Ako odstrániť prázdnu stránku vo Worde? NÁVOD

Pokiaľ častejšie pracujete s textovým editorom Word isto ste sa stretli s problémami formátovania. Prázdna stránka na konci dokumentu je zbytočná a preto je dobré vedieť ako zmazať stránku vo Worde prípadne odstrániť prázdnu stránku. Či už potrebujete vymazať prázdnu stránku alebo stránku s textom poradíme vám ako na to.

 

Ako odstrániť stránku vo Worde

Či už chcete vedieť ako vo Worde odstrániť stránku s textom, prázdnu stránku alebo časť textu stačí ak vyberiete čo potrebujete odstrániť a kliknete na kláves „Delete“.

Druhý spôsob ako vymazať stránku vo Worde je stlačením kláves Ctrl + G. Následne sa vám objaví okienko do ktorého zadáte číslo stránky. Kliknite potom na kláves „Enter“ a okienko zatvorte. Zistite, či je označená stránky zvýraznená a kliknite na „Delete“.

 

Ako odstrániť prázdnu stránku vo Worde

Niekedy sa stane, že Word bude na konci dokumentov vytvárať prázdne stránky. Môže ísť o neodstrániteľné koncové odseky, ktoré niekedy program presunie na novú stránku. V tomto momente sa ponúka otázka ako sa zbaviť konca stránky vo Worde. Jednoducho stačí skrátiť koncový odsek, ktorý sa následne zmestí na predošlú stránku.

Ako odobrať stránku vo Worde? Stlačte klávesy Ctrl + Shift + 8. Keď sa vám zobrazia označenia odsekov a netlačiteľné znaky vyberte označenie odseku. V prípade odstránenia prázdnej stránky vo Worde to je označenie odseku, ktoré sa nachádza na poslednej stránke pred prázdnou stránkou. Teraz kliknite na položku „Veľkosť písma“ v textovom editore a zadajte hodnotu 01. Kliknite na kláves „Enter“. Posledným krokom je stlačenie klávesov Ctrl + Shift + 8 čím sa označenia odsekov skryjú.

Ako odstrániť poslednú stránku vo Worde už viete. Vždy sa ale môže stať, že sa odsek na poslednú stránku s textom nezmestí. V tomto prípade môžete v programe Word na odstránenie stránky zmenšiť spodný okraj stránky.

V hornej lište programu nájdite položku „Rozloženie“ , otvorte ju a nájdite kartu „Okraje“. Vyberte si možnosť „Vlastné okraje“ a do políčka pre spodný okraj zadajte čo najmenšiu hodnotu.

 

Ako odstrániť stránku vo Worde Mac

Rozmýšľate ako vymazať stránku vo Worde v počítačoch s MAC OS? Postupujte rovnako ako keď chcete vybrať stránku z Wordu vo Windows.

Ak chcete odstrániť stránku pomocou označení odseku stlačte kombináciu klávesov Option + ⌘ + G. Zadajte číslo stránky, kliknite na kláves „Enter“ a keď je stránky vybratá kliknite na kláves „Delete“. Týmto spôsobom môžete odstrániť stránku v dokumente.

Ak chcete zmazať prázdnu stránku na konci postupujte rovnako ako pri Windows. Miesto kláves Ctrl + Shift + 8 ale stlačte klávesy ⌘ + 8.

 

Ako odstrániť prázdnu stránku v PDF

Stránku z dokumentu môžete odstrániť aj ďalším a naozaj jednoduchým spôsobom.

Ak vám vo Worde nejde odstrániť stránku zmeňte formát dokumentu z TXT na PDF.  Otvorte dokument vo Worde, prejdite do položky „Súbor“ a kliknite na „Uložiť ako“ Z ponuky, ktorá sa vám zobrazí vyberte „Dokument formátu PDF“.  Kliknite na položku „Možnosti“ a do okienka „Rozsah strán“ zadajte rozsah stránok, ktoré chcete v dokumente mať. Poslednú prázdnu stránku jednoducho v rozsahu vynechajte. Súbor uložte ako PDF. Následne vám už stačí len konvertovať PDF súbor na textový a máte to.

Odstrániť stránku naviac vo Worde nie je ťažké a môžete to urobiť viacerými spôsobmi. Vyberte si ten, ktorý vám najlepšie vyhovuje.

Summary
Ako odstrániť prázdnu stránku vo Worde? NÁVOD
Article Name
Ako odstrániť prázdnu stránku vo Worde? NÁVOD
Description
Ako odstrániť prázdnu stránku vo Worde? A ako na prázdnu stránku v PDF? Poradíme vám niekoľko spôsobov ako na to. Z dokumentu vo Worde môžete odstrániť aj stránku s textom, prázdny odsek alebo poslednú prázdnu stránku.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
VÝZNAM SMAJLÍKOV: Čo znamenajú jednotlivé emotikony a ako ich napísať?
5 Najlepších aplikácií pre turistov!