Ako zapnúť podsvietenie klávesnice na notebooku? NÁVOD

Podsvietenie klávesnice nie je v súčasnosti už žiadnou novinkou. Väčšina výrobcov notebookov ale aj klávesníc túto funkciu do svojich produktov už pridáva. Nie je to ale pravidlo a stále nájdete na trhu klávesnice bez podsvietenia. Ak ste si doteraz mysleli, že klávesnicu môžete len prepnúť mýlili ste sa. Ďalšou užitočnou funkciou, ktorú obsahujú niektoré notebooky je jej podsvietenie. Ako zapnúť podsvietenie klávesnice na notebooku?

 

Ako zapnúť podsvietenie klávesnice

Skôr ako začnete rozmýšľať nad zapnutím podsvietenia klávesnice HP, či ako zapnúť podsvietenie klávesnice u notebooku Lenovo musíte zistiť, či zariadenie túto funkciu má.

Zistiť to môžete z priloženej dokumentácie alebo si túto informáciu môžete nájsť na internete. Pri vyhľadávaní na internete zadajte do prehliadača správne model počítača. Napríklad zapnúť podsvietenie klávesnice Dell môže byť iné ako zapnutie podsvietenia klávesnice Acer.

Ak funkciu podsvietenie v notebooku máte môžete podsvietenie kedykoľvek zapnúť. Rovnakým spôsobom môžete vypnúť podsvietenie klávesnice.

 

Ako zapnúť podsvietenie klávesnice na notebooku Lenovo

Na podsvietenie klávesnice nájdete na klávesnici klávesu. Stačí len vyhľadať ikonu svetla a kliknúť na príslušný kláves. Ak chcete zapnúť podsvietenie na klávesnici Lenovo často nájdete symbol na klávese medzerníka alebo na klávese „Esc“. Stačí ak naň kliknete.

Ak chcete vypnúť podsvietenie klávesnice Lenovo  stlačte kláves „Fn“ a zároveň kláves so symbolom podsvietenie (medzerník alebo Esc). Týmto spôsobom môžete meniť režim podsvietenie. Podsvietenie môžete vypnúť, stlmiť alebo zvýšiť jas podsvietenia.

Zapnúť podsvietenie klávesnice na notebooku Dell je trochu iné. Aj tu nájdete ikony podsvietenia na klávesoch. Hľadajte ich ale na klávesoch F10, F6 alebo na klávese so šípkou doprava.

Ak sa kliknutím na kláves nič nestane stlačte kláves Fn a následne kliknite na kláves s ikonou podsvietenia.

 

Podsvietenie klávesnice ASUS

Ikona podsvietenia sa na notebookoch ASUS nachádza na niektorom z klávesov F1 až F12. Pokiaľ sa tam ikona nenachádza môže sa na niektorých modeloch nachádzať samostatný kláves ktorý nájdete medzi klávesmi Ctrl a Fn. Jedným kliknutím na konkrétny kláves klávesnicu podsvietite, druhým kliknutím podsvietenie vypnete.

Podsvietenie klávesnice na notebooku HP zapnete rovnako ako na notebookoch ASUS. Prezrite si funkčné klávesy, na jednej z nich nájdete ikonu podsvietenia.

Najlepší spôsob ako zapnúť svietiacu klávesnicu konkrétneho notebooku sa dozviete na internete. Pokiaľ ale vaše zariadenie túto funkciu neobsahuje klávesnica jednoducho svietiť nebude.

 

Podsvietenie klávesnice na MacBooku

Rozmýšľate ako zapnúť podsvietenie klávesnice MacBook? Najnovšie modely týchto zariadení obsahujú svetelný senzor, ktorý pri slabšom osvetlení nastaví jas klávesnice.  Nastavenia podsvietenia klávesnice Mac môžete nastaviť aj manuálne prostredníctvom klávesových skratiek.

Zapnúť či vypnúť podsvietenie klávesnice zvládnete jednoducho. Niektoré modely notebookov vám umožnia aj zmeniť farbu podsvietenia klávesnice.

Summary
Ako zapnúť podsvietenie klávesnice na notebooku? NÁVOD
Article Name
Ako zapnúť podsvietenie klávesnice na notebooku? NÁVOD
Description
Podsvietenie klávesnice je užitočná funkcia, ktorú dnes nájdete v notebookoch. Zároveň vám niektoré zariadenia umožnia nastaviť aj jas alebo farbu podsvietenia. Viete ale ako zapnúť alebo vypnúť podsvietenie klávesnice?
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako zapnúť Bluetooth na PC? NÁVOD
Ako zapnúť Apple Watch? NÁVOD

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *