Ako ODBLOKOVAŤ SIM kartu (aj bez PUKU)? NAVOD

Zablokovať SIM kartu nie je ťažké. Stačí ak zadáte tri krát zlý kód a vaša SIM karta sa zablokuje. Ako odblokovať SIM kartu? Jednoducho, stačí ak máte PUK kód. S týmto kódom môžete odblokovať nie len svoju SIM kartu ale aj zmeniť SIM kód.

 

PUK kód

Ako zistiť PUK kód? Ak sa vám podarilo zablokovať SIM kartu potrebujete PUK kód. Ide o osemmiestne číslo, ktoré je pre každú SIM kartu jedinečný. Nájdete ho v dokumentoch, ktoré ste dostali so SIM kartou alebo na plastovom nosiči, ku ktorému bola SIM karta pripevnená. PUK kód si starostlivo uschovajte. Nikdy neviete kedy sa vám môže zísť.

Pokiaľ ste ho stratili a teraz rozmýšľate ako odblokovať SIM kartu bez PUKU máme pre vás zlé správy. Nejde to. Ak budete hádať a tipovať môže o svoju SIM kartu nadobro prísť. Desať krát zle zadaný PUK kód spôsobí, že sa vaša karta nenávratne zablokuje.

Je jedno či potrebujete vedieť ako odblokovať SIM kartu O2 alebo ako odblokovať SIM kartu T-mobile či inej spoločnosti bez osemmiestneho kódu sa vám to nepodarí. Ak nemôžete nájsť PUK kód nemusí byť vaša SIM karta nadobro stratená. Existuje niekoľko spôsobov ako odblokovať SIM kartu bez PUKU a PINU.

 

Ako odblokovať SIM kartu Telekom

V aplikácii Telekom po zadaný rodného čísla a ID kódu, ktorý získate po vyplnení formulára nájdete svoj PUK a aj PUK 2 kód.

Ďalšou možnosťou ako odblokovať SIM kartu bez PUKU T-mobile je navštíviť priamo ktorúkoľvek pobočku spoločnosti. PUK kód vám tu dajú takmer okamžite.

Využiť môžete aj Zákaznícku linku alebo e-mail. V týchto prípadoch vám príde PUK kód poštou takže to bude pár dní trvať.

 

Ako odblokovať SIM kartu Orange

Ako odblokovať kartu SIM bez PUKU Orange? Podobne ako vo vyššie spomínanom prípade. Môžete na to využiť aplikáciu Môj Orange alebo zájsť do pobočky spoločnosti a získať PUK kód hneď.

Tiež môžete kontaktovať spoločnosť cez e-mail alebo prostredníctvom zákazníckej linky. Aj v tomto prípade vám príde PUK kód poštou.

Vydanie PUK kódu na odblokovanie SIM karty je v Orange spoplatnené.

 

Ako odblokovať SIM kartu O2

Aj tretí najväčší operátor na Slovensku ponúka niekoľko možností ako odblokovať SIM kartu bez PUKU O2. Môžete na internete navštíviť Centrum pomoci O2 a vyžiadať si pomoc so zablokovanou kartou. Môžete na to využiť aj aplikáciu Moje O2 kde v časti „Môj Profil“ – „Prehľad čísel“ a „SIM karta a zariadenie“ nájdete svoj PUK kód.

Stále môžete navštíviť aj pobočku O2 a PUK kód získať na počkanie.

 

Ďalšie telekomunikačné spoločnosti

Ako odblokovať SIM kartu Tesco mobile alebo SIM kartu 4ka? Získanie PUK kódu nie je náročné. Kontaktujte Zákaznícke linky konkrétnych spoločností alebo navštívte pobočky.

Vydanie PUK kódu 4ky je rovnako ako pri Orange spoplatnené.

Či už potrebujete zistiť PUK kód O2, alebo chcete odblokovať SIM kartu 4ka či iného operátora pripravte sa na to, že si bude spoločnosť overovať vašu totožnosť. Potrebujú zistiť a overiť si, že zablokovaná SIM karta je naozaj vaša.

 

Ako zistiť PIN SIM karty

PIN je štvormiestne číslo, ktoré slúži k odblokovaniu SIM karty a chráni ju tak pred zneužitím Ak ste si zadovážili novú SIM kartu budete mať k nej pribalený aj SIM kód. Nájdete ho v dokumentoch alebo na plastovej kartičke, ktoré ste dostali spolu s kartou.

PIN kód je dobré si hneď zmeniť, nakoľko väčšina SIM kariet má tento kód rovnaký. Zväčša ide o štyri nuly alebo štyri jednotky. Ak chcete predísť zneužitiu karty v prípade odcudzenia či straty mobilu je dobré pôvodný PIN kód zmeniť.

Zabrániť zneužitiu mobilu môžete aj inak. Stačí ak si stiahnete aplikácie na vyhľadávanie stratených telefónov. Niektoré z nich ponúkajú aj možnosť zablokovať mobil na diaľku.

Summary
Ako odblokovať SIM kartu (aj bez PUKU)? NÁVOD
Article Name
Ako odblokovať SIM kartu (aj bez PUKU)? NÁVOD
Description
Nepamätáte si PIN k svojej SIM karte? Hádanie nepomáha a SIM karta sa zablokovala? Vieme ako odblokovať SIM kartu s PUK kódom. Ak neviete kde tento osemmiestny kód hľadať alebo ako ho získať poradíme vám.
Author
Publisher Name
„DownloadWik.com“
Ako nahrať FOTKY NA INSTAGRAM cez počítač? Jednoduchý NÁVOD
Ako ODINŠTALOVAŤ PROGRAM z PC? Návod pre Windows aj Mac