Ako napísať symbol apostrof na klávesnici? NÁVOD

Napísať niektoré znaky a symboly na klávesnici môže byť problematické nie však nemožné. Ak viete, ktoré klávesy stlačiť môžete napísať akýkoľvek znak, ktorý dokážete napísať aj rukou. Jedným z týchto znakov je aj apostrof. Ak rozmýšľate ako napísať apostrof poradíme vám pár spôsobov ako na to.

 

Apostrof význam

Rozmýšľate ako vyzerá apostrof? Symbol apostrof sa v slovenčine nepoužíva. Môžete sa s ním ale stretnúť pri písaní v cudzom jazyku. Pomerne bežne sa s ním stretnete v angličtine a francúzštine, ale samozrejme aj v iných jazykoch.

 

Apostrof znak

Ide o symbol podobný dĺžňu, ktorý sa používa na označenie vynechanej hlásky. Čo je apostrof a ako vyzerá už viete. Väčšina ľudí to rieši jednoducho a miesto klasického apostrofu napíšu dĺžeň. Aj keď to môže vyzerať ako apostrof nejde o tento symbol. Znak apostrof môžete jednoducho napísať aj na klávesnici. Kde je apostrof na klávesnici? A ako ho napísať?

 

Apostrof klávesnica – klávesová skratka

Aj keď sa apostrof na klávesnici notebooku nenachádza môžete ho napísať pomocou klávesovej skratky. Stačí ak napíšete písmeno, kde má byť apostrof, stlačíte kláves AltGr a kliknete na kláves s písmenom P: AltGr + P. Týmto spôsobom môžete napísať napríklad: e‘, , a‘, alebo I’m,…

Týmto spôsobom napíšete apostrof na slovenskej klávesnici. Nemusíte prepínať klávesnicu. Nejde ale o jediný spôsob ako napísať apostrof na notebooku.

 

ASCII kód

Apostrophe, alebo apostrof anglicky môžete napísať aj pomocou ASCII kódu. V tomto prípade potrebujete samostatnú numerickú klávesnicu. Pri ASCII tabuľke sa používajú klávesy Alt alebo AltGr a kombinácia čísel. Znak apostrof môžete napísať dvoma spôsobmi:

  • Alt + 0,1,4 a 6 (Alt + 0146) – ’ – týmto spôsobom napíšete apostrof aj samostatne. Má to výhodu ak potrebujete napísať dvojitý apostrof.
  • Alt + 0,3 a 9 (Alt + 039) – e‘ – apostrof napíšete len za konkrétne písmenko, kde ho potrebujete mať.

 

Ako napísať apostrof na Macu

Rozmýšľate ako napísať horný apostrof na MacBooku? Stačí stlačiť kláves Alt a kliknúť na kláves s písmenkom J – Alt + J.

Keď už viete ako urobiť apostrof, kedy používať apostrofako napísať apostrof bez numerickej klávesnici môžete sa bez problémov pustiť do písania.

Summary
Ako napísať symbol apostrof na klávesnici? NÁVOD
Article Name
Ako napísať symbol apostrof na klávesnici? NÁVOD
Description
Apostrof je interpunkčné znamienko, ktoré sa v našom jazyku často nepoužíva. Stretnete sa s ním ale v iných jazykoch. Neviete ako napísať apostrof na klávesnici? Poradíme vám ako na to bez toho aby ste museli prepínať klávesnicu na anglickú.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako napísať symbol obrátené lomítko na klávesnici? NÁVOD
Ako napísať šípku na klávesnici? NÁVOD