NAJLEPŠIE TEXTOVÉ EDITORY

Textový editor je program na úpravu alebo vytváranie textových dokumentov. Pod týmto pojmom väčšinu z nás napadne program ako Word, ktorý je súčasťou Microsoft Office ale nemusí to tak byť. Pod pojmom textový editor nájdete programy, ktoré slúžia na písanie textu ale nedajú sa formátovať. Pokiaľ nemáte v počítači práve kancelársky balík programov od Microsoftu a rozmýšľate čo použiť miesto Wordu poradíme vám.

 

Textový editor zdarma

V závislosti od toho či potrebujete textový editor pre spisovateľov zadarmo, alebo len hľadáte program, kde si budete môcť vytvoriť textový dokument zdarma môžete si vybrať ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Môžete mať pokojne aj slovenský alebo český textový editor zadarmo.

 

Notepad ++

Program Notepad ++ je klasický poznámkový blok, ktorý si môžete stiahnuť do počítačov s operačným systémom Windows zadarmo. Možno nejde o najlepší textový editor zadarmo ale rozhodne ho v prvej trojke najlepších nájdete. V tomto programe môžete otvoriť viac textových dokumentov naraz, môžete do neho zaznamenávať klasický text alebo zdrojové kódy. Obsahuje aj množstvo funkcií ako vyhľadanie či nahradenie textu, automatické dopĺňanie, zálohovanie,…

 

Writer Plus

Ak hľadáte textový editor pre Android zdarma stiahnite si aplikáciu Writer Plus. Do tejto aplikácie si môžete rýchlo zaznamenať čo vás práve napadlo bez toho aby ste sa zbytočne rozptyľovali. Tento textový editor zdarma na stiahnutie je výborný na písanie poznámok, konceptov, básní, esejí či románov. Využijú ho ako spisovatelia tak aj bežní ľudia, ktorí si potrebujú sem-tam niečo poznamenať.

 

Dokumenty Google

Najlepší textový editor zdarma, ktorý si môžete stiahnuť do mobilov s Androidom sa volá Dokumenty Google. Ak hľadáte textový editor pre iPad zadarmo, či iPhone nájdete verziu tejto aplikácie aj pre tieto zariadenia. Aplikácia vám umožní prepojenie s g-mailom, Google Disk, Kalendárom a ďalšími aplikáciami. Vytvárať či upravovať dokumenty môžete aj offine.

Kde písať keď nemám Word? Možností máte veľa. Najznámejší textový editor Word zdarma nenájdete. Pokiaľ si ho ale nechcete kupovať (spolu s ďalšími programami) môžete mať textový editor free.

 

LibreOffice

Program LibreOffice zdarma obsahuje viac kancelárskych programov. Okrem klasického textového editoru zadarmo získate aj program na tabuľky, prezentácie, výkresy a veľa ďalších.

Textový editor pre OS Mac zdarma ale aj Windows už nemusíte hľadať. Program LibreOffice funguje v oboch operačných systémoch. Ak hľadáte slovenský textový editor stačí si len vyhľadať a stiahnuť program v slovenskom jazyku.

 

FocusWriter

Pokiaľ potrebujete len textový editor zdarma pre Windows 10 a žiadny ďalší program stiahnite si FocusWriter. Získate len program na prácu s textovými dokumentmi. Pozadie programu si môžete vybrať tak, aby sa vám na ňom pracovalo čo najlepšie. Výhodou tohto softvéru je fakt, že ho môžete otvoriť na celú obrazovku a nenechať sa tak ničím rušiť.  

 

Textový editor online zdarma

Ak si nechcete do počítača alebo mobilného telefónu sťahovať program môžete využiť aj online textové editory. Jedným z nich je aj AnyTextEditor. V tomto programe môžete otvárať, upravovať ale aj vytvárať textové dokumenty alebo si zapisovať poznámky.

Najpoužívanejšie textové editory môžete mať zadarmo. Funkciami a nástrojmi sa môžu vyrovnať plateným programom. Či už hľadáte poznámkový blok, diár alebo textový editor, ktorý nahradí známy Word zadarmo môžete ho mať bez ohľadu na to či ho chcete do notebooku, PC alebo mobilného telefónu.

Summary
Najlepšie textové editory
Article Name
Najlepšie textové editory
Description
Textový editor zadarmo sa zíde mať v každom počítači, notebooku či mobilnom telefóne. Môžete ho využiť na písanie poznámok alebo tvorbu či úpravu dokumentov. Stiahnite si najlepší textový editor zadarmo a používajte ho ako dlho potrebujete.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Najlepšie alternatívy k MICROSOFT OFFICE, ktoré sú ZADARMO?!
Ako zobraziť históriu prehliadania v Chrome, Safari či Internet Exploreri?