Ako správne nastaviť 2 monitory? NÁVOD

Ak pracujete na počítači istotne ste niekedy rozmýšľali nad tým, že máte malú pracovnú plochu. Stačí ak máte otvorených pár okien a už na nej nemáte miesto. Zväčšiť ju nie je problém. Stačí ak pripojíte ďalší monitor. V tomto článku vám poradíme ako nastaviť 2 monitory. Či už potrebujete nastaviť dva monitory Windows 11 alebo Windows 10 povieme vám ako na to.

 

Nastavenie monitorov

Ak máte ďalší monitor môžete pracovnú plochu počítača rozšíriť aj na ňu. Istotne vás v tomto momente napadne otázka „ako pripojiť druhý monitor?“ Druhý monitor pripojíte jednoducho káblom. Zapojte ho najprv do elektrickej zásuvky a následne prepojte monitor s počítačom pomocou kábla pre obraz (nájdite voľný port v PC a pripojte k naň druhý monitor). Prepojenie dvoch monitorov medzi sebou je prvým krokom v rozšírení pracovnej plochy.

Nastavenie dvoch monitorov teraz už je jednoduché. Všetko vykonáte už v počítači v časti „Nastavenia“. Ako nastaviť dva monitory Windows 10? V časti „Nastavenia“ prejdite do „Systém“ a „Obrazovka“. Automaticky by sa vám mala zobraziť aj druhá obrazovka. Ak nie kliknite na „Viac obrazoviek“ a kliknite na položku „Zistiť“.

Z ponuky, ktorá sa vám následne otvorí si môžete vybrať ako sa majú obrazovky usporiadať. Ak chcete rozdeliť monitor na dve obrazovky (rozšíriť pracovnú plochu) kliknite na políčko „Rozšíriť obrazovku“.

 

Ako nastaviť 2 monitory

Nastavenie viacerých monitorov nie je ťažké. Ak chcete môžete si ich rozlíšenie zmeniť. Lepšie ale je ak si rozloženie monitorov necháte tak ako ich máte rozložené fyzicky. V opačnom prípade môžete mať problém pri posúvaní myšou.

Pokiaľ máte prepojených viac obrazoviek a chcete vedieť či ich máte správne rozložené prejdite po nich myšou a uistite sa, že ich rozloženie v počítači je rovnaké ako fyzické usporiadanie.

Nezabúdajte na hlavný monitor. To je monitor, kde sa nachádza tlačidlo „Štart“. Ako nastaviť hlavný monitor? Ak sa vám zobrazila ponuka „Nastaviť túto obrazovku ako hlavnú“ môžete si hlavnú obrazovku vybrať. Pokiaľ sa vám ponuka nezobrazila je to znamenie, že aktuálny monitor je hlavným.

Ako nastaviť druhú obrazovku ako hlavnú? Stačí ak potvrdíte ponuku, ktorá sa vám zobrazí „Nastaviť túto obrazovku ako hlavnú“.

Prepínanie medzi monitormi klávesovou skratkou vám uľahčí prácu na počítači. Stačí stačiť kláves Win a kliknúť na kláves s písmenom P.

Prejazd myšou na druhý monitor je ľahký. Ak máte povolený režim bez okrajov budú sa dve obrazovky monitora správať ako jedna veľká plocha a vy môžete klikať na aplikácie na oboch obrazovkách.

Nastavenie dvoch obrazoviek nie je ťažké a ani náročné. Zaberie vám to naozaj len chvíľku. Vďaka tomu ale bude práca na počítači efektívnejšia. Zväčšenie pracovnej plochy počítača na dva monitory sa vo veľkom využíva aj pri hraní hier.

 

Ako rozdeliť obrazovku na dve časti

Ako nastaviť 2 monitory už viete. Čo ale robiť ak chcete mať dve okná na obrazovke? Využite na to funkciu prichytenia. Nájdete ju v pravom hornom rohu, hneď vedľa ikony na minimalizovanie okna. Vybrať si môžete z rôznych dopredu určených rozložení.

Summary
Ako správne nastaviť dva monitory? NÁVOD
Article Name
Ako správne nastaviť dva monitory? NÁVOD
Description
Rozmýšľate ako zväčšiť pracovnú plochu počítača? Stačí ak viete ako nastaviť 2 monitory. Poradíme vám ako monitory prepojiť, ako nastaviť hlavný monitor ale aj ako nastaviť dve okná na jednom monitore.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako vytvoriť QR kód? NÁVOD
Ako zapnúť / vypnúť ANONYMNÝ REŽIM v PREHLIADAČI? Návod