Ako vložiť do Excelu zaškrtávacie políčko? NÁVOD

Pri práci s tabuľkami sa môžete stretnúť so zaškrtávacím políčkom. V tabuľkách sa tento typ políčok nachádza pomerne často. Ak ste sa s ním stretli viete, že ide o jeden z ovládacích prvkov formulára, ktorý poskytuje viaceré možnosti. Excel zaškrtávacie políčko vám umožní ponúknuť vo formulári rôzne možnosti. Ak potrebujete vložiť napríklad Excel zaškrtávacie pole ANO/NIE a neviete ako na to poradíme vám.

 

Zaškrtávacie políčko Excel

Ako urobiť v Excely políčko áno nie? Ak chcete vložiť do programu Excel zaškrtávacie pole budete na to potrebovať kartu Vývojár. Nájdete ju v položke Súbor – Možnosti. Z ponuky vyberte možnosť Prispôsobiť pás s nástrojmi a zaškrtnite políčko Vývojár.

Ak to máte nebude pre vás problém vložiť zaškrtávacie políčko do Excelu. Kliknite na kartu Vývojár a v položke Vložiť kliknite na Ovládacie prvky formulára. Tu vyberte položku .

Je jedno či chcete vytvoriť zaškrtávacie políčko v Excel 2007 alebo rozmýšľate ako na zaškrtávacie políčko Excel 2016. Vždy si potrebujete otvoriť kartu Vývojár.

Excel checkbox in cell – vložiť zaškrtávacie políčko do dokumentu je už pomerne jednoduché. Otvorte kartu Vývojár – Vložiť. Z ponuky Ovládacie prvky formulára kliknite na ikonu zaškrtávacieho políčka a následne kliknite na tabuľku do ktorej chcete políčko vložiť.

 

Checkbox Excel

Možno ste sa už stretli s pojmom checkbox a naskytla sa otázka čo je to Check box? Checkbox je zaškrtávacie políčko, ktoré si môžete v prípade potreby upraviť.

Kliknite pravým tlačidlom myši na políčko a vyberte možnosť Format Control (Upraviť text). Teraz môžete zmeniť farbu, veľkosť a aj text začiarkavacieho políčka. Takže už nemusíte ani rozmýšľať ako v Excel zväčšiť zaškrtávacie políčko.

Kde nájdem v Excely fajku? Fajku Excel nájdete v položke Ovládacie prvky formulára, ktorá je v karte Vývojár. Kliknutím na ňu môžete napísať fajku bez numerickej klávesnice R

Ako vložiť zaškrtávacie pole do Excelu už viete. Rovnako jednoducho môžete vložiť aj zaškrtávacie pole do Wordu.

Summary
Ako vložiť do Excelu zaškrtávacie políčko? NÁVOD
Article Name
Ako vložiť do Excelu zaškrtávacie políčko? NÁVOD
Description
Neviete ako vložiť do Excelu zaškrtávacie políčko? Poradíme vám ako na to a nie len to. Vieme aj kde nájdete v Excely fajku a ako na checkbox.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako písať písaným písmom vo Worde? NÁVOD
Najpoužívanejšie KLÁVESOVÉ SKRATKY vo WORDE! Ako ich nastaviť?