Ako napísať anglickú libru na klávesnici? NÁVOD Ł

Častým problémom, na ktorý pri písaní na počítači natrafíte je znak mien. Na svete je viac ako 150 mien. Najpoužívanejšie z nich sú libra, dolár alebo euro majú svoje špecifické symboly. Ak ich chcete napísať do dokumentu klávesu s týmito znakmi budete hľadať zbytočne. Teraz si povieme ako napísať libru.

 

Anglická libra znak

Anglická libra je oficiálna mena Spojeného kráľovstva. Ako vypadá anglická libra – znak. Ak ste niekde videli znak pripomínajúci preškrtnuté L  videli ste znak libry. Teraz vás isto napadla otázka ako napísať malé preškrtnuté l. Poradíme vám ako na to.

Čo je GBP? GBP je kód meny – libry. Ak si nebudete vedieť zapamätať ako napísať znak libry na klávesnici môžete miesto symbolu zadať tento kód.

 

Symbol libra

Znak libra môžete na počítačovej klávesnici napísať viacerými spôsobmi. Vyberte si ten, ktorý vám najviac vyhovuje. Nezabúdajte, že libra znak sa umiestňuje vždy pred sumu.

 

Klávesové skratky

Napísať libru na slovenskej klávesnici môžete jednoduchým spôsobom. Stlačte kláves AltGr (pravý Alt) a kliknite na kláves s písmenkom L – AltGr + L – Ł

 

ASCII kód

Ak máte notebook s numerickou klávesnicou môžete libra znak napísať aj pomocou ASCII kódu.

Stlačte kláves Alt a postupne na numerickej klávesnici stláčajte číslice 0, 1, 6 a 3. Hneď ako pustíte kláves Alt zobrazí sa znak libry. Alt + 0163 – Ł.

 

Znak libry v dokumente

Pri písaní dokumentov v textovom editore môžete využiť tabuľku so symbolmi. Napísať znak libra vo Worde je celkom jednoduché. V programe Word prejdite do časti „Vložiť“ a na konci hornej lišty kliknite na položku „Symbol“. V tabuľke nájdite znak libry. Kliknite naň a následne kliknite na okienko „Vložiť“. Symbol libry sa zobrazí v mieste, kde je umiestnený kurzor – £.

 

Program Mapa znakov

Ak používate počítač s operačným systémom Windows máte v ňom program Mapa znakov. Cez vyhľadávacie pole ho nájdite a otvorte. V tabuľke nájdite symbol libry a vložte ho na miesto kde potrebujete tento znak napísať.

 

Ako napísať znak libry v Mac

Ak používate počítače s OS Mac znak libry napíšete stlačením klávesy Option a kliknutím na kláves 3. Ak nefunguje táto skratka použite klávesy Shift + 3.

Posledným spôsobom ako napísať znak libra je kopírovanie. Nájdite si tento znak na internete a označte ho myšou. Stlačte klávesy Ctrl + C. Teraz umiestnite kurzor tam, kde chcete znak libry napísať a stlačte klávesy Ctrl + V.

Summary
Ako napísať anglickú libru na klávesnici? NÁVOD
Article Name
Ako napísať anglickú libru na klávesnici? NÁVOD
Description
Anglická libra je mena Spojeného kráľovstva. Znak tejto meny na klávesnici nenájdete, to ale neznamená, že ho pomocou klávesnice nedokážete napísať. Ako napísať symbol libry? Poradíme vám ako na to.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako napísať vlnovku na klávesnici? NÁVOD
Ako napísať SYMBOL EURA na klávesnici? NÁVOD