Ako ZAPNÚŤ či VYPNÚŤ TOUCHPAD na notebooku?

Rozmýšľate nad tým ako zapnúť či vypnúť touchpad na svojom notebooku? Existuje niekoľko spôsobov ako na to. Zväčša to záleží značky notebooku, ale na zapnutie či vypnutie tohto zariadenie existuje aj univerzálny spôsob. Ako vypnúť alebo zapnúť touchpad ACER, ako zapnúť touchpad LENOVO či iných NB. Prezradíme vám ako na to.

Touchpad je zariadenie, s ktorým sa stretnete pri notebookoch (nie pri stolových počítačoch). Toto zariadenie nahrádza klasickú počítačovú myš. Podľa oho ako hýbete prstami po touchpade tak sa pohybuje kurzor po obrazovke notebooku. V závislosti od toho či máte práve myš alebo nie je dobré vedieť ako zapnúť či vypnúť touchpad.

 

Ako vypnúť touchpad

Ak používate myš s najväčšou pravdepodobnosťou touchpad ani nevnímate. O tom, že ho máte zapnutý sa dozviete ak naň nechtiac kliknete. Pokiaľ vás toto zariadenie otravuje, ak sa vám zdá zbytočné je dobré ho vypnúť.

Ako na vypnutie touchpadu HP, ako vypnúť touchpad Lenovo či ako na vypnutie touchpadu na akomkoľvek inom notebooku? Celkom jednoducho. Prezrite si poriadne všetky klávesy F (F1 až F12). Klávesa, kde je ikona s preškrtnutým obdĺžnikom. Stačí na ňu kliknúť a touchpad je vypnutý.

V závislosti od značky notebooku môžu sa na jeho vypnutie používať rôzne klávesy. Vypnúť touchpad na DELL môžete kliknutím na F1, pre Lenovo zas použite klávesu F12.

 

Ako zapnúť touchpad na notebooku

Zapnutie touchpadu je podobné. Stačí stlačiť klávesu, na ktorej ikona touchpadu nie je preškrtnutá, prípadne kliknúť na rovnakú klávesu akou ste ho vypli. Niekedy je potrebné popri konkrétnej klávese F stlačiť aj Fn ale všetko záleží od konkrétnej značky notebooku. Napríklad zapnutie touchpadu, klávesová skratka HP nie je, ale tieto počítače obsahujú tlačidlo (pravý horný roh touchpadu) pomocou ktorého môžete dvojklikom zapnúť alebo vypnúť touchpad. Pri iných notebookoch použite vyššie spomínané klávesy.

Pomocou týchto kláves môžete aj zapnúť touchpad bez myši. Nepotrebujete sa preklikávať do nastavení Windowsu, čo by vám trvalo oveľa dlhšie než len ťuknutie do jednej – dvoch kláves.

 

Ako vypnúť touchpad Windows

Univerzálny spôsob ako zrušiť touchpad je prostredníctvom nastavení. Otvorte si vo Windowse „Nastavenia“ a kliknite na „Zariadenie“. V tejto časti vyberte položku „Touchpad“. Tu si môžete zariadenie kompletne nastaviť. Môžete si vybrať či sa ma touchpad vypnúť ak je pripojená myš alebo či má zostať stále zapnutý.

Prostredníctvom „Nastavenia“ môžete zapnúť či vypnúť touchpad Windows 7, 8 a aj Windows 10.  Vypnúť touchpad môžete aj prostredníctvom BIOS. Tento spôsob ale nemusí fungovať vo všetkých notebookoch.

Ako prepnúť touchpad, ako zapnúť touchpad ASUS, ako ho vypnúť či nastaviť? Nad týmito otázkami sa už nemusíte trápiť, ani hľadať návod cez prehliadač na internete. Prezrite si klávesy na svojom notebooku alebo nastavte toto zariadenie vo Windowse.

Summary
Ako zapnúť či vypnúť touchpad na notebooku?
Article Name
Ako zapnúť či vypnúť touchpad na notebooku?
Description
Zapnúť či vypnúť touchpad? Pokiaľ viete ako na to nebude to pre vás žiaden problém. Ak ale neviete ako touchpad na notebooku vypnúť alebo zas zapnúť poradíme vám pár spôsobov ako na to.
Author
Publisher Name
„DownloadWik.com“
Ako napísať znak meny (euro, dolár)
Ako napísať znak copyright