Ako zobraziť históriu prehliadania v Chrome, Safari či Internet Exploreri?

Vedieť ako zobraziť históriu prehliadania v počítači sa vám môže niekedy v budúcnosti zísť. Vďaka tomu môžete zistiť aké stránky navštívili vaše deti na počítači ale môžete aj zmazať históriu prehliadania ak ste neboli na svojom počítači. Vedieť ako otvoriť históriu prehliadača sa vám zíde aj keď sa budete chcieť dostať na stránku, ktorú ste si v minulosti pozreli ale nezapamätali ste si jej názov.

 

Ako zobraziť históriu prehliadania

Ak rozmýšľate kde je uložená história prehliadača nemusíte sa už otázkou trápiť. Prezradíme vám ako otvoriť históriu prehliadača a aj ako vymazať históriu prehliadania.

Či už používate Macbook alebo počítač s operačným systémom Windows zobraziť históriu môžete v prehliadači. História prehliadania v mobile sa dá tiež zobraziť. Históriu navštívených stránok môžete zmazať alebo len prezrieť, kde predchádzajúci užívatelia počítača boli.

 

Google Chrome – história prehliadania Chrome

Ak používate prehliadač Google Chrome históriu prehliadania Google nájdete ak kliknete na tri bodky v hornom pravom rohu. Z okna, ktoré sa vám otvorí vyberte položku „História“. Všetky webové stránky, ktoré ste za posledných 90 dní navštívili sa zobrazujú v histórii Google.

Stránky, ktoré ste navštívili v režime Inkognito sa do Chrome histórie neukladajú, takže ich nenájdete.

Potrebujete vedieť ako zmazať históriu prehliadača? Otvorte históriu prehliadania a klepnite na položku „Vymazať dáta prehliadania“. Môžete si vybrať či chcete zmazať časť histórie alebo celé obdobie.

 

Safari – história prehliadania Safari

História prehliadania na počítači, v ktorom máte prehliadač Safari sa dá nájsť kliknutím na ikonu Safari čím otvoríte prehliadač. Kliknutím na „História“ sa vám zobrazia stránky, ktoré ste navštívili.

Históriu prehliadania stránok môžete vymazať ak v okne „História“ kliknete na položku „Vymazať históriu“. Aj v tomto prípade si môžete vybrať koľko histórie sa má vymazať. Môžete vybrať vymazanie poslednej hodiny, dnes, dnes a včera alebo môžete vymazať celú históriu.

 

Internet Explorer – história prehliadania Internet Explorer

História prehliadania internetu sa nachádza aj v prehliadači Internet Explorer. Stačí si len otvoriť prehliadač a kliknúť na tlačidlo „Obľúbené“. Z ponuky, ktorá sa vám rozbalí vyberte položku „História“.

Históriu webového prehliadača môžete vymazať kliknutím na ikonu „Nástroje“ kde kliknete na položku „Bezpečnosť“. Následne kliknite na „Odstrániť históriu prehliadania“. Vyberte čo chcete vymazať a kliknite na „Vymazať“.

Ako zobraziť históriu vyhľadávania v počítači už viete. Následne môžete spravovať históriu, vymazať jej časť, niektoré stránky alebo ju môžete vymazať celú.

 

Ako obnoviť zmazanú históriu

Zistiť zmazanú históriu prehliadača môžete viacerými spôsobmi. Všetky záznamy o prehliadaní webových stránok sú uložené v „Moja aktivita“ na stránke myactivity.google. Nájdete tu aj „moja história vyhľadávania“ kde sa ukladá vaša aktivita na Google.

 

Ako zobraziť históriu prehliadania na mobile

Históriu prehliadania na mobile nájdete podobne ako na počítačoch. Otvorte prehliadač, kliknite na tri bodky a vyberte položku „História“. Kliknutím na okienko „Vymazať dáta prehliadania“ môžete vymazať históriu.

História prehliadania iPhone sa vám zobrazí ak budete postupovať rovnako ako sme spomínali vyššie.

História prehliadania na PC ale aj história prehliadania na mobilnom telefóne sa dá nájsť pomerne jednoducho. Stačí ak otvoríte prehliadač a nájdete v ňom položku „História“. Všetky webové stránky, ktoré ste navštívili sa ukladajú do histórie internetového prehliadača, odkiaľ ich môžete jednoducho zmazať.

Summary
Ako zobraziť históriu prehliadania v Chrome, Safari či Internet Exploreri?
Article Name
Ako zobraziť históriu prehliadania v Chrome, Safari či Internet Exploreri?
Description
Rozmýšľate ako zobraziť históriu prehliadania v Google Chrome, Internet Explorer alebo v Safari? Poradíme vám kde históriu prehliadania webových stránok nájsť a aj ako ju zmazať. Viete kde nájdete históriu prehliadania v mobile?
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
NAJLEPŠIE TEXTOVÉ EDITORY
Ako si nastaviť domovskú stránku v prehliadači? NÁVOD