Ako OTVORIŤ SÚBOR RAR?

RAR je skratka formátu, s ktorou sa občas pri súboroch stretnete. Roshar Archive, alebo RAR je komprimovaný  (stlačený) súbor, ktorý vo vnútri obsahuje jeden alebo viac súborov a priečinkov. Celkovo má RAR súbor menšiu veľkosť ako jednotlivé súbory, ktoré obsahuje. Ak sa vám súbor RAR podarí otvoriť dostanete sa k všetkým jeho zložkám. Ako otvoriť RAR? Aby ste mohli tento formát súboru otvoriť a extrahovať jednotlivé zložky potrebujete softvér, ktorý to zvládne.

 

Program na otvorenie  súboru RAR

Programov na otváranie súborov RAR je niekoľko. Najznámejším a najpoužívanejším z nich je WinRAR. Kliknutím na WinRAR sťahuj získate program, ktorý vám súbor RAR otvorí a dokáže toho aj viac.  Program otvorí a aj vytvorí súbory RAR a ZIP. a rozbalí aj ďalšie formáty ako TAG, ACE, ARJ, ISO, XZ a pod.

Nemusíte tak vyhľadávať v prehliadači „ otvoriť ZIP RAR program“ a podobne.  Spomínaný program môžete získať zadarmo –  WinRAR download free aj z našej stránky. Softvér si môžete stiahnuť vo verzii pre Windows a aj Mac.

Druhým šikovným programom na otváranie RAR súborov je 7-ZIP. Aj keď je zameraný na ZIP súbory pohodlne otvorí aj RAR a ďalšie formáty súborov. Tento softvér je ale kompatibilný len s operačným systémom Windows.

Súbor RAR – ako otvoriť? Keď už máte program na otváranie RAR súborov stiahnutý stačí kliknúť na súbor dva krát pravým tlačidlom myši a vybrať ako sa má súbor otvoriť. Zvoľte program WinRAR a vyberte či sa má súbor extrahovať v programe, alebo v priečinku.

 

Otvorenie súboru RAR online

Súbory vo formáte RAR môžete otvárať aj online. Nepotrebujete si tak sťahovať do počítača žiadny program. Ako rozbaliť RAR online? Stačí navštíviť webové stránky, ktoré túto službu umožňujú. Jednou z týchto stránok je napríklad B1 Free Archiver. Takto môžete rozbaliť RAR bez inštalácie programu do počítača.

Využiť môžete aj iné stránky, ktoré si poradia aj s inými typmi súborov. Problémom tohto spôsobu rozbaľovania súborov je potreba byť pripojený na internet. Ak chcete rozbaliť RAR súbor aj bez nutnosti byť pripojení na internete môžete si stiahnuť prenosnú verziu WinRAR –  Win RAR sk download portable. Softvér stiahnete na USB, alebo iný nosič a môžete ho použiť vždy keď budete potrebovať. Takto môžete komprimované súbory otvárať aj bez toho aby ste si program stiahli do počítača.

 

Ako otvoriť súbor RAR vo Windows 10?

Aj napriek tomu, že je operačný systém Windows 10 plný programov, ktoré zlepšujú prácu na počítači RAR súbory vám neotvorí. Ak sa ich aj pokúsite otvoriť napíše vám, že daný formát nepodporuje, alebo sa vás opýta, ako sa má súbor otvoriť. Pokiaľ nemáte v počítači program na otváranie RAR súborov nerozbalíte ich.

Na otázku „Ako rozbaliť RAR vo Windows 10?“ je jednoduchá odpoveď. Stiahnuť si program, alebo využiť niektoré z webových stránok na rozbalenie RAR. To isté platí aj keď rozmýšľate nad tým ako otvoriť RAR vo Windows 7, alebo starších operačných systémoch Windows.

 

 Ako otvoriť RAR na Macu?

Mac je najväčšou konkurenciou Windowsu ale ani tento operačný systém nedokáže otvoriť RAR súbory. Ak chcete vedieť ako rozbaliť RAR na Macu odpoveď je rovnaká ako pri Windowse. Potrebujete program na otvorenie RAR súborov.

 

Ako otvoriť RAR v mobile?

V mobilnom telefóne vám RAR, alebo ZIP súbory ušetria veľa miesta. Problém ale nastane keď ich chcete rozbaliť.

 

Ako rozbaliť RAR v Androide?

S RAR súborom si neporadí ani Android. Do mobilného telefónu si ale môžete stiahnuť softvér, ktorý súbory vo formáte RAR rozbalí.

 

Ako rozbaliť RAR v iPhone?

Na rozbalenie súborov RAR v iPhone, alebo iPade potrebuje tiež aplikáciu, ktorú si musíte stiahnuť do telefónu. Využiť ale môžete aj služby webových stránok, ktoré vám súbory RAR rozbaliť.

S formátom ZIP si ale iPhone poradí bez problémov a nepotrebujete na to ani aplikáciu či webovú stránku. Pokiaľ ale neviete ako otvoriť súbor Zip v iPhone poradíme vám.

Stiahnite súbor ZIP a otvorte ho. Následne kliknite na „Uložiť do súboru (Save to Files)“ a vyberte kam chcete súbor rozbaliť. Hneď potom choďte do priečinka „Súbory (Files)“ kde nájdete otvorený súbor ZIP.

Ako otvoriť zaheslovaný RAR – programy ale aj webové stránky, ktoré rozbalia súbory RAR umožňujú rozbaliť aj zaheslované RAR. Potrebujete len poznať heslo aby ste sa k ich obsahu dostali.

Summary
Ako otvoriť súbor RAR?
Article Name
Ako otvoriť súbor RAR?
Description
Ako otvoriť RAR? A čo to vlastne súbor RAR je? Súbory RAR získavajú na popularite. Množstvo dát zmenšia a ušetria tak nie len miesto v počítači či mobile, ale aj umožnia jednoduchšie zdieľanie väčšieho množstva súborov naraz
Author
Publisher Name
DownloadWik
Ako NAINŠTALOVAŤ SKYPE?
Ako NASTAVIŤ AUTOMATICKÉ VYPNUTIE PC (časovač vypnutia)?