Ako zmeniť veľkosť obrázku či fotky? NÁVOD

Ak chcete posielať obrázky alebo fotografie mailom či prostredníctvom niektorých komunikačných aplikácií neraz natrafíte na problém s limitmi. Práve limity vám nedovolia poslať viac obrázkov naraz. Zmeniť veľkosť obrázku alebo fotky je tak nevyhnutnosťou ak nechcete posielať po 1 alebo 2 fotkách v maily. Takže ako zmeniť veľkosť fotky na poslanie e-mailom? Najlepším spôsobom je zmena rozlíšenia fotky alebo zmena rozlíšenia obrázku. Veľkosť sa tak zmenší a vy môžete poslať naraz viac fotografií.

 

Úprava veľkosti fotky

Zmeniť veľkosť fotky môžete rôznymi spôsobmi. Existujú na to rôzne webové stránky, na ktorých môžete zmeniť veľkosť fotky online, alebo na to môžete využiť programy a aplikácie, ktoré máte, alebo si ich stiahnete do počítača.

Na zmenu veľkosti fotografie sa najčastejšie používajú programy, ktoré si môžete stiahnuť do počítača. Photoshop na zmenu veľkosti obrázku je asi najvhodnejším softvérom aký môžete nájsť. Program zmenší veľkosť pixelov, ale kvalita fotky nijako neutrpí. Môžete si ju tak kedykoľvek zväčšiť. Photoshop si môžete zadarmo stiahnuť a používať len pár dní. Následne zaň musíte zaplatiť. Návod ako zmeniť veľkosť obrázku vo Photoshope nájdete aj na internete.

Pokiaľ hľadáte program na úpravu veľkosti obrázkov, ktorý by bol zadarmo skúste program GIMP alebo IrfanView.

Pri zmene veľkosti fotky dávajte preto pozor. Zmenšením pixelov môžete znížiť aj kvalitu fotografie. Zmenením rozlíšenia fotky strácate jej kvalitu. Pokiaľ ale má mať fotka len informatívny charakter a na jej vysokej kvalite netrváte môžete ju zmenšiť v akomkoľvek programe.

 

Zmena veľkosti obrázku online

Na internete nájdete množstvo stránok, na ktorých je možné zmeniť rozmery fotky. Môžete tak zmeniť rozlíšenie fotky online, zmeniť pixely obrázku online alebo zmeniť rozmery fotky online.

 

Ako zmeniť rozmery fotky bez programu

Ak si nechcete sťahovať žiadny program na zmenu veľkosti fotiek a ani využívať služby stránok na zmenu rozlíšenia obrázkov online môžete zmenšiť veľkosť fotky v PC. Nájdete tu pár programov, ktoré vám s tým pomôžu. Jedným z takýchto programov je aj program Skicár, ktorý by mal byť súčasťou operačného systému Windows.

Zmenu veľkosti fotky môžete uskutočniť aj v textovom editore Word. Ako zmeniť veľkosť fotky vo Worde?  Kliknite na položku „Vložiť“, teraz na „Obrázok“ a vložte do textu obrázok alebo fotku. Následne môžete v časti „Formát“ kliknúť na „Komprimovať obrázok“ a vybrať veľkosť fotky.

 

Zmena rozmerov fotografie

Úprava veľkosti fotografie sa nemusí týkať len pixelov ale aj jej veľkosti. V tomto prípade vám stačí fotku orezať alebo zmenšiť na požadovaný rozmer.

 

Ako zmeniť veľkosť fotky v mobile

Vedieť ako zmeniť veľkosť fotky v mobile sa vám určite zíde. Mobilné telefóny sa dnes zameriavajú aj na kvalitu fotky a preto sú takmer všetky fotografie vo vysokom rozlíšení. Zaberajú veľa miesta a je problém ich poslať napríklad mailom.

Na zmenu veľkosti fotky môžete použiť napríklad orezanie, ktoré nájdete v každom mobilnom telefóne. Úpravou jasu a kontrastu fotku zmenšíte tiež.

Kým orezaním kvalitu fotografie nemeníte horšie to je už v prípade zníženia jasu a kontrastu. Tu sa kvalita obrázku znižuje. Zmenu rozlíšenia fotografie môžete dosiahnuť aj priamo v mobile. Stačí len priamo v zariadení nastaviť menšie rozlíšenie fotoaparátu. Zmeníte tak kvalitu fotky. Problém je v tom, že ak budete chcieť tieto fotky zväčšiť budú rozmazané.

Zmenšiť veľkosť fotky v telefóne môžete aj s pomocou rôznych aplikácií. V Google Play, alebo v App Store si nájdite vhodnú aplikáciu, stiahnite si ju a pomocou nej upravujte fotky a obrázky.

Či sa už rozhodnete zmeniť veľkosť fotiek online prípadne zmeniť veľkosť obrázkov vo Photoshope berte do úvahy možnosť, že znížite kvalitu fotky. Najlepšie je ak sa vám podarí zmeniť veľkosť fotky bez straty kvality a to dokážete len vo vhodnom programe. Dobré programy na úpravu fotiek a obrázkov dokážu zmeniť veľkosť obrázku v JPG a poradia si aj s úpravou obrázku PNG či iných formátov.

Summary
Ako zmeniť veľkosť obrázku či fotky? Návod
Article Name
Ako zmeniť veľkosť obrázku či fotky? Návod
Description
Potrebujete zmeniť veľkosť fotky? Alebo skôr zmeniť jej rozlíšenie? Poradíme vám ako zmeniť veľkosť obrázku zo zachovaním kvality. Fotky a obrázky môžete zmenšiť a inak upraviť aj priamo v mobilnom telefóne,
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako vytvoriť skupinu na Messengeri? NÁVOD
Ako zmenšiť veľkosť fotky alebo obrázku?