Ako zapnúť Bluetooth na PC? NÁVOD

V súčasnosti má Bluetooth takmer každé zariadenie. Či už hovoríme o mobilných telefónoch, tabletoch alebo notebookoch nájdete ho všade. Vedieť ako zapnúť Bluetooth na počítači a nie len tam sa vám môže vždy zísť. Viete prečo?

 

Čo je Bluetooth

Bluetooth je jednoducho povedané bezdrôtové pripojenie pomocou ktorého môžete prenášať súbory z jedného zariadenia do druhého. Vďaka bezdrôtovému pripojeniu môžete pripojiť k počítaču aj rôzne zariadenie ako reproduktory, herné ovládače, inteligentné hodinky či slúchadlá.

V súčasnosti sa na prenos súborov z mobilného telefónu do počítača najviac využívajú rôzne cloudové úložiská. Pokiaľ ale nemáte práve pripojenie na Wi-Fi sieť prenos prostredníctvom tohto prepojenia príde vhod. Aby ste ale mohli súbory preniesť musíte mať tento nástroj zapnutý v oboch zariadeniach (v mobile aj v PC) a zariadenie spárované.

 

Ako zapnúť Bluetooth na PC

Zapnúť Bluetooth na Windows 10 je celkom jednoduché. Stačí otvoriť „Centrum akcií“, ktoré vyvoláte klávesovou skratkou Win + A. Tu nájdite ikonu Bluetooth. Stačí ju len zapnúť.

Zapnúť Bluetooth Windows 10 môžete aj prostredníctvom „Systémových nastavení“. Klávesová skratka Win + I vám ich otvorí. Prejdite do časti „Zariadenia“. Bluetooth je hneď prvý. Stačí ho len zapnúť.

Tento prenos je dosť náročný na energiu a batériu v zariadení môžete celkom rýchlo vybiť. Vypnúť Bluetooth na PC je rovnaké ako jeho zapnutie. Miesto zapnutia ho len vypnite.

Ako na PC zapnúť Bluetooth už viete. Teraz stačí zapnúť toto pripojenie aj na ďalšom zariadení a spárovať ich. Ak neviete ako spárovať Bluetooth stačí postupovať podľa  inštrukcií na zariadení. Najskôr si vyhľadajte zariadenie „Pridať Bluetooth zariadenia“. Zobrazí sa vám zoznam všetkých zariadení v dosahu so zapnutou funkciou. Vyberte to, s ktorým sa chcete spárovať a máte to. Teraz vám už v prenose súborov nič nebráni.

 

Ako zapnúť Bluetooth na notebooku

Ak rozmýšľate ako zapnúť Bluetooth na notebooku Windows 7 alebo Windows 10 nemusíte nič hľadať. Postup je rovnaký ako na počítači.

 

Ako zapnúť Bluetooth na klávesnici

Niektoré notebooky vám umožnia vypnúť alebo spustiť Bluetooth pomocou klávesy. Najčastejšie ide o jeden z klávesov Fn (F1 až F12) Prezrite si ikony, ktoré na nich sú. Jedným z nich môžete povoliť ale aj zakázať Bluetooth.

 

Ako zapnúť Bluetooth na Macu

Ak používate MacBook môžete aktivovať Bluetooth aj tu. Otvorte „Ovládacie centrum“ a kliknite na ikonu Bluetooth. Ak sa vám tu ikona nezobrazuje prejdite do ponuky Apple a „Predvoľby systému“. Tu kliknite na „Bluetooth“ a vyberte položku „Zobraziť Bluetooth“. Po tomto kroku by sa vám ikona mala zobraziť v Ovládacom centre.

V podstate je jedno či chcete zapnúť Bluetooth na notebooku Lenovo, Acer alebo na stolnom počítači. Postup je stále rovnaký. Dôležité je aby ste zariadenia správne spárovali. Pokojne sa môže stať, že mobilný telefón sa bude pripájať k tabletu miesto počítača, a vaše slúchadlá k notebooku miesto mobilu. Pri spárovaní dvoch zariadení je najlepšie ak ostatné zariadenia majú Bluetooth vypnutý.  

Summary
Ako zapnúť Bluetooth na PC? NÁVOD
Article Name
Ako zapnúť Bluetooth na PC? NÁVOD
Description
Bluetooth je nástroj, ktorý nájdete v každom zariadení. Počítače, notebooky, mobilné telefóny a množstvo ďalších zariadení tento nástroj má. Vedieť ako zapnúť Bluetooth v PC, NB alebo na hodinkách sa vám tak kedykoľvek zíde.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako zapnúť / vypnúť kameru na notebooku?
Ako zapnúť podsvietenie klávesnice na notebooku? NÁVOD