Ako STIAHNUŤ VIDEO z FACEBOOKU?

Facebook je jednou z najobľúbenejších a najpoužívanejších sociálnych sietí na internete. Na svete asi neexistuje človek, ktorý by o nej aspoň nepočul. Chatovanie, Messenger, zdieľanie či lajkovanie,…. každý vie o čom je reč. Neraz sa na tejto sieti objaví video, ktoré si chcete uložiť, alebo nemáte čas si ho pozrieť, ale chcete ho vidieť. Jediným riešením je stiahnutie videa z Facebooku. Otázkou teda zostáva ako stiahnuť video z Facebooku a uložiť ho do počítača.  

Sťahovanie videa z Facebooku

Vložiť video na Facebook vie každý, nie každý ale vie ako stiahnuť video z Facebooku do PC. Nech už je dôvod na stiahnutie videa akýkoľvek môžete tak urobiť viacerými spôsobmi – online, prostredníctvom ďalších stránok, alebo prostredníctvom programu (doplnku), ktorý si stiahnete.  

Sťahovanie z Facebooku

Stiahnutie videa z Facebooku online

Stiahnutie videa z Facebooku online  nie je nijako náročné. Otvorte video, ktoré chcete stiahnuť a kliknite na ikonu troch bodiek (nájdete ich v ľavom dolnom rohu). Zobrazia sa vám možnosti. Vyberte z nich možnosť „ kopírovať odkaz“.  Následne prejdite napríklad na stránku fbdown.net a vložte tam skopírovaný odkaz. Kliknite na „stiahnuť“. Vyberte si v akej kvalite sa má stiahnuť video z Facebooku  (normálna, HD). Hneď potom sa video stiahne. Kliknite naň a keď sa otvorí  kliknite pravým tlačidlom myši. Zo zobrazených možností vyberte možnosť „uložiť video ako…“. Zadajte názov videa a uložte ho tam, kde ho chcete mať uložené v PC. Teraz máte zodpovedanú aj otázku „ako uložiť video z facebooku?“ Podobných „preberačov Facebook videí“ nájdete na internete viacero. Všetky fungujú v podstate rovnako – vložte do nich skopírovaný odkaz videa na Facebooku.  Sťahovanie videí z Facebooku je vďaka nim jednoduché a rýchle. Používanie tejto služby ponúkajú webové stránky zadarmo a väčšina z nich nevyžaduje ani žiadne prihlasovanie sa či registráciu do softvéru.  

Ako stiahnuť video z Facebooku

Ďalšou možnosťou ako stiahnuť video z FB je pomocou programu. Tieto programy vám umožnia nie len uloženie videa zo sociálnej siete Facebooku, ale aj z YouTube, Instagramu, Vimea, Twiteru a ďalších sietí. Záleží to ale od konkrétneho programu, ktorý si stiahnete. Tieto softvéry si môžete stiahnuť zadarmo a je len na vašom rozhodnutí akému dáte prednosť.  

Ako stiahnuť video z Messengeru

Prišlo vám zaujímavé video v Messengeri? Kým v minulosti Facebook umožňoval videá sťahovať teraz sa snaží udržať vás čo najdlhšie na sieti a túto možnosť jednoducho zrušil. Video si ale môžete stiahnuť podobne ako z nástenky FB (ako bolo popísané vyššie). Kliknite na ikonu troch bodiek, skopírujte adresu, ktorú vložíte do „preberača“ FB videí (downloader).  

Facebook mobilná verzia – sťahovanie videí

Väčšina z nás má Facebook v mobilných telefónoch. Ak ste ponuku stiahnuť Facebook do mobilu využili aj vy určite rozmýšľate nad tým ako stiahnuť video z Facebooku v mobile. Ani tento spôsob sťahovania videa nie je nijako náročný. Potrebujete k nemu ale aplikáciu, pomocou ktorej si môžete stiahnuť video z Facebooku do mobilu. Pre mobilný telefón s Androidom je dobrou aplikáciou Video Downloader for Facebook. Stačí si ju stiahnuť, otvoriť, prihlásiť sa do Facebooku a otvoriť video, ktoré chcete stiahnuť. Po chvíli sa vám zobrazí ponuka na stiahnutie videa. Stačí na ňu kliknúť a máte to. Ak používate iPhone navštívte obchod App Store. Nájdete v ňom aplikácie, ktoré vám sťahovanie videí z FB umožnia – napríklad aplikácia Video Saver. Do tejto aplikácie jednoducho skopírujete adresu videa a stiahnete. V oboch prípadoch ( pri androide aj iPhone)  môžete tiež využiť webové stránky, ktoré vám umožnia stiahnutie videa z Facebooku online. Nemusíte si sťahovať žiadne aplikácie či doplnky a aj napriek tomu budete vedieť ako uložiť video z FB do mobilu. Je mnoho spôsobov ako stiahnuť video z Facebooku a je len na vás, ktorý z nich využijete. Aj keď samotná sociálna sieť už sťahovanie nepodporuje môžete tak urobiť prostredníctvom množstva programov, aplikácií či online pomocou webových stránok.

Ako si stiahnem video z FB? ✅

Video z Facebooku môžete stiahnuť dvoma spôsobmi. Môžete na to využiť webstránky (konkrétna stránka je spomínaná aj v článku) alebo pomocou niektorých programov. Verzie programov na sťahovanie videa z FB si vyberajte podľa operačného systému počítača.

Môžem si stiahnuť video z FB aj do mobilu? 📱

Video si môžete stiahnuť aj priamo do mobilného telefónu. Potrebujete na to ale aplikáciu, ktorá je kompatibilná s vašim mobilným telefónom. Na stiahnutie videa môžete využiť aj webové stránky. Ak ste si stiahli video do počítača môžete ho následne presunúť aj do mobilného telefónu.

Musím byť prihlásený na FB ak si chcem stiahnuť video? 🎥

Áno, ak si chcete stiahnuť video z FB musíte byť prihlásení na svojom účte FB. Rovnako to platí aj pri sťahovaní fotiek a obrázkov. Aplikácie a aj webové stránky na sťahovanie videí z FB fungujú len ak ste na Facebooku prihlásení.

Prišlo mi video na Messenger. Ako si stiahnem video z Messengeru? 👍

Video z Messengeru si stiahnete rovnako ako z FB. Otvorte Messenger, prehrajte video a kliknite na "tri bodky" . Skopírujte adresu videa, vložte ju na webovú stránku, ktorá vám umožní stiahnutie videa a vyberte priečinok v počítači kde sa má uložiť.

Summary
Ako stiahnuť video z Facebooku
Article Name
Ako stiahnuť video z Facebooku
Description
Stiahnuť video z Facebooku môžete viacerými spôsobmi - online alebo prostredníctvom niektorých programov. Takže ak neviete ako stiahnuť video z FB prečítajte si tento článok.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
ÚPRAVA PDF - Ako to urobiť?
Ako OTOČIŤ VIDEO?