Ako vytvoriť skupinu na Messengeri? NÁVOD

Messenger je program, ktorý využívajú milióny ľudí z celého sveta na písanie správ, zdieľanie fotiek alebo videí. Aj keď sa Messenger často spája so sociálnou sieťou Facebook existuje aj aplikácia, ktorú môžete používať aj v prípade, že na FB nemáte vytvorený účet. Ak túto komunikačnú aplikáciu používate aj vy istotne oceníte možnosť vytvoriť skupinu na Messengeri. Vďaka tomu môžete vytvoriť skupinovú konverzáciu na Messengeri.

Chcete nájsť skupinový chat, kde by ste sa mohli porozprávať s viacerými známymi naraz, zdieľať fotky z dovolenky alebo videá? Nemusíte hľadať, pokiaľ používate Messenger môžete si skupinu vytvoriť.

 

Ako vytvoriť skupinu na Messengeri

Možnosť vytvoriť Messenger skupiny je jednou z najužitočnejších funkcií tohto programu alebo aplikácie. Pokiaľ nemáte účet na Facebooku musíte si stiahnuť program Messenger do počítača alebo do mobilného telefónu.

 

Skupina na Messengeri – PC

V pravom hornom rohu uvidíte ikonu pre napísanie správy „Napísať správu“. Následne sa vám otvorí okno, do ktorého môžete napísať správu. V hornej časti je pole „Komu“. Do tohto okienka napíšte mená ľudí, s ktorými chcete vytvoriť skupinu. Teraz už len stačí napísať správu a poslať ju. Správa sa zobrazí naraz v Messengeri všetkých, ktorých ste zahrnuli do Messenger skupiny. Skupina sa vytvorí automaticky.

Rovnakým spôsobom vytvoríte skupinu aj priamo na Facebooku. Skupina sa automaticky vytvorí keď rozpošlete správu všetkým jej členom.

 

Skupina na Messengeri – mobilný telefón

Messenger skupina sa dá vytvoriť rovnakým spôsobom aj v aplikácii na mobilnom telefóne. Kliknite na ikonu, ktorú používate ak chcete poslať správu. Z ponuky vyberte možnosť „Vytvoriť novú skupinu“.

V aplikácii môžete skupinu pomenovať. Ak sa vám názov nebude po čase páčiť môžete ju premenovať. Zmeniť názov skupiny na Messengeri môžete jednoducho. Stačí otvoriť skupinu a kliknúť na jej názov.  Zobrazí sa vám menu s nastaveniami, kde môžete pokojne zmeniť názov skupiny a kadečo iné.  

Ten, kto skupinu vytvorí je správcom skupiny Messenger. Je jedno či bola založená na počítači, v mobilnej aplikácii alebo na FB. V nastaveniach môžete nie len meniť názov skupiny, ale aj prijímať ďalších členov, urobiť niekoho administrátorom alebo niektorých členov vylúčiť zo skupiny. Ak chcete odobrať člena zo skupiny na Messengeri v nastaveniach si musíte najskôr „Zobraziť členov skupiny“, vybrať konkrétny kontakt a kliknúť na tri bodky, ktoré sú pri ňom. Z ponuky, ktorá sa vám zobrazí môžete vybrať čo sa má s kontaktom v skupine urobiť.

 

Ako odísť zo skupiny na Messengeri?

Ak chcete opustiť skupinu Messenger odísť môžete tak urobiť celkom jednoducho. Otvorte skupinu a kliknite na tri bodky. Z ponuky vyberte „Opustiť skupinu“ a následne „Opustiť konverzáciu“. Zo skupiny ale nemusíte hneď odchádzať. Ak viete ako ignorovať skupinu Messengeru nemusíte z nej odchádzať. Kliknite pravým tlačidlom myši na skupinu, ktorú chcete ignorovať a kliknite na „Ignorovať správy“.

Ako na Messengeri urobiť skupinu už viete. Viete ale ako nájsť skupinu na Messengeri? Nazrite do kontaktov. Mali by ste tam skupinu mať.

Ako zistím, že ma niekto ignoruje na Messengeri? Aplikácia a ani počítačový program vám neprezradí či vás niekto ignoruje. Môžete to ale odhadnúť podľa ikon, ktoré sa zobrazujú vedľa správ. Pokiaľ je vaša odoslaná správa dlhšiu dobu evidovaná ako neprečítaná, a je tomu tak aj pri druhej a tretej správe s najväčšou pravdepodobnosťou vás osoba ignoruje. Dobré ale je aj zistiť kedy bola naposledy osoba prihlásená na svojom účte. Ak tam dlhší čas nebola nemohla si vaše správy prečítať.

Summary
Ako vytvoriť skupinu na Messengeri? NÁVOD
Article Name
Ako vytvoriť skupinu na Messengeri? NÁVOD
Description
Ak používate komunikačné aplikácie isto vás zaujíma ako sa v nich dajú vytvoriť skupiny. Poradíme vám ako vytvoriť skupinu na Messengeri, ktorý patrí k najpoužívanejším aplikáciám na zdieľanie fotiek, videí a správ na svete.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako ZALOŽIŤ SKUPINU na Facebooku? NÁVOD
Ako zmeniť veľkosť obrázku či fotky? NÁVOD