Ako nájsť stiahnuté súbory v mobile? NÁVOD

Mobilný telefón dnes často využívame aj miesto počítača a neraz si do nich sťahujeme súbory. Nájsť stiahnuté súbory už ale také ľahké nemusí byť. V každom mobilnom telefóne môžu byť uložené v rôznych aplikáciách. Takže otázka „kde nájdem stiahnuté súbory v mobile?“ je namieste.

 

Stiahnuté súbory Android

V mobilných telefónoch s Androidom nájdete stiahnuté súbory najčastejšie v aplikácii „Správca súborov“. V závislosti od typu telefónu môže priečinok na súbory mať aj iné názvy ako Súbory, Moje súbory alebo Files. Nájdete tu aj stiahnuté súbory PDF, videá, hudbu či obrázky.

Stiahnuté súbory v telefóne nájdete aj keď si otvoríte prehliadač (Google Chrome) a kliknete na tri bodky v hornom rohu. Z ponuky vyberte položku „Stiahnuté“ a dostanete sa k súborom, ktoré ste si stiahli.

Kam sa ukladajú súbory v mobile? Kam sa majú súbory sťahovať si môžete v časti „Stiahnuté“ nastaviť. Stačí len kliknúť na ozubené koliesko a zaškrtnúť položku „Pýtať sa, kde uložiť súbory“.

 

Ako nájsť stiahnuté súbory v iPhone

V iPhonoch a aj v iPadoch máte na stiahnuté súbory aplikáciu „Súbory“ (Files). Pokiaľ sa vám ikona aplikácie nezobrazuje na ploche môžete ju nájsť. Potiahnite prstom nadol a do vyhľadávacieho poľa napíšte „Súbory“.  Následne sa vám zobrazia v aplikácii posledné stiahnuté súbory, súbory, ktoré máte uložené v iCloud či iných cloudových službách (OneDrive, Google Disk,…).

Rozmýšľate ako otvoriť stiahnuté súbory? Stačí ak na ne ťuknete prstom.

Kde nájsť stiahnuté súbory iPhone či Android už viete. Vždy si ale môžete do mobilu stiahnuť aplikáciu na ukladanie stiahnutých súborov. Či dáte prednosť Google na stiahnuté súbory alebo sa rozhodnete pre inú vhodnú aplikáciu záleží len od vás.

Ako zobraziť skryté súbory Android? Skryté súbory nájdete nie len v počítači ale aj mobile. Ak ich je veľa spomaľujú telefón a vy ani neviete prečo. Zobraziť skryté súbory môžete dvoma spôsobmi. Aplikácia ES File Explorer vám umožní rýchlo a jednoducho zobraziť skryté súbory. Druhou možnosťou je otvoriť „Správca súborov“ a kliknúť na tri bodky v hornom rohu. Medzi ponúkanými možnosťami by mala byť aj možnosť „Zobraziť skryté súbory“.

Summary
Ako nájsť stiahnuté súbory v mobile? NÁVOD
Article Name
Ako nájsť stiahnuté súbory v mobile? NÁVOD
Description
Sťahujete si do mobilného telefónu súbory, ktoré potom neviete nájsť? Poradíme vám kde a ako nájsť stiahnuté súbory v telefóne s Androidom alebo v iPhone. Sťahujte súbory do konkrétneho priečinka a už ich nemusíte hľadať v mobile.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Najlepšie cloudové úložiská zadarmo!
Najlepšie rozšírenia prehliadača pre Chrome!