Ako POSIELAŤ VEĽKÉ SÚBORY? NÁVOD

Posielanie súborov je jednoduché. Či už posielate dokumenty, videá alebo fotky z dovolenky môžete ich posielať prostredníctvom e-mailov ako prílohu alebo komunikačných aplikácií. Často ale môžete natrafiť na problém, ktorý sa týka veľkosti súboru. Ako posielať veľké súbory? Posielanie súborov cez internet je bežné ale ak ich posielate napríklad cez gmail natrafíte na isté obmedzenie. Nemôžete poslať súbor väčší ako 25 MB. Ak je príloha väčšia dostanete upozornenie. Ako na posielanie veľkých súborov?

 

Posielanie veľkých súborov

Rozmýšľate aký veľký súbor je možné poslať emailom? Je to len 25 MB. Súbor fotiek alebo video cez email nepošlete.  Posielanie väčších súborov je možné viacerými spôsobmi. Ten najjednoduchší je nahrať ich do online úložiska.

 

Disk Google (Google Drive)

Zdieľanie súborov cez internet je veľmi obľúbenou formou ako posielať veľké súbory cez internet. Používanie tohto úložiska je veľmi jednoduché. Keďže tam máte až 15 GB môžete tam uložiť väčšie súbory a tie následne zdieľať. Osoba, ktorej chcete poslať väčšie súbory si tak môže súbor stiahnuť.

Ak posielate súbor gmailom a je veľký automaticky sa vám zobrazí informácia v zmysle, že veľké súbory musia byť zdieľané prostredníctvom Google Drive. Stačí len kliknúť na „OK“ a môžete začať súbor nahrávať na úložisko. Príjemca dostane odkaz, na ktorom si môže súbor stiahnuť. Ide v podstate o zdieľanie súborov cez odkaz.

 

OneDrive

Aký veľký súbor môžem posleť emialom Outloock? Využite na to inú úschovňu zadarmo. Ďalšie cloudové úložisko pomocou, ktorého môžete zdieľať veľké súbory. Posielanie veľkých súborov zdarma je tu rovnako jednoduché ako v Google Drive. K dispozícii máte až 5GB a môžete dokonca stiahnuť aj OneDrive do mobilného telefónu.

 

WinRAR

Ďalším spôsobom ako poslať veľký súbor zdarma je zmenšiť ho. Ak jeho veľkosť zmenšíte pod 25 MB môžete ho poslať ako prílohu gmailom. Počítačový program WinRAR možno už používate na rozbaľovanie súborov s koncovkou RAR alebo ZIP. Tieto súbory môžete s týmto programom aj vytvárať. Stačí len na súbor kliknúť pravým tlačidlom myši a kliknúť na „Pridať do archívu“. Z ponuky programu WinRAR vyberte „Kompresná metóda“ a vyberte možnosť „Najlepšia“. Hotovo. Súbor sa zmenší a vy ho môžete poslať gmailom ako prílohu.

Ako poslať veľký súbor mailom? Využite kompresiu. Na kompresiu súborov existuje množstvo programov. Pri ich výbere si ale dajte pozor. Príliš veľké zmenšenie môže znížiť kvalitu súboru.

 

Posielanie súborov online

Ako odoslať veľký súbor ak nemáte v počítači kompresný program a vaše úložisko je plné? Využite úložisko online. V závislosti od veľkosti súboru môžete mať túto službu zadarmo. Ak je súbor predsa len väčší budete pravdepodobne platiť nejaký poplatok.

 

WeTransfer

Zasielanie veľkých súborov cez internetové úložiská je výhodný spôsob ak si nechcete do počítača sťahovať žiadny program. WeTransfer nie je úschovňa dát, kde súbor jednoducho nahráte, ale stránka, pomocou ktorej môžete súbory zdieľať. Stačí len zadať svoj email a email adresáta a nahrať súbor, ktorý chcete poslať.

Rovnakú možnosť nájdete aj na stránke Ulož.to.

 

Uschovna.cz

Ak vám táto stránka nevyhovuje určite nájdete k Uložto alternatívy, ktoré budú spĺňať vaše nároky, napríklad uschovna.cz. Ak vás zaujíma uschovna limit vedzte, že môžete týmto spôsobom poslať súbor o veľkosti až 30 GB zadarmo. Poslať 20 GB súbor nie je problém. Pokiaľ potrebujete poslať väčší súbor uschovna max veľkosť môže byť až 50 GB, ale to už nie je zdarma.

Odosielanie veľkých súborov nie je nemožné. V závislosti od spôsobu môžete poslať súbor zdarma (zdieľanie cez úložisko) alebo online cez niektorú webovú stránku. Stačí len vedieť ako na to. Ktorý spôsob použijete záleží len od vás.

Summary
Ako posielať veľké súbory? Návod
Article Name
Ako posielať veľké súbory? Návod
Description
Veľké súbory môže byť problematické poslať. Ak ale viete ako na to nie je to problém. Poradíme vám ako posielať veľké súbory. Posielanie ale nie je jediný spôsob ako ich odoslať. Skúste ich zdieľať.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako vložiť do Wordu zaškrtávacie políčko? NÁVOD
Ako vytvoriť QR kód? NÁVOD