Ako písať písaným písmom vo Worde? NÁVOD

Word patrí medzi najrozšírenejšie a najpoužívanejšie textové editory na svete. Písanie dokumentov v tomto programe nie je nijako zložité. Obsahuje množstvo funkcií, ktoré vám umožnia nie len prispôsobiť stránku ale aj typ písma. Jeden typ písma tu ale nenájdete a môže sa vám zísť. Font písaného písma sa v programe nenachádza. To ale neznamená, že písané písmo Word nemôžete mať. Poradíme vám ako písať písaným písmom vo Worde.

 

Ručne písané písmo font

V programe Word máte desiatky typov písma, fontov. Štýl písma ručný alebo písané písmo tu ale nenájdete. Existuje ale množstvo dostupných fontov medzi ktorými je aj písaný font písma. Písací font si tak môžete stiahnuť. Stačí len nájsť stránku, ktorá fonty obsahuje, nájsť na nej font ručne písaného písma a stiahnuť si ho.

Pri výbere si dajte ale pozor. Nie každý font obsahuje aj mäkčene alebo dĺžne. Preto je dobré vyhľadať font písané písmo slovenské ale môžete si stiahnuť aj české fonty písaného písma.

 

Ako stiahnuť font písma

Písané písmo font k stiahnutiu nájdete na internete. Navštívte stránku DaFont alebo Fontstorage. Vyberte si font, ktorý vám vyhovuje a stiahnite si ho.

Väčšinou si font stiahnete formáte zip. V jednom súbore môžete nájsť viac variácií rovnakého písma. Rozkliknite súbor a následne kliknite na „Extrahovať“. Vyberte si typ písma, ktorý sa vám najviac pozdáva a inštalujte ho.

Ak si chcete pred inštaláciou písaného písma font prezrieť stačí dvojklik na konkrétny typ písma. Zobrazí sa vám ukážka písma a vy sa môžete ľahšie rozhodnúť, ktorý si inštalujete.

 

Písané písmo vo Worde

Pokiaľ si nechcete nič sťahovať môžete písané písmo font vo Worde nájsť. V časti programu kliknite na „Domov“ a v položke „Písmo“ zmeňte vzhľad písma. Nájdete tu desiatky typov písma a medzi nimi aj ručne písané písmo. Ak vám font, ktorý nájdete  nevyhovuje bude lepšie si ho stiahnuť.

Aké sú fonty písma? Existuje ich nespočetné množstvo. Okrem ručného písma si môžete stiahnuť aj písmo na tvorbu iniciálok, ozdobné písmo na mená, retro štýl, gothic či kaligrafia a veľa ďalších.

Aké tri fonty písma používame najčastejšie? Každý má obľúbený iný font, pokiaľ ale píšete dokumenty do práce alebo prácu do školy typ písma máte pravdepodobne určení. Veľmi obľúbeným je v súčasnosti font písacieho stroja alebo font písané písmo školské (schol). Zaujímavý je aj font ručne písaného ozdobného písma.

 

Summary
Ako písať písaním písmom vo Worde? NÁVOD
Article Name
Ako písať písaním písmom vo Worde? NÁVOD
Description
Chcete písať vo Worde písaným písmom? Zopár fontov písaného písma nájdete priamo v programe. Poradíme vám aj ako písať písaním písmom vo Worde, kde nájdete font písma a aj ako si ho stiahnuť a inštalovať.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako zapnúť / vypnúť ANONYMNÝ REŽIM v PREHLIADAČI? Návod
Ako vložiť do Excelu zaškrtávacie políčko? NÁVOD