Ako vložiť do Wordu zaškrtávacie políčko? NÁVOD

Ak pri písaní v textovom editore Word potrebujete vložiť zaškrtávacie políčko. Možno ste sa s ním už stretli aj na internete. Napríklad keď si chcete objednať izbu na hotely a máte zaškrtnúť či izbu chcete alebo nie, prípadne či chcete aj odvoz z letiska na hotel atď. Používate ho v prípade ak chcete čitateľom dovoliť výber áno/nie.

 

Zaškrtávacie políčko Word

Zaškrtávacie pole Word môžete napísať ak viete ako na to. Vloženie zaškrtávacieho políčka môžete urobiť viacerými spôsobmi. Poradíme vám ako na to.

Word zaškrtávacie políčko môžete vložiť prostredníctvom položky „Symbol“. V časti „Vložiť“ kliknite na „Symbol – Ďalšie symboly“. V tabuľke, ktorá sa vám otvorí kliknite na položku „Písmo“ a vyberte typ „Wingdings 2“. Teraz si vyberte jeden zo symbolov pre zaškrtávacie políčko (Q, R, alebo T) a kliknite na „Vložiť“. Na mieste kde máte umiestnený kurzor sa zobrazí krížik v štvorčeku Word.

Zaškrtávacie pole Word môžete vložiť aj prostredníctvom funkcie „Odrážky“, ktorú nájdete v časti „Domov“. Otvorte časť Odrážky a kliknite na „Definovať novú odrážku“. V okne, ktoré sa otvorí prejdite do časti „Symbol“ a v okne Písmo vyberte „Wingdings 2“. Teraz vyberte jedno so symbolov zaškrtávacieho poľa a kliknite na „OK“. Označenie krížikom vo Worde tak môžete kedykoľvek použiť.

 

Ovládací prvok Word – zaškrtávacie políčko

Ako urobiť checkbox? Chcete vedieť čo je Check Box? Zaškrtávacie pole, ktorým dávate čitateľom možnosť výberu. V podstate to je funkčné zaškrtávacie políčko. Vložiť ovládací prvok do Wordu nie je náročné. V dokumente prejdite do položky „Súbor“ a kliknite na „Možnosti“. Z ponuky vyberte „Prispôsobiť pás s nástrojmi“. V časti „Hlavné karty“ (nachádza sa v ľavej časti okna) nájdite „Vývojár“ a zaškrtnite toto políčko. Kliknite na „OK“. Ak ste urobili všetko správne zobrazí sa vám vo Worde nová položka „Vývojár“ (v hornej lište pri Súbor, Domov, Vložiť, Referencie,…). V tejto časti v položke ovládací prvok Word nájdite symbol pre zaškrtávacie pole. Do dokumentu ho vložíte jednoduchým kliknutím na symbol. Zaškrtnutie tohto políčka sa prejaví krížikom v prázdnom okne. Ak vám príde dokument s takýmto políčkom nemusíte dlho rozmýšľať ako zaškrtnúť políčko vo Worde. Jednoducho naň kliknite.

Keď už viete ako vložiť do Wordu zaškrtávacie políčko nič vám nebráni v tom urobiť vo Worde checklist. Podobným spôsobom môžete vložiť zaškrtávacie políčko do Excelu.

Summary
Ako vložiť do Wordu zaškrtávacie políčko? NÁVOD
Article Name
Ako vložiť do Wordu zaškrtávacie políčko? NÁVOD
Description
Zaškrtávacie políčko môžete vložiť aj do dokumentu, ktorý píšete vo Worde. Existuje viacero spôsobov ako zaškrtávacie pole do dokumentu vložiť. Poradíme vám ako na to. A viete ako vložiť zaškrtávacie pole do Excelu?
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako sa vrátiť z Windows 11 na Windows 10? NÁVOD
Ako POSIELAŤ VEĽKÉ SÚBORY? NÁVOD