Ako NAPÍSAŤ ZNAK AND/AMPERSAND? (klávesová SKRATKA)

Pri písaní dokumentov na počítači sa neraz stretnete s rôznymi znakmi. Jedným z nich je aj znak AND alebo ampersand. Ako napísať and v dokumente? Kde sa symbol & na klávesnici nachádza, prípadne ako ho do dokumentu dostať? Ako sa píše & rukou vieme asi všetci, ale viete kde je znak pre and na klávesnici?

Existuje niekoľko spôsobov ako napísať & alias ampersand. Pre ktorý z nich sa rozhodnete záleží od vás a toho akú klávesnicu práve používate. Ak používate operačný systém Windows, nájdete v ňom aj program, v ktorom je množstvo znakov a medzi nimi aj and symbol.

 

Znak and

And alebo ampersand sú pojmy pre jeden symbol „&“. V slovenskom jazyku ním môžeme nahradiť spojku „a“ alebo anglické a. V tomto prípade sa z písmena „a“ stáva symbol and. Bežne sa používa v literatúre ale nájdete ho aj v programovacích jazykoch. Nech už je použitie tohto symbolu akékoľvek je dobré vedieť ako ho napísať na klávesnici.

Kde sa písmeno „a“ na klávesnici nachádza viete, Nie vždy ale toto písmenko dokáže nahradiť znamienko and (&).

 

And na klávesnici

Aj keď to tak nemusí vyzerať and na klávesnici nájdete. Záleží to od toho akú klávesnicu máte zapnutú. Ak máte zapnutú anglickú klávesnicu nachádza sa pri číslici 7. Skratka and sa píše stlačením Shift + 7. Používajte pri tom klávesnicu, ktorú máte hore, nie numerickú.  

Pokiaľ ale používate slovenskú a nechce sa vám pre jeden and znak prepínať klávesnicu môžete ho napísať inými spôsobmi. Znak and na klávesnici isto vidíte a môžete ho teda aj napísať.

 

& na klávesnici

Ak používate slovenskú klávesnicu napísať and symbol nemusí byť problém.  Vedľa klávesy Z/Y máte klávesu so štyrmi symbolmi. Stačí ju len stlačiť a značka and sa zobrazí na monitore.

 

Ampresand skratka

Pri klávesových skratkách sa používajú tri klávesy (Shift, Alt alebo AltGr). Ak chcete vedieť ako sa píše and stačí vedieť, ktorú z nich stlačiť v kombinácii s ďalšou klávesov. Klávesová skratka and je aj ak stlačíte klávesy AltGr + C.

Pokiaľ dávate prednosť ASCII anglické and napíšete stlačením Alt + 38.

 

Program na písanie znakov

Ak sa vám nedarí nájsť a napísať and na klávesnici môžete na to použiť program Mapa znakov. Ak používate operačný systém Windows nájdete ho v systéme. Do vyhľadávacieho poľa napíšte výraz „Mapa znakov“ a túto aplikáciu otvorte. Vyhľadajte ampersand a kliknite na „vybrať“. Teraz znak skopírujte a vložte do dokumentu.

Ako napísať a? Ak potrebujete toto písmeno napísať ako symbol dá sa to. Môžete nájsť znak a na klávesnici, vybrať ho z Mapy znakov, alebo použiť klávesovú skratku. Je jedno či chcete použiť americké a, anglické a alebo klasické and, znak napíšete rýchlo ak viete kde ho hľadať, alebo ktoré klávesy stlačiť.

Summary
Ako napísať znak and/ampersand?
Article Name
Ako napísať znak and/ampersand?
Description
Ako napísať znak and? Existuje niekoľko spôsobov ako tento a aj ďalšie znaky napísať. And, ampersand alebo znak a sa dá napísať rôzne. Vyberte si ten najlepší spôsob a nezdržujte sa zbytočne pri písaní hľadaním ako na to.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako NAPÍSAŤ ÚVODZOVKY DOLE/HORE NA KLÁVESNICI? (klávesová SKRATKA)
HISTÓRIA VYHĽADÁVANIA: Ako VYMAZAŤ HISTÓRIU VYHĽADÁVANIA