Ako napísať emoji srdce na klávesnici? Návod

Emoji sa tešia čoraz väčšej obľube. Nájdete ich v rôznych komunikačných aplikáciách, počítačových programoch a na sociálnych sieťach. Emoji srdce môžete napísať aj na klávesnici bez toho aby ste museli hľadať kde tento znak skopírovať. Vedieť ako napísať tento symbol sa vám zíde hlavne ak chcete vyjadriť svoje city. Význam emoji srdca netreba bližšie vysvetľovať, pozná ho naozaj každý.

 

Srdce emoji

Emotikon srdce môžete napísať aj na klávesnici pomocou ASCII kódu. Aby ste mohli emoji srdiečko týmto spôsobom napísať potrebujete mať samostatnú numerickú klávesnicu. Tento spôsob môžete využiť ak potrebujete srdiečko napísať napríklad do dokumentu.

ASCII tabuľka je tabuľka s rôznymi znakmi a symbolmi, ktoré na klávesnici počítača alebo notebooku nenájdete. Aby ste ich mohli napísať potrebujete len klávesy Alt alebo Alt Gr a kombináciu čísel pre konkrétny kód.

Srdce na klávesnici napíšete pomocou ASCII kódu ak stlačíte kláves „Alt“ a postupne čísla 9829 – ♥. Rovnaký smajlík srdca (emoji srdca) napíšete aj keď stlačíte klávesu „Alt“ a na numerickej klávesnici stlačíte číslo 3 – Alt + 3 – ♥

Emoji srdiečka môžete napísať aj inou kombináciou čísel. Dostanete tak rôzne typy srdiečok

  • Alt + 9825 – ♡ (biele srdiečko)
  • Alt + 10084 – ❤
  • Alt + 10085 – ❥

Viac spôsobov ako napísať srdiečko emoji na klávesnici nie je. Vždy ale môžete srdiečko skopírovať na niektorej internetovej stránke a vložiť ho tam, kde potrebujete.

 

Smajlík srdce

Emoji srdce v ohni alebo červené srdce emoji nájdete v komunikačných aplikáciách ako WhatsApp či Viber či na sociálnych sieťach. Pokiaľ používate operačný systém Windows 10 alebo Win 11. Stačí ak kliknete pravou stranou myši a zobrazí sa vám ponuka, z ktorej vyberte políčko „Emoji“. Následne sa vám otvorí tabuľka s emoji medzi ktorými si môžete nájsť to, ktoré práve hľadáte. Nájdete tam srdiečka emoji, horiace srdce, smajlíka so srdiečkami a veľa ďalších druhou srdiečok.

Týmto spôsobom srdce smajlík môžete napísať napríklad do prehliadača ale nenapíšete ho do dokumentu.

Summary
Ako napísať emoji srdce na klávesnici? Návod
Article Name
Ako napísať emoji srdce na klávesnici? Návod
Description
Neviete ako napísať emoji srdce ale potrebujete to vedieť? Poradíme vám ako napísať srdce na klávesnici. Viete, že smajlíka srdce nájdete aj v operačnom systéme Windows? A hneď niekoľko. Stačí ich len nájsť a vybrať si.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako zistiť typ grafickej karty v PC? Návod
3 Najlepšie aplikácie na meranie krvného tlaku mobilom!