Najlepšie bezdrôtové slúchadlá 2022! Poradíme vám aké vybrať!

Počúvate hudbu alebo audioknihy? Ak áno isto vás napadlo kúpiť si bezdrôtové slúchadlá. V súčasnosti sa práve tento typ radí k najpoužívanejším a aj najžiadanejším slúchadlám na trhu. Keďže nemajú drôt a prepájajú sa so zariadením prostredníctvom bluetooth môžete natrafiť aj na výraz bluetooth slúchadlá.

Veľký výber kvalitných bezdrôtových slúchadiel môže pôsobiť pre neznalých trochu zmätočne. Existuje ale niekoľko spôsobov ako si vybrať tie najlepšie bezdrôtové slúchadlá.

Ako prvé vás isto napadne pozrieť si test bluetooth slúchadiel. Či si už porovnáte najlepšie bezdrôtové slúchadlá 2021 alebo 2020 môžete zistiť, že vám nevyhovujú. Testy bezdrôtových slúchadiel vás ale môžu naviesť na pár kúskov, nad ktorými začnete vážne rozmýšľať.

Výber môžete zúžiť ak si pozriete aké majú bezdrôtové slúchadlá recenzie. Nik vám o slúchadlách nepovie lepšie než ľudia, ktorí ich už majú a používajú.

Ako vybrať najlepšie bezdrôtové slúchadlá

Existuje niekoľko druhov bezdrôtových slúchadiel. Pred ich kúpou si dobre rozmyslite na čo ich chcete používať. Ako vybrať najlepšie  slúchadlá podľa použitia?

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá špunty (pecky) sa vkladajú priamo do uší. Sú malé, ľahké a môžete na nich upravovať hlasitosť, prijímať telefónny hovor či vybrať si, ktorú skladbu chcete počúvať. Najlepšie bezdrôtové slúchadlá do uši okrem toho majú aj celkom slušný dosah, takže nemusíte nosiť mobil vždy pri sebe. Pokojne ho môžete nechať aj v druhej izbe.

Ak hľadáte najlepšie bezdrôtové slúchadlá na šport môžete sa obzrieť po vyššie spomínanom type, ale pozor zamerajte sa na výraz „športové“. Najlepšie športové bluetooth slúchadlá sú lepšie tvarované, nevypadnú z ucha ani pri náročnejšom pohybe, sú odolné voči potu a vlhkosti.

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá cez hlavu (náhlavné) sú mohutnejším typom slúchadiel. Dávate si ich na hlavu a prekrývajú celú ušnicu. Aj napriek väčšej veľkosti sú ľahké a pohodlné a navyše, perfektne izolujú okolitý zvuk, vy počúvate len to, čo ide cez slúchadlá.

Podobný typ (náhlavné) nájdete ak budete hľadať najlepšie bezdrôtové herné slúchadlá. Na rozdiel od vyššie spomínaných ale obsahujú aj mikrofón, ktorý vám zabezpečí bezproblémovú in-game komunikáciu.

Takže ešte skôr ako si niektoré kúpite zamyslite sa na čo ich budete používať. Herné bezdrôtové (bluetooth) slúchadlá sú vhodné na hranie, bluetooth slúchadlá na behanie sú odlišné od najlepších slúchadiel na telefonovanie najlepšie bezdrôtové špuntové slúchadlá vám zas nedoprajú toľko pôžitku z hudby ako najlepšie bluetooth slúchadlá cez hlavu.

Sony True Wireless WF-1000XM4

Najnovšie, najobľúbenejšie a aj najlepšie bezdrôtové slúchadlá s mikrofónom od Sony perfektne zapadnú do uší. V balení nájdete až tri veľkosti nástavcov, takže si môžete vybrať ten, ktorý vám najlepšie sadne. Výhodou je funkcia rýchlonabíjania, kedy za 5 minút nabíjania získate 1 hodinu počúvania. Frekvenčný rozsah je od 20 do 40 000 Hz. Počúvanie zabezpečia až na 24 hodín aj s nabíjacím puzdrom. Ich nevýhodou je vyššia cena. Pokiaľ ale chcete najlepšie bezdrôtové slúchadlá od Sony lepšie nenájdete.

Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2

Test True Wireless slúchadiel zaradil medzi najlepšie  bluetooth slúchadlá do uši aj tento typ, aj keď ide o najlepšie Wireles slúchadlá minulého roka. Nejde síce o lacný typ ale je podstatne lacnejší než vyššie spomínané slúchadlá. Vynikajú skvelým zvukom, ktorý je vhodný pre obrovské spektrum žánrov (frekvenčný rozsah od 5 do 21 000 Hz). Na jedno nabitie môžete počúvať hudbu až 28 hodín. Aj keď nejde o top bezdrôtové slúchadlá na šport  sú odolné voči vlhkosti ako pot alebo mierny dážď.

Apple AirPods Pro 2021

Ak hľadáte najlepšie bezdrôtové či bluetooth slúchadlá pre iPhone siahnite po týchto. Perfektne izolujú okolitý zvuk ale zároveň v nich nájdete aj funkciu priepustnosti, ktorú ak aktivujete (dotykom) budete okolitý zvuk počuť. Na jedno nabitie vydržia 4,5 hodiny, s nabíjacím puzdrom ich môžete používať až 24 hodín. Tieto ikonické slúchadlá sa prispôsobia tvaru ucha a perfektne vám sadnú. Recenzie slúchadiel radia tento typ stále k najlepším bezdrôtovým slúchadlám pre iPhone.

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic

Tieto najlepšie bezdrôtové slúchadlá Xiaomi vás nebudú stáť veľa. Môžete po nich siahnuť ak hľadáte najlepšie slúchadlá okolo 20 euro. Nabité slúchadlá vydržia až 5 hodín ak ale využijete aj nabíjacie puzdro môžete sa tešiť až na 20 hodín počúvania hudby. Jedným ťuknutím môžete prijímať hovory, alebo aktivovať hlasového asistenta.

Beats PowerBeats Pro

Tento typ slúchadiel je vhodný pre všetkých športovcov. Ak hľadáte najlepšie bezdrôtové slúchadlá na behanie vonku lepšie nenájdete. Sú odolné voči prachu, potu a dažďu, rýchlo sa nabíjajú a pri plnom nabití vydržia až 9 hodín. Nechýba v nich funkcia rýchlonabíjanie, kedy stačí 5 minút nabíjania a môžete slúchadlá používať ďalšiu 1,5 hodinu. Hudba v slúchadlách sa spustí hneď ako si ich nasadíte do uší. Aj keď perfektne držia v ušiach obsahujú ešte držiaky za uši.

Vybrať vhodné bezdrôtové slúchadlá nemusí byť veľký problém. Testy slúchadiel či recenzie na bluetooth slúchadlá vám môžu napovedať, ktoré sú tie najlepšie. Na počúvanie hudby v autobuse či počúvanie audiokníh nepotrebujete tie najdrahšie slúchadlá. Dobré bezdrôtové slúchadlá vás nemusia stáť stovky euro. Aké bezdrôtové slúchadlá sú pre vás najlepšie viete len vy. Vyberajte si podľa toho na čo a kedy ich budete najviac používať.

Summary
Najlepšie bezdrôtové slúchadlá 2022! Poradíme vám aké vybrať!
Article Name
Najlepšie bezdrôtové slúchadlá 2022! Poradíme vám aké vybrať!
Description
Športové, herné alebo len klasické bezdrôtové slúchadlá sú v súčasnosti najžiadanejšími. Žiadne káble a jednoduché ovládanie slúchadiel – aj také sú bezdrôtové slúchadlá. Poradíme vám ako vybrať najlepšie bezdrôtové slúchadlá.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako zablokovať telefónne číslo? NÁVOD!
Ako vypnúť aktualizácie Windows? NÁVOD