Ako spárovať Apple Watch s mobilom? NÁVOD

Dostali ste hodinky Apple Watch a chcete vedieť ako ich spárovať s vašim mobilným telefónom? V tomto článku sa dozviete ako spárovať hodinky s iPhone, s Androidom, ako zrušiť spárovanie Apple Watch a aj prečo Apple Watch nejdú spárovať.

 

Ako spárovať Apple Watch

Ako spárovať Apple Watch s iPhone

Rozmýšľate ako spárovať Apple Watch s mobilom? Ak máte Apple Watch so systémom watchOS 9 môžete ich spárovať len s iPhone 8 alebo novším so systémom iOS 16 a novším. Ak majú hodinky starší systém môžete ich spárovať aj so starším iPhone. Rovnakým spôsobom môžete prepojiť Apple Watch s iPadom.

Pripevnite si hodinky na zápästie a podržte bočné tlačidlo kým sa nezobrazí logo Apple. Svoj iPhone umiestnite blízko hodiniek a chvíľu počkajte. Hneď ako sa na telefóne zobrazí obrazovka párovania kliknite na „Pokračovať“. Pripojiť Apple Watch k telefónu môžete aj prostredníctvom aplikácie Apple Watch. Otvorte ju a kliknite na „Spárovať nové hodinky“. Teraz kliknite na „Nastaviť pre seba“ a po zobrazení oznamu umiestnite telefón tak aby sa objavil v hľadáčiku aplikácie. Po spárovaní kliknite na „Nastaviť Apple Watch“ a postupujte podľa pokynov (v telefóne aj na hodinkách).

Či už chcete spárovať Apple Watch 3 s iPhone 6 alebo iné postup je stále rovnaký.

 

Ako spárovať Apple Watch ručne

Ak sa spárovanie hodiniek nespustilo kliknite na položku „Spárovať Apple Watch manuálne“. Hneď ako klepnete na túto možnosť postupujte podľa pokynov ďalej.

 

Ako spárovať Apple Watch s novým telefónom

Spárovať Apple Watch s novým iPhone nie je ťažké a nemusíte si preto ani kupovať nové hodinky. V prvom rade by ste mali vedieť ako odpojiť Apple Watch od iPhone (starého telefónu). Otvorte app Apple Watch a kliknite na „Moje hodinky“. Postupne kliknite na všetky hodinky, ktoré sa v aplikácii hore zobrazia a kliknite na „i“. vedľa hodiniek, ktoré chcete zrušiť. Posledným krokom je ťuknutie na „Zrušiť párovanie Apple Watch“.  Teraz môžete spárovať Apple Watch s iným iPhonom. Ak si chcete preniesť aj dáta je dobré si ich ešte v starom telefóne zálohovať v iCloude.

Ako spárovať Apple Watch s Androidom? Nedá sa to. Spôsob ako  prepojiť Apple Watch s Androidom neexistuje.

Ak hodinky nefungujú môžete ich reštartovať. Ako reštartovať hodinky Apple Watch? Podržte tlačidlo na boku kým sa nezobrazí posuvník, následne kliknite na symbol pre vypnutie a posuvník potiahnite doprava.

Ak na hodinky nedostávate správy alebo upozornenia asi nebudú prepojené s telefónom. V tomto prípade sa pokúste znovu pripojiť Apple Watch. Často stačí položiť telefón a hodinky blízko seba. Ak by to nepomohlo uistite sa, že je vypnutý režim lietadlo a či je zapnuté Wi-Fi a Bluetooth. Na koniec reštartujte hodinka aj telefón.

V prípade, že nič z toho nefunguje mali by ste znovu spárovať Apple Watch s iPhonom. Najskôr zrušte spárovanie a potom ich spárujte odznova.

Ako pripojiť slúchatká k Apple Watch? Na hodinkách kliknite na „Nastavenia“ a „Bluetooth“. Hodinky nájdu všetky zariadenia Bluetooth, vyberte to, ktoré potrebujete. Môže sa objaviť výzva na zadanie PIN kódu alebo hesla. Týmto spôsobom môžete pripojiť Apple Watch s AirPods alebo pripojiť hrudný pás k Apple Watch.

Summary
Ako spárovať Apple Watch s mobilom? NÁVOD
Article Name
Ako spárovať Apple Watch s mobilom? NÁVOD
Description
Ako spárovať Apple Watch s mobilným telefónom? Poradíme vám nie len ako spárovať hodinky s iPhone ale aj ako odpojiť Apple Watch od iPhone či ako ich reštartovať. A viete či a ako spárovať Apple Watch s Androidom?
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Najlepšie aplikácie pre nepočujúcich a nedoslýchavých
Ako spárovať bezdrôtové slúchadlá AirPods? NÁVOD