite položku „Deaktivácia a odstránenie účtu“. Ďalej už postupujte ako je písané vyššie.

 

Deaktivácia Facebooku

Vymazanie účtu nastálo je dobrý spôsob ako zrušiť starý účet na Facebooku. Ak si ale chcete dať od sociálnych sietí len kratšiu pauzu môžete si účet deaktivovať na istý čas. Postup je rovnaký ako keď si chcete zrušiť účet na FB ale miesto „Odstrániť“ kliknite na „Deaktivovať účet“ a následne pokračujte podľa pokynov.

Dočasná deaktivácia Facebooku má niekoľko výhod.  Môžete ho kedykoľvek znova aktivovať a zároveň počas deaktivácie zostávate v spojení s priateľmi prostredníctvom Messengeru. Ide o výborný spôsob ak chcete vedieť ako zrušiť Facebook a zachovať Messenger.

Skôr ako sa rozhodnete zrušiť profil na Facebooku mali by ste si zálohovať dáta z profilu.

 

Ako zrušiť Facebook v mobile

Zrušiť FB na mobile je rovnako jednoduché ako na počítači. Postupujte rovnako a svoj účet môžete zrušiť natrvalo alebo ho len deaktivovať.

Ako odstrániť facebook je jedna vec. Ak ale chcete len zrušiť príbeh na Facebooku alebo chcete len zrušiť like na Facebooku ide o podstatne jednoduchšie úkony. Pri zrušení príbehu len kliknite na váš príbeh, vyberte čo chcete odstrániť a kliknite vpravo hore (na tri bodky). Z ponuky vyberte položku „Odstrániť“. Takto môžete odstrániť fotky a videá, ktoré na svojom účte nechcete mať, alebo ste ich omylom zverejnili.

Ako zrušiť prepojenie Instagramu s Facebookom? – prejdite na FB do „Nastavenia a súkromie – Nastavenia“. Kliknite na „Prepojené účty“ a na Instagram. Teraz stačí ak zrušíte prepojenie účtu.

Na Facebooku vo svojom profile môžete tiež zrušiť upozornenia na Facebooku, zrušiť sledovanie na Facebooku alebo si nastaviť zrušenie Facebooku po smrti.

Chcete zrušiť Facebook a nechať Messenger alebo potrebujete vedieť ako zrušiť facebookový účet? Všetko sa dá, potrebujete len vedieť kde v profile sa dá odstrániť facebook účet.

Summary
Ako zrušiť účet na Facebooku? NÁVOD
Article Name
Ako zrušiť účet na Facebooku? NÁVOD
Description
Sociálne siete sú dnes všade. Ak si chcete od nich oddýchnuť poradíme vám ako zrušiť účet na jednej z nich. Zrušiť účet na Facebooku nie je náročné a ani ťažké. Stačí len vedieť či ho chcete zrušiť natrvalo alebo dočasne.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Najlepšie aplikácie na počítanie kalórií – kalorické tabuľky
Ako získať elektronický podpis? NÁVOD