Ako NÁJSŤ TELEFÓN? Ako zistiť polohu telefónu?

Viete ako nájsť telefón? Viete ako nájsť telefón podľa polohy alebo telefónneho čísla? Ako nájsť vypnutý telefón? Odpovede na tieto a ďalšie otázky, ktoré vás pri stratenom mobile napadnú sa pokúsime nájsť v tomto článku.

Mobilný telefón je oproti počítaču pomerne malé zariadenie, ktoré ale obsahuje veľmi veľa údajov a dát. Ukradnutie, alebo strata mobilu tak môže byť viac ako len nepríjemnosť. Nájsť stratený mobil nemusí byť ťažké ak viete ako na to. Stačí len vedieť ako lokalizovať telefón.

 

Ako nájsť telefón?

Ak neviete či ste telefón stratili alebo len niekde založili skúste jednoduchý trik. Najlepší spôsob ako to zistiť je prezvoniť telefón. Poproste niekoho z rodiny aby vám zavolal a budete vedieť kde ste si mobilný telefón odložili. Ako nájsť mobil doma, alebo v práci už viete. Čo ale ak doma nie je? Určite vás bude trápiť otázka „ako nájsť môj telefón?“

Nájdi telefón, alebo vyhľadať telefón je asi prvé čo vás napadne vyhľadať v internetovom prehliadači.

 

Ako zistiť polohu telefónu podľa telefónneho čísla?

Nájsť stratený alebo ukradnutý mobil už môže byť ťažšie. Pokiaľ ale na tieto možné udalosti myslíte dopredu môžete si stiahnuť rôzne aplikácie, ktoré vám môžu prezradiť aké je poloha telefónu. Aplikácie ako Nájdi mi mobil, alebo Nájdi moje zariadenie Google vám stratení telefón môžu nájsť. Je ale dôležité aby ste mali tieto aplikácie v mobile skôr ako ho stratíte. Zároveň je potrebné aby mal rovnakú aplikáciu inštalovanú aj mobil, ktorým vyhľadávate stratený telefón.

Aplikácia Nájdi moje zariadenie Google nájde všetky zariadenie, ktoré majú rovnaký systém. Poloha telefónu sa zobrazí síce len približne, ale aspoň budete vedieť kde hľadať. Súčasťou tejto aplikácie je aj možnosť zamknúť mobil na diaľku alebo vymazať jeho obsah.

Nájsť telefón prostredníctvom app Nájdi mi mobil je rovnako jednoduché. Táto apka vám pomôže ak neviete ako nájsť stratený telefón podľa čísla. Zároveň s ňou môžete vyhľadať mobil prostredníctvom webovej stránky na internete. Takže ak chcete vedieť ako zistiť polohu telefónu cez internet táto apka vám na to dá najlepšiu odpoveď.

Ak je mobil vypnutý nemusíte sa s mobilom v duchu lúčiť. Posledná poloha telefónu sa môže zobraziť v aplikácii na mape. Pokiaľ vám len vypadol z vrecka môžete ho nájsť v okolí. Sledovanie telefónu podľa GPS je dobrý nápad, ale ak v mieste, kde je mobil nie je signál GPS nedokáže nájsť jeho aktuálnu polohu. Zobrazí vám ale jeho poslednú známu polohu.

 

Ako zistiť polohu mobilu Android?      

Ako nájsť Android? Obe vyššie spomínané aplikácie si môžete stiahnuť do mobilných telefónov s operačným systémom Android. Telefón môžete nájsť podľa telefónneho čísla, prostredníctvom Google, alebo sledovaním jeho polohy.

 

Ako zistiť polohu iPhone?

Pre iPhone je menej aplikácií, ktoré vám nájdu mobil. Je ich síce menej ale sú. Najvhodnejšou môže byť aplikácia Nájdi mi telefón, ktorú si môžete stiahnuť ako do Androidov tak aj do iPhone. Ako nájsť iPhone s touto apkou? Rovnako ako s predchádzajúcimi dvoma. Môžete sledovať telefónne číslo, alebo ak v programe nastavíte zdielanie polohy zistíte, kde sa stratený mobil práve nachádza.

Aplikácia Nájdi mi telefón je výborný nástroj na sledovanie telefónu zdarma.

 

Ako zistiť polohu telefónu zdarma?

Vedieť aká je poloha mobilu keď ste ho stratili je výborné. Tento poznatok vám môže pomôcť aj v iných prípadoch. Ak sa máte stretnúť s niekým v cudzom meste a stratíte sa môže vám poloha vášho mobilu pomôcť. Nápomocné vám v tom môžu byť komunikačná aplikácie.

Ako zistiť polohu telefónu cez Messenger? Celkom jednoducho. V Messengeri je funkcia Live Location. Stačí ju zapnúť a zobrazia sa vám polohy vašich priateľov na FB, ktorí majú túto funkciu tiež zapnutú.

Ak nemáte Messenger a nie ste práve fanúšikom Facebooku môžete využiť iné aplikácie. Napríklad WhatsApp. Isto chcete teraz vedieť ako zistiť polohu telefónu cez WhatsApp. Aj tu nájdete funkciu „Zdieľať polohu“. Počas chatovania kliknite na ikonu spinky na papier a v okne potvrďte „Poloha“. Všetci, ktorí majú v aplikácii túto funkciu povolenú vás uvidia na mape a aj vy ich.

