Ako napísať symbol fajka na klávesnici? NÁVOD

Na klávesnici nájde klávesy s písmenami a číslami. Pomocou nich ale môžete napísať aj rôzne špeciálne symboly a znaky, ktoré až tak bežne nepoužívate. Jedným z týchto symbolov je aj symbol fajka „✓“. Napísať tento symbol môžete viacerými spôsobmi.

 

Znak fajka

Ak rozmýšľate ako vložiť symbol fajka do textu nemusíte sa už viac trápiť. V závislosti od toho, kde ho potrebujete znak OK, odškrtnutia či znak zaškrtnutia vložiť máte niekoľko možností ako na to. V komunikačných aplikáciách v mobilnom telefóne (WhatsApp, Messenger,…) nájdete množstvo symbolov a emoji, ktoré môžete vložiť priamo do textu. Vyhľadajte medzi nimi znak fajka a vložte ho.

Problematickejšie môže byť napísať tento znak na klávesnici počítača. Aj tu ale existuje niekoľko spôsobov ako na to.

 

Zelená fajka emoji

Kliknite pravým tlačidlom myši na miesto, kde chcete symbol umiestniť. Z ponuky vyberte „Emoji“ a vyhľadajte v ponuke znak fajky. Tu by ste ju mali nájsť ako zelenú fajku znak.

 

ASCII kód

Klávesové skratky môžu písanie na klávesnici výrazne zrýchliť. Klávesovú skratku pre fajku ale nenájdete. Môžete ho ale napísať pomocou ASCII kódu. Ako napísať fajku pomocou ASCII kódu?

Pri zadávaní znakom pomocou ASCII kódu sa používajú klávesy Alt alebo Alt Gr znak ktorými nasleduje troj alebo viac ciferná kombinácia čísel. Môžete tak napísať veľké množstvo znakov a aj symbol fajka a krížik, či iné. Pre zadanie znaku fajky podržte kláves Alt a postupne stláčajte na numerickej klávesnici kombináciu čísel.

Alt + 10003 – ✓

Alt + 10004 – ✔

Alt + 9745 – ☑

Pomocou ASCII kódov môžete znak fajky napísať v troch rôznych verziách.

 

Mapa znakov

Rozmýšľate ako sa robia znaky na klávesnici ak nemáte numerickú klávesnicu? V tom prípade ale môžete využiť program Mapa znakov, ktorý je súčasťou operačného systému Windows. Nájdite si program Mapa znakov a v tabuľke, ktorá sa vám zobrazí nájdite symbol fajky.

Mapu znakov môžete využiť vždy keď potrebujete vložiť symbol fajky v Excely, Worde či PowerPointe.

 

Symbol fajka v dokumente

Ďalším spôsobom ako vložiť fajku do dokumentu je použiť položku Symboly v textovom editore. Pokiaľ fajku Word v tejto položke nenájdete môže byť problém vo fonte. Nie všetky fonty totižto tento znak podporujú. Neviete ako urobiť fajku v Excely? Rovnako ako vo Worde. Použiť môžete položku Symboly alebo Mapu znakov.

Ako sa píše na PC znak fajky už viete. Pokiaľ sa vám zdajú vyššie spomenuté postupy zložité vždy si môžete  nájsť znak na internete, označiť ho myšou a skopírovať (Ctrl + C). Následne umiestnite kurzor na miesto, kde chcete znak zaškrtnutia (fajku) napísať a kliknite na klávesy Ctrl + V.

Summary
Ako napísať symbol fajka na klávesnici? NÁVOD
Article Name
Ako napísať symbol fajka na klávesnici? NÁVOD
Description
Rozmýšľate ako napísať symbol fajka na klávesnici počítača? Poradíme vám niekoľko spôsobov ako tento symbol napísať v textovom editore Word, v Excely alebo inom programe.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako spárovať DRON s telefónom? NÁVOD
Ako napísať symbol obrátené lomítko na klávesnici? NÁVOD