 

Ako nájsť ukradnutý vypnutý mobil?

Vypnutý mobil nevysiela signál, takže zistiť jeho polohu cez aplikácie také ľahké nie je, ale nie je to nemožné. Mobilný telefón obsahuje IMEI kód. IMEI (International Mobile Equipment Identity – identifikačné číslo mobilnej výbavy) je číselný kód, ktorý slúži ako certifikát totožnosti pre mobil. Každý mobil má toto číslo iné a jedinečné. Nezmení sa ani keď vymeníte batériu alebo SIM kartu.

Dá sa nájsť telefón podľa IMEI? Áno dá, ale len prostredníctvom polície. Aplikácie na nájdenie telefónu cez tento kód nie sú.

 

Ako nájsť telefón? – Sledovanie telefónu

Ako vyhľadať polohu telefónu alebo ako nájsť moje zariadenie už vieme. S aplikáciami ale môžete aj sledovať telefón detí či partnera. Potrebné ale je aby ste mali v sledovanom aj sledujúcom mobile rovnaké aplikácie.

Sledovanie telefónu partnera bez jeho vedomia nejde. Musí dať súhlas so zdieľaním polohy. Zároveň ale aj on bude mať možnosť sledovať váš mobilný telefón. Takto budete vedieť o každom kroku partnera, budete vedieť kde sa práve hrajú vaše deti a ak náhodou stratia mobil budete vedieť kde ho hľadať.

Možno vás v súvislosti so sledovaním telefónu napadlo vyhľadať výraz Sledovanie telefónu COVID.  Na sledovanie polohy mobilu aplikácie existujú, či vôbec, ako a kedy sa budú ľudia nedodržujúci karanténu sledovať cez mobil je na rozhodnutí vlády.

 

Stratili ste mobil? Stratili ste aj kontakty

Mobilný telefón má v súčasnosti takmer každý z nás, niektorí aj dva. Dnešné mobily neslúžia už len ako telefóny, ale nahrádzajú aj bežné počítače. Množstvo počítačových programov je dnes aj vo verziách pre mobilné telefóny. Tak ako ste si v minulosti sťahovali do počítača programy, dnes si sťahujete do mobilu aplikácie. A keďže má každý v mobile množstvo informácií (dokumenty, fotky, kontakty, telefónne čísla, mailová adresy,  …) strata telefónu tak môže byť dosť nepríjemná záležitosť, ktorej môžete predísť. Aplikácie na sledovanie telefónu si môžete stiahnuť a používať zadarmo.

V podstate je jedno či sa snažíte nájsť telefón Apple, alebo chcete vedieť ako nájsť stratený telefón Xiaomi či inú značku. Dôležité je aby ste v ňom mali stiahnutú a inštalovanú aplikáciu na hľadanie mobilu prostredníctvom polohy alebo apky na sledovanie telefónu Google.

Ako zistím poslednú polohu mobilu? 📱

Polohu mobilného telefónu zistíte na základe GPS. Nakoľko túto funkiu používa takmer každý telefón je jednoduché zistiť jeho aktuálnu polohu. Pokiaľ telefón, ktorý hľadáte je mimo dosahu GPS objaví sa vám jeho posledná známa poloha.

Ako nájdem stratený mobil cez aplikáciu? 🌎

Stratený mobilný telefón nájdete ak v ňom máte stiahnutú a inštalovanú niektorú aplikáciu na nájdete mobilu. Dôležité je aby ste v stratenom mobile a aj v mobile, z ktorého hľadáte druhý mobil mali stiahnuté rovnaké aplikácie. V opačnom prípade stratený mobil nenájdete. Stiahnutá aplikácia ale nie je všetko. Dôležité je povoliť sledovanie svojho mobilu. Ak to nepotvrdíte aplikácia vám mobil nenájde.

Môžem cez aplikáciu sledovať mobil partnera? 👦

Môžete, ak s tým on súhlasí. Bez jeho súhlasu na sledovanie, ktoré potvrdí vo svojom mobile v aplikácii to nie je možné. Tieto aplikácie sú ale výborným nástrojom na sledovanie vašich detí, vďaka čomu viete kde sa práve nachádzajú. Okrem toho deti často strácajú mobily ak nechcete neustále kupovať nové telefóny je lepšie vďaka aplikácii na sledovanie polohy mobilu zistiť kde sa telefón nachádza.

Ako zistím polohu mobilu cez WhatsUp? ✅

Polohu mobilu môžete aj cez WhatsUp alebo ďalšie podobné komunikačné aplikácie a programy. Dôležité ale je aby ste priamo v tejto aplikácii povolili lokalizovanie vášho mobilu. Následne môžete cez WhatsUp sledovať polohu vášho mobilu alebo mobilu priateľa ak má túto komunikačnú apku v telefóne-

Summary
Ako nájsť telefón? Ako zistiť polohu telefónu?
Article Name
Ako nájsť telefón? Ako zistiť polohu telefónu?
Description
Viete ako nájsť ukradnutý mobil? Viete ako sledovať mobil prostredníctvom telefónneho čísla? Ak ste niekedy mobil stratili viete že ste neprišli len o zariadenie ale aj o množstvo kontaktov, adries a fotiek. Vieme ako váš mobil nájsť.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako upraviť dokument vo Worde (najčastejšie úpravy)? Ako na to?
Ako PREPOJIŤ PC s TV